שתף קטע נבחר

כחלון הקים סיעה חדשה בהסתדרות: "טבעי שנהיה שותפים בקבלת החלטות"

בזמן שיחימוביץ' וניסנקורן מתכתשים על תפקיד היו"ר, הודיע השר על הקמת הסיעה מטעם כולנו בתמיכת 15 אלף חתימות: "אנחנו בית פוליטי עבורם"

 

השר משה כחלון (צילום: מארק ישראל סלם) (צילום: מארק ישראל סלם)
השר משה כחלון(צילום: מארק ישראל סלם)

ברקע ההתמודדות היצרית על תפקיד יו"ר ההסתדרות הבא הודיע הבוקר (יום ב') שר האוצר משה כחלון על הקמת סיעה חדשה בהסתדרות מטעם מפלגת כולנו. "כמפלגה לאומית-חברתית, טבעי שסיעת כולנו תהיה שותפה להחלטות בגוף העובדים הגדול במדינה", אמר כחלון.

 

שם הסיעה החדשה "כולנו בהסתדרות". מינימום החתימות הנדרש להקמת סיעה חדשה הוא 5,000, וכולנו הצליחה בתקופה האחרונה להשיג 15 אלף חתימות. המועד הסופי להגשת הרשימות הוא 24 במרס.

 

"ההסתדרות היא גוף העובדים הגדול במדינה עם יותר מחצי מיליון", הוסיף כחלון. "סיעת כולנו בהסתדרות תפעל לצמצום פערים ותוביל סדר יום חברתי, בדיוק כפי שאנחנו עושים בממשלה ובכנסת. בשנתיים האחרונות עבדנו לטובת ציבור העובדים בקליטת אלפי עובדי קבלן, בצמצום פערי שכר בקרב עובדי מדינה ובהורדת דמי הניהול בפנסיות. התמיכה הגדולה שלה אנחנו זוכים מקרב חברי ההסתדרות היא טבעית, ואני שמח שהם מרגישים ש'כולנו' דואגת להם ומהווה עבורם בית פוליטי".

 

סיעתו של כחלון מצטרפת להסתדרות כשברקע הקרב בין היו"ר המכהן אבי ניסנקורן לבין ח"כ שלי יחימוביץ', שהצטרפה למרוץ ותתמודד במסגרת סיעתו של ח"כ איתן כבל.

 

בימים האחרונים עורר המרוץ תסיסה פוליטית לאחר שחרף ההכחשות של כבל ויחימוביץ', נחשף כי השניים סגרו ביניהם דיל: כבל יתמוך ביחימוביץ' לראשות ההסתדרות ויעמיד לרשותה את סיעתו כפלטפורמה להתמודדות, ולכן היא לא תצטרך לאסוף את החתימות הדרושות. יחימוביץ', על פי הדיל, תתמוך בו במרוץ לראשות מפלגת העבודה מול יצחק הרצוג.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוליבייה פיטוסי
השר משה כחלון
צילום: אוליבייה פיטוסי
מומלצים