שתף קטע נבחר

לוחמים יקבלו כרטיס לקניית בגדים

צה"ל השיק תוכנית חדשה שבמסגרתה המועמדים לגיוס יקבלו לפני התחיילותם כרטיס מגנטי, שאיתו יוכלו לרכוש פרטי לבוש שמותאמים למידותיהם. באימון המתקדם לאחר הטירונות הם יקבלו תרמיל עם ציוד לחימה שיישמר אצלם לכל אורך שירותם בצבא

 

 

 

ערכות ציוד חדשות לחיילים – עד לשחרור: בצה"ל השיקו תוכנית הצטיידות אישית חדשה ללוחמים, לפיה כל לוחם יקבל לאחר גיוסו ואף בתקופה שלפני גיוסו, ציוד אישי וציוד לחימה שמותאם לצרכיו האישיים ולאופי תפקידו ביחידה אליה הוא מיועד.

 

החיילים יוכלו לרכוש מראש חלק מהבגדים (צילום: דובר צה''ל) (צילום: דובר צה''ל)
החיילים יוכלו לרכוש מראש חלק מהבגדים(צילום: דובר צה''ל)

בצבא מקווים שהחיילים ישמרו טוב יותר על הציוד (צילום: דובר צה''ל) (צילום: דובר צה''ל)
בצבא מקווים שהחיילים ישמרו טוב יותר על הציוד(צילום: דובר צה''ל)

 (צילום: דובר צה''ל) (צילום: דובר צה''ל)
(צילום: דובר צה''ל)

התכנית מחולקת למעשה לשניים: כל מלש"ב יקבל כרטיס אישי מגנטי עם מספר "כוכבים" בתוכו. הוא יוכל לרכוש באמצעותו פריטי לבוש אישיים, לכל עונות השנה, דוגמת גרביים, תחתונים, גטקס, חולצות קצרות ועוד, לפי צרכיו ומידותיו. באימון המתקדם לאחר הטירונות יקבל הלוחם צ'ימידאן עם ציוד לחימה חדש, בשווי של 10,000-8,000 שקלים, שיכלול קסדה חדשה וייחודית, מדי ב' בכמות כפולה, משקפי מגן, וסט לוחם מודולרי מתקדם, ברכיות, כפפות חורף וכפפות לחימה, פנס לזיהוי שמונע ירי דו-צדדי, מצנפת להסוואה, נעליים, שקית שתייה ועוד.

 

הציוד האישי יישמר אצל הלוחם לכל אורך שירותו בצבא, עד ליום שחרורו, וכך ייחסך ממנו הצורך להזדכות ולחתום על ציוד בכל פעם שיעבור בין קורסים ויחידות לאורך שירותו. "כך הלוחם גם ישמור טוב יותר על הציוד שלו והבלאי יצומצם", הסביר קצין בכיר באגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה, "עשינו התאמות דיפרנציאליות בין הגדודים ליחידות המיוחדות, והמטרה הנוספת היא לעצור את נושא התרומות ואת הצורך של משפחות לרכוש את הציוד הזה לחיילים, כפי שהיה עד היום. זה ציוד שצה"ל מחוייב להעניק לחייליו. בעתיד נרחיב זאת גם לחיילי המילואים".

 

לפי הקצין, התהליך החל למעשה כבר בשנה האחרונה "באופן שקט", ועד כה כבר חולקו כ-5,000 ערכות של ציוד אישי ללוחם: "בכל מחזור אנו משקיעים 50 מיליון שקל בתוכנית ולאורך השנה הקרובה נשקיע 200 מיליון שקל, בנוסף לעשרה מיליון דולר ככספי סיוע לציוד שנרכוש בחו"ל. חיילים חשו עד כה תחושת חמיצות בגלל שלא קיבלו את מיטב הציוד וחלקם גם הלכו לחנויות כמו ריקושט. התוכנית הזו נותנת פתרון, נדע אם הפרויקט יצליח רק בעוד כשנתיים, לאחר שיעלה על הפסים הנכונים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה''ל
ציוד אישי עד לשחרור
צילום: דובר צה''ל
מומלצים