שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הרכבת הקלה: דחייה בהפעלה או טעות הקלדה?

  ספר תוכניות הממשלה מגלה כי הרכבת הקלה תתחיל לפעול רק בדצמבר 2021 במקום בחודש אוקטובר. משרד התחבורה: מדובר בטעות הקלדה במשרד רוה"מ. חברת נת"ע: מתחייבים לאוקטובר 2021

  הפקקים והתורים לטסטים ימשיכו לחכות. ספר תוכניות משרדי הממשלה שהגיע לידי ynet, חושף לראשונה את תאריכי היעד העדכניים של פרויקטים שונים בהובלת משרד התחבורה. בין היתר מודה המשרד לראשונה כי הפרטת מבחני הרישוי המעשיים (טסטים), שהתעכבה חודשים ארוכים בגלל עתירת ההסתדרות ובוחני הנהיגה לבית הדין הארצי לעבודה, תצא לפועל רק ב-2018. המשמעות, עד אז צפויים תלמידי הנהיגה להמתין לטסט בממוצע 56 ימים.

   

  מכונת הכרייה של הקו האדום - תחילת הפעלה נדחתה בחודשיים (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  מכונת הכרייה של הקו האדום - תחילת הפעלה נדחתה בחודשיים(צילום: מוטי קמחי)

   

  זאת ועוד: גם פרויקטים מרכזיים בתחום התחבורה ממשיכים להתעכב. כך למשל, הארכת הקו הנוכחי של הרכבת הקלה בירושלים, לנווה יעקב, הר הצופים ולבית החולים הדסה עין כרם, לא תסתיים לפני דצמבר 2020. יש להזכיר כי כאשר הוחלט על המהלך ב-2012, הייתה שנת היעד 2017. מאוחר יותר נדחה המועד ל-2019 וכעת כאמור הוסט תאריך היעד שוב ל-2020. גם שני הקווים הנוספים בבירה שאושרו בשנה החולפת, שאורכם 20 ק"מ מהר הצופים עד מלחה, ומגילה לרמות, יפתחו לפי התכנון רק בדצמבר 2024 ובדצמבר 2026 בהתאמה.

   

  ומה עם תושבי המרכז? ספר תכניות הממשלה אינו מבשר טובות, שכן פתיחת הקו האדום - עליו עובדת נת"ע כעת - של הרכבת הקלה מפ"ת לבת ים, שאמורה הייתה להתרחש באוקטובר 2021 לפי ההכרזות בעת תחילת העבודות, כבר נדחתה בחודשיים לדצמבר 2021.

   

  בשנה החולפת הכריז משרד התחבורה על הסכמים עם 15 רשויות מקומיות במרכז ליצירת עשרות קילומטרים של נתיבי תחבורה ציבורית עירוניים? אלה יהיו מוכנים, כך לפי התוכנית, רק בדצמבר 2020. משרד התחבורה גם הכריז על הוספת נתיבים דומים לנתיב המהיר בכניסה לתל-אביב מכביש מספר אחד, פרויקטים שיאפשרו להשאיר את הרכב במגרשי חניה ענקיים ולהמשיך לת"א בשאטלים, או לשלם אגרה ולעקוף את הפקקים. אולם הנתיב המהיר בנתיבי איילון ובכביש חיפה-תל אביב (כביש 2), יהיה מוכנים רק ב-2022. הנתיב המתוכנן לכביש 5 יהיה מוכן רק ב-2024, בעוד שבע שנים.

   

  מחברת נת"ע נמסר: "הנתון המופיע בספר תכניות עבודה אינו נכון. נת"ע שבה ומתחייבת - הקו האדום יפעל באוקטובר 2012"

   

  במשרד התחבורה אומרים כי "לא חל כל שינוי במועד הפעלת הקו האדום בתל אביב והוא יפתח לתנועת נוסעים במועד שמתוכנן - אוקטובר 2021. בספר תכניות העבודה הממשלתי חלה טעות הקלדה בתאריך הפתיחה של הקו. הפננו את תשומת לב משרד רוה"מ לטעות והיא תתוקן בהקדם"

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הקו האדום של הרכבת הקלה - דחייה מוצהרת של חודשיים
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים