שתף קטע נבחר

הצצה לחיות הבר של ישראל

לרגל ציון היום הבינלאומי של חיות הבר בואו להציץ לחייהן של חיות הבר בארץ באמצעות מצלמות המעקב של רשות הטבע והגנים. שועלים ותנים זהובים משחקים בחשיכה, לוטרות צוללות בבניאס, גירית מתגרדת, תנשמת מתעופפת וצבוע מפוספס בטיול בוקר

 

(צילום: רשות הטבע והגנים - בן רוזנברג, יריב מליחי, צור נצר, קובי סופר, גל ביסמוט, עידו שקד ומחמוד נסאר)

 

ב-3 למרס מצויין מדי שנה ברחבי העולם וגם בישראל היום העולמי לשמירת על חיות הבר שהוכרז על ידי האו"ם במטרה להגביר את המודעות בציבור לחשיבות השימור על חיות הבר והצומח.

 

פקחי רשות הטבע והגנים נעזרים במלכודות המצלמה במסגרת עבודתם בשמירה על הטבע בישראל והן מסייעות לגלות את בעלי החיים המצויים בבתי הגידול הטבעיים, בשטחים הפתוחים ובמקומות בהם נשקפת סכנה לחיות הבר עקב בנייה, כבישים וציד.

 

מצלמות המעקב מאפשרות לעקוב אחרי חיות הבר בסביבת המחייה הטבעית שלהן, כדי לחקור את התנהגות בעלי החיים ולהבין את השפעות האדם על בית הגידול של בעלי החיים. מלכודות המצלמה פועלות ברגע שהן מזהות חום גוף או תנועה, הן חסינות בפני פגעי מזג האוויר, מסוגלות גם לצלם בשעות הלילה.


 (צילום: רשות הטבע והגנים) (צילום: רשות הטבע והגנים)
(צילום: רשות הטבע והגנים)

 

ניתן להציב אותן כמעט בכל מקום אפשרי ואף להגן עליהן עד כמה שאפשר מפני סקרנות תוקפנית של החיות. היתרון הגדול הוא שהן מסוגלות לצלם אלפי תמונות סטילס וסרטוני וידאו רבים במשך מספר שבועות מבלי להפריע לבעלי החיים החוששים מבני האדם.

 

בשבועות האחרונים יצאה רשות הטבע והגנים בקמפיין הסברה נרחב תחת הכותרת "כדי שחיות הבר יהיו פה גם מחר".  לדברי הרשות, הקמפיין נועד "להגברת המודעות והחשיבות בשמירה על חיות הבר שאוכלוסייתן בישראל הולכת ומדלדלת, ביניהן מיני דגל כגון: צבאים, צבי ים, עטלפים, סלמנדרות ונשרים והיא מציבה בראש סדרי העדיפויות את נושא הקיימות ושימור המגוון הביולוגי העשיר בישראל. במסגרת זו פועלת הרשות להגן על בתי הגידול הטבעיים, על תפקוד המערכות האקולוגיות ועל מגוון הצמחים ובעלי החיים - בשמורות הטבע, בגנים הלאומיים ובשטחים הפתוחים של ישראל". 

 

מזהים את חיות הבר בסרטון מצלמות המעקב? 

 

  


פורסם לראשונה 02/03/2017 23:44

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב מליחי, רשות הטבע והגנים
צילום: יריב מליחי, רשות הטבע והגנים
מומלצים