שתף קטע נבחר

דודו פישר עושה היסטוריה

בסוף השבוע, לראשונה אי פעם, יופיע הזמר הישראלי דודו פישר בערוץ הטלוויזיה הציבורית, בתכנית מיוחדת במלאות 50 שנה לאיחוד ירושלים.

את דודו פישר אין צורך להציג: זמר, שחקן וחזן בינלאומי מאד מצליח, אבל לא כל זמר עולמי, מקבל תכנית שלמה בערוץ הטלוויזיה הציבורית PBS ולא רק זאת, השבוע הוא התבשר כי תכניתו אושרה לשידור ב-34 מדינות בהן משדר הערוץ. בעבר הוא ביצע שני ספיישלים יפים עם PBS.בימים האחרונים הוא עסוק בהכנות האחרונות לקראת סבב הופעות ברחבי ארה"ב. עסוק? לא בדיוק! רויטל אשתו הצעירה, דואגת לכל פרט ומשאירה להם מספיק זמן לבלות עם בנם שנולד לפני מספר חודשים. בראיון גלוי הם מספרים את סיפור אהבתם הוא לשירה ולמשחק והיא כמנהלת ומפיקה ושניהם ביחד על הפקת חייהם- סיפור אהבתם.

 

על מה אתה עובד בימים אלה?

עכשיו סיימתי את הפקת התוכנית על ירושלים לערוצי PBS. התוכנית תוקרן ב- 250 תחנות ברחבי ארצות הברית, מאות פעמים בשנה הקרובה ותוך כדי שידור התוכנית אנחנו יוצאים לסבב הופעות בכל רחבי ארה״ב, לרגל חגיגת 50 שנות איחוד ירושלים.

 

מה גרם לערוץ הציבורי לקחת חלק בתוכנית על ירושלים לרגל 50 שנות איחוד?

כשקיבלנו מההנהלה תשובה חיובית אז מלקום הונליין, מי שעומד בראש ועידת הנשיאים של ארה״ב, הבהיר לי שזה נס וזה רגע היסטורי.

אשתי רויטל, המנהלת והמפיקה האנרגטית שלי מזה שנתיים, הציעה להם פיילוט לתוכנית שמאד הצליחה. זה גרם להם להבין שכדאי להם לעבוד אתנו. אשתי הפיקה את התוכנית והגישה להם אותה ערוכה ומוכנה. הם מאד אהבו את התוכנית ואז יצא שכל התחנות בארה״ב רוצות את התוכנית, ברוך השם.

 

איזו תחושה זה נותן לך?

תחושה של הגשמה וסיפוק. זאת מתנה נהדרת למולדת שלי. שמיליוני צופים נחשפים לתמונות על ירושלים וישראל, מהצד היפה שבה ולא מהצד הצבאי - בטחוני. אני אומר לקהל שלי, שבישראל יש הרגשה של שלווה ובטחון, אומנם לפעמים יש ירייה או מטורף שדוקר, אבל זה כמו בכל מקום שבו צצים מידי פעם טרוריסטים מטורפים. בדור הזה לא רק ישראל מותקפת, הטרור מתגבר בכל העולם.

 

דודו, שמואל מיכאל (שמייכל) ורוויטל.  ()
דודו, שמואל מיכאל (שמייכל) ורוויטל.

 

איך זה לעבוד עם אשתך? בכל זאת זה הרבה שעות יחד,נשמע מלחיץ...

תודה לבורא עולם. אני נהנה מזה כל רגע. אנחנו מפרים אחד את השנייה, היא באה מתחום ההפקות והתקשורת. יש בארץ ערוץ שקוראים לו ״הידברות״, זה ערוץ שהיא פתחה וזאת אחרי שהיה לה עיתון מאד מצליח במשך שנים רבות בארץ ובנוסף היא ניהלה הפקות גדולות. היא אמנם רק בת 35 אבל הספיקה רבות.

 

איך הכרתם?

כשעשיתי את עלובי החיים, עודד פלדמן, שהיה מנכל הקאמרי ונפטר לפני חודש, פגש את רויטל בנוגע לתאטרון יהודי שהוא רצה להקים. אחרי שהם ערכו תכנית עסקית ראשונה, הוא ביקש ממנה שתדבר איתי כדי שאצטרף למיזם. עוד לפני שרויטל הספיקה לחייג אלי נפגשנו באופן בלתי מתוכנן במלון "כינר". אני הגעתי למלון לכבד חבר-זמר בשיר אירוח והיא הפיקה באותו היום הצגת ילדים, מתוך סרט ילדים שלה ״בא לי טלי״. היא פנתה אלי וסיפרה על הפגישה עם עודד פלדמן ועל הצעתו. מאז רקמנו הרבה תכניות עסקיות, בסופן התוצאה הייתה אהבה פורצת גבולות שלא ידענו בחיינו. לה היו שתי מערכות זוגיות קצרות מאד. מהנישואין בעבר נולדו לה שלושה ילדים מקסימים, שאנחנו מגדלים ביחד עם הבן שלנו באהבה גדולה. לי הייתה זוגיות בת 40 שנה עם טובה גרושתי, ממנה נולדו לנו שלושת הילדים: אופיר, לירן ושירלי.

 

ואיך מסתדרים עם פערי הגיל ביניכם?

זה נס לחוות אהבה ראשונה בגיל ,65 יש אנשים שלא זכו לזה מעולם. היא בוגרת מאוד בנפשה.

 

איך זה להיות אבא לתינוק בגיל הזה?

האמת שזה חלום. הילד הזה הוא האושר שלי. אני יוצא לכמה שעות מהבית וכבר מתגעגע. אנחנו לוקחים אותו אתנו כמעט לכל מקום. מגיל עשרה ימים הוא כבר החל לטוס. באמריקה היה כבר עשר פעמים. קראנו לו שמואל מיכאל.

 

יש סיבה לשמות האלה?

סיפור מדהים! לפני שרויטל נכנסה להריון, היא חלמה על חנה הנביאה, אז היא אמרה לי שאם יהיה לנו בן נקרא לו שמואל. על שם שמואל הנביא. והבן שלנו נולד ביום ההולדת והפטירה של שמואל הנביא. מיכאל זה שם נוסף על שם אבא שלה ז״ל. אגב הכינוי של שמואל מיכאל הוא ״שמייכל״, שזה קיצור של שני השמות וגם ״חיוך״ ביידיש.

 

אם אני מבין נכון לאחרונה אתה התחזקת בדת?  קודם לא היו לך ציציות חוץ ואתה גם מקפיד לברך על כל מה שאתה מכניס לפה. מה זה צעד נוסף בדת?

נכון. אני התחזקתי מאד. לומד כל יום תורה, ומקיים את ההלכות בדרך הנכונה, כפי שאני מבין שצריך. תמיד רציתי לעשות את השינוי הזה אבל דחיתי את נקודת ההתחלה בכל מיני תירוצים. זה קרה עם הנישואין לרויטל, שגם היא מאד דתיה ומקפידה במצוות. לא רק בגלל שהיא דתיה אלא כיוון שהחלטתי לחיות כמו שאני רוצה ומאמין שצריך לחיות ולא כמו שאחרים רוצים שאחיה. כמובן שזה שאשתי באותו ראש אז זה יותר קל אנחנו לומדים יחד ומתפללים יחד.  הרגע הכי קסום שלנו זה כל יום שישי אחרי הדלקת נרות שבת, אנחנו אומרים את שיר השירים, כשהיא קוראת את הקטעים של האישה ואני קורא את הפסוקים של הגבר, זה רוחני ורומנטי ביותר.

