שתף קטע נבחר

הלילה: הימ"מ חיסל מבוקש שהרשות שחררה ממעצר

הלוחמים הגיעו לאל בירה כדי לעצור את באסל אלאערג', שהנהיג חוליית טרור, נעצר על-ידי הפלסטינים - אבל שוחרר בעקבות קמפיין ציבורי פלסטיני. הוא נהרג בחילופי אש שפרצו במקום. שני פלסטינים נוספים נפצעו. את המידע על המבוקש אסף שב"כ. צפו בתיעוד

 

 

כוח של הימ"מ שהגיע הלילה (בין ראשון לשני) לעצור מבוקש באל בירה ליד רמאללה ירה בו למוות במהלך חילופי אש שהתפתחו במקום. לא היו נפגעים בקרב הלוחמים. ההרוג הוא באסל אלאערג' (31), שלטענת מג"ב עמד בראש חוליה שתכננה לבצעה פעילות טרור נגד יעדים ישראליים. אלאערג', נטען, היה בין השאר אחראי על רכישת האמל"ח. את המודיעין עליו אסף שב"כ במעקב אחריו במשך השבועות האחרונים.

המבוקש אלאערג' (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
המבוקש אלאערג'(צילום: דובר צה"ל)

מחוץ למבנה שבו שהה המבוקש התפתחו הפרות סדר שכללו יידויי אבנים. כוחות הביטחון השיבו בירי אמצעים לפיזור הפגנות, וגם ירו אש חיה לעבר שני פלסטינים שלקחו חלק מרכזי בהפרת הסדר ופצעו אותם. בתום האירוע לקחו הכוחות את גופת ההרוג. בביתו נמצאו שני כלי נשק: M-16 ורובה קרלו.

 

באסל אערג' היה אחד משלושה חברי חוליה פלסטינית שבשנה שעברה ירדה למחתרת לקראת ביצוע פיגוע, וישראל ומנגנוני הביטחון הפלסטיניים ניהלו מצוד אחריה. אחרי כמה ימים איתרו המנגנונים הפלסטיניים את החוליה מסתתרת בוואדי כשברשותה כלי נשק. אחרי חודשים ארוכים שבהם ישבו חברי החוליה במעצר הם שוחררו, כשברקע קמפיין ציבורי גדול שקרא לשחררם. אחרי ששוחררו עצר צה"ל בחברון אחד מחברי החוליה, היית'ם סיאג'. כעת חוסר אערג', ורק אחד מחברי החוליה ההיא נותר עדיין חי וחופשי.

נשק שנמצא בבית המבוקש (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
נשק שנמצא בבית המבוקש(צילום: דובר צה"ל)

קליעים ודם בבית המחבל ()
קליעים ודם בבית המחבל
 
נשק שנמצא בבית המחבל (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
נשק שנמצא בבית המחבל(צילום: דובר צה"ל)

במקביל עצרו הלילה כוחות צה"ל 12 מבוקשים בגדה, ובבית לחם החרימו אלפי שקלים שיועדו לפי החשד למטרות טרור.


פורסם לראשונה 06/03/2017 06:58

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים