שתף קטע נבחר

משטרת ניו יורק: בית הקברות היהודי לא הושחת

משטרת ניו יורק הודיעה שאין כל ראיה לכך ש-42 המצבות שנפלו בבית העלמין היהודי "וושינגטון" בברוקלין הושחתו. אז מה גרם לנפילתן?

נפלו בין היתר בגלל סחיפת קרקע. מצבות בבית העלמין היהודי "וושינגטון" ()
נפלו בין היתר בגלל סחיפת קרקע. מצבות בבית העלמין היהודי "וושינגטון"

 

לא מקרה של אנטישמיות: משטרת ניו יורק הודיעה הערב שאין כל ראיה לכך שיותר מ-40 המצבות שנפלו בבית קברות יהודי בברוקלין הושחתו. לפי המשטרה, לאחר התייעצות עם הנהלת בית הקברות "וושינגטון" נקבע ב-42 המצבות נפלו כתוצאות מכמה סיבות, בהן הזנחה ארוכת שנים, היעדר תחזוקה וגורמים סביבתיים כמו סחיפת קרקע.

 

עוד סיפורים מעניינים מהעולם בדף הפייסבוק של דסק החוץ

 

מאז תחילת ינואר נרשמו אירועים רבים של חילול קברים יהודיים ו-122 איומים נגד ארגונים יהודיים בארצות הברית, איומים שבהם נטען כי במקום הוטמנה פצצה - ובעקבות זה נאלצו כל יושבי המוסדות להתפנות.

 

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)


 

חבר בית המחוקקים של ניו יורק, דוב היקינד, פרסם הלילה בעמוד הטוויטר שלו תמונות שבהן נראות מצבות מוטלות על הקרקע. היקינד, איש המפלגה הדמוקרטית, אמר כי בכוונתו ללכת לבית העלמין היום כדי לראות אותן.

 

ביום שישי הודיעו הרשויות כי עצרו חשוד ראשון באיום על מוסדות יהודיים - חואן תומפסון, עיתונאי לשעבר שפוטר מעבודתו משום שהמציא כתבות שקריות. לפי המשטרה הוא היה אחראי לשמונה מהאיומים על המוסדות היהודיים ברחבי ארה"ב, ועשה זאת במסגרת מסע נקמה נגד בת זוגו, שעזבה אותו. הוא השתמש בפרטיה כששלח איומים למרכזים היהודיים. עם זאת, ברוב המקרים האחרים הרשויות טרם זיהו את האחראים. בארה"ב דווח בשבוע שעבר כי יש חשד שחלק משיחות האיום שהתקבלו במרכזים היהודיים הגיעו ממדינות מעבר לים.

 

גורמים יהודיים בארה"ב מתחו בחודשיים האחרונים ביקורת קשה על התנהלות טראמפ וממשלו בנוגע לאירועים האנטישמיים, וטענו כי הממשל אינו מהר לגנות אותם. הם גם התרעמו על כך שבהודעת הבית הלבן לרגל יום השואה הבינלאומי בינואר הושמטה בכוונה העובדה שהזוועות שעשו הנאצים במלחמת העולם השנייה כוונו בראש ובראשונה נגד היהודים.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יותר מ-40 מצבות נפלו. ברוקלין
מומלצים