מיד אחרי החתונה החלה רויטל לעבוד איתי ומאז היא מנהלת אותי כל כך טוב ודוחפת לכל מקום,אין לה גבולות אדומים. היא טוענת שאיתי היא מסוגלת להגיע לכל מקום, אני חושב שהיא צודקת.איתה הופעתי בפני נשיאי ארה״ב, הרבה מלכים בעולם, ממלכת אנגליה ועד מלך תאילנד וגם עם טראמפ אני בקשרים טובים. אני בהחלט מקושר מאד אבל אני שמח שאשתי יודעת להשתמש בקשרים ובכישורים שלי ולהוביל אותם למקום הנכון.

 

זה נכון שרויטל הייתה מועמדת לחברות בכנסת?

היא  הייתה מספר 9 ברשימה של כחלון. וערב לפני מסירת הרשימה אמרתי לה תפרשי. לא נוכל לנהל חיים נורמאליים כשאת בקריירה עמוסה ואני בקריירה עמוסה ואז החלטנו שהיא תעזוב הכל ונתחיל לעבוד יחד.

 

הדרך לתהילה העולמית.

 

תחילת הדרך הבינלאומית של דודו פישר החלה כשלפני 30 שנה דודו ביקר אצל קרוביו בלונדון וקיבל כרטיס כניסה למחזה חדש שהוצג בווסט אנד. דודו מספר, "בזמנו הייתי חזן צעיר ומצליח בדרום אפריקה. הגעתי לביקור אצל בת דודתי. היא נתנה לי כרטיס להצגה ואמרה לי "כשצפיתי בשחקן הראשי דמיינתי אותך", קיבלתי את המחמאה אבל התייחסתי אליה כחלום רחוק, בלתי ניתן להגשמה. הייתי חזן ומחזות זמר היו חלום, אבל רחוק מהמציאות. הגעתי להצגה אני זוכר שישבתי בשורה F כיסא מספר 2 והייתי מרותק. הרגשתי שז׳אן ואן ז׳אן זה אני. התחברתי לדמות, לשירה ולמשחק. החלום הזה נגע בי והצית אותי. הרגשתי שאני חייב לעשות הכל כדי לנסות להגשים אותו גם אם זה רחוק מהמציאות.

הגעתי לארץ ונפגשתי עם האמרגן שלי בזמנו נחום בייטל, ביקשתי ממנו שיארגן לי אודישן להצגה שקוראים לה ״לה מיזרבל״, לא ידעתי מה תרגום השם, ירדתי לחנות ספרים ושאלתי את המוכרת "האם את מכירה את הספר ״לה מיזרבל״ ומה פירוש השם"? המוכרת ענתה שהיא מכירה את הספר ופירוש השם בעברית ״עלובי החיים״. כששמע נחום את השם השיב לי בצער "ההצגה הזאת מגיעה לקאמרי השנה והם ליהקו כבר את רוב השחקנים". לא התייאשתי והתעקשתי שידרוש בשבילי אודישן.

 

עודד פלדמן ז״ל שהיה אז מנכ״ל הקאמרי וחבר טוב של נחום בייטל, הסכים לקבל אותי לאודישן כ- ״טובה״ לנחום. זה היה האודישן הראשון בחיי. הגעתי מוכן כשאני יודע את כל השירים בעל פה, מאחר שהקלטתי את המחזה בלונדון ולמדתי את כל התפקיד באנגלית. הבוחנים היו פעורי פה, הם ציפו למשהו שונה, הם הרי התייחסו אלי כאל חזן צעיר, שהם עושים לו טובה ומעלים אותו לאודישן. להפתעתם אני התאמתי מעבר לכל המצופה. הבעיה היותר גדולה עבורם הייתה שהם כבר ליהקו זמר מאד מוכר וכוכב ידוע לתפקיד הראשי (שלא אנקוב בשמו). הם לא ידעו מה לעשות וכשהגיע הבמאי הראשי מארצות הברית, הוא ביקש לזמן אותי לאודישן,בתקווה שימצא לי תפקיד טוב אחר.הבמאי עמד במקומו מחא כפיים ואחרי שבועיים, נחום בייטל התקשר ובישר שהתפקיד בארץ הוא שלי.

 

דודו ורויטל. האהבה יכולה להיות אחרת צילום: יונתן בלום. ()
דודו ורויטל. האהבה יכולה להיות אחרת צילום: יונתן בלום.

 

איך התקבלה ההצגה בארץ?

הייתה הצלחה גדולה וקמרון מקינטוש, המפיק הדגול והידוע של "עלובי החיים", הגיע לצפות בהפקה הישראלית. בסיום ההצגה הוא אמר לי שהוא רוצה אותי בניו יורק- בברודווי. הייתי המום, הלב החסיר פעימה וכשהשתחררתי מההלם הסברתי לו שיש בעיה כי אני דתי ואני לא אוכל להופיע בשישי שבת. קמרון, לא התייאש עשה מלחמות רבות מול אירגוני השחקנים של ארה״ב,מאחרשהם התנגדו עקרונית לתנאי הזה, שכוכב ברודווי, לא יופיע בקביעות בימי שישי שבת. ואז קמרון ניצח את כל הארגונים שניסו למנוע את המהלך הזה איתי. ההפקה בברודווי לקחה שחקן נוסף לשישי שבת, שהוגדר ״גוי שבת״ ואני עשיתי את התפקיד בברודווי.

 

איך זה השתלם להם להחזיק שני שחקנים באותו התפקיד?

מקינטוש אמר, שבשנה שבה אני כיכבתי, הוא עשה קופה הכי גדולה למרות היעדרותיבשבתות וחגים, כי יהודים הגיעו למחזה גם אם הם ראו אותו בעבר וגם אם הם לא חשבו לראות אותו. הסיפור של השישי שבת, יצר הרבה רעש בתקשורת בכל רחבי ארה״ב וכולם רצו לראות מי זה ז'אן ואן ז'אן היהודי, שכל כך היה שווה להילחם עליו.

אחרי ברודווי עשיתי את המחזה על הבמה בלונדון וכמובן למלכת אנגליה ומשם נפתחה הקריירה למחזות זמר נוספים ולבמות הגדולות ביותר בעולם, ביניהם: מדיסון סקוורגארדן ,בית האופרה של סידני באוסטרליה,קרנגי הול בניו יורק,תאטרון הבולשוי במוסקבה,אלברט הול בלונדוןוכמובן בישראל בקיסריה ובכל שנה סבב בהיכלי התרבות בארץ.

 

מה התוכניות לעתיד?

אני חושב שאני ברוך השם די מגשים את עצמי מבחינת הקריירה.בתום סבב ההופעות והתוכניות בערוצי ה- PBS אני ורויטל מתכננים להפיק הופעות ענק של מיטב שיריי.

 

במה שונה המופע הנוכחי מקודמיו?

להיטים חדשים, קטעי וידאו מושקעים ומרהיבים, עם נופי ירושלים,ועם רוח צעירה ורעננה. רויטל תמיד אומרת שמה שהכי משמח אותה בהופעות שלי הוא שאין רגע אחד ללא עניין

או ריגוש... כל המופע גדוש בצחוק ובכי .. הנאה צרופה.

 

מתי סבב ההופעות החדש מתחיל?

מתחיל בפאלם ביץ' ב-21 למרס באולם Eissey Campus Theatre. למחרת אופיע במיאמי, באוונטורה סנטר. לאחר מכן נצא לסיבוב הופעות בקונטיקט, בניו יורק ומידי חודש במקום שונה בארה״ב.

 

מה המסר שלך לחיים?

אל תחכה שדברים ישתנו כדי לעשות שינוי בחיים. אם לא עכשיו אימתי?

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פישר ומשפחתו. "אם לא עכשיו אימתי?"
מומלצים