שתף קטע נבחר

יצחק גולומבק וגיל יפמן הם הזוכים בפרס רפפורט לאמנים ישראלים לשנת 2017

הפרס, שמוענק מדי שנה לשני אמנים - ותיק וצעיר - יזכה את הזוכה הוותיק ב-70 אלף דולר, ואת הצעיר ב-30 אלף דולר. חלק מהכספים יוקדש למימון תערוכה עבור כל אחד מהאמנים

האמנים יצחק (איצ'ה) גולומבק וגיל יפמן הם הזוכים בפרס רפפורט לאמנים ישראלים לשנת 2017. הפרס מוענק מדי שנה לשני אמנים, בכיר וצעיר, המתגוררים ופועלים בארץ. 

 

הפרס לאמן הבכיר הוא על סך 70 אלף דולר - מחצית מתוכם יוענקו לאמן עצמו, ומחצית למימון תערוכה מלווה בקטלוג. הפרס לאמן הצעיר (עד גיל 40) הוא 30 אלף דולר, וגם כאן - מחצית מתוכם יוענקו לאמן ומחצית עבור תערוכה וקטלוג.  

 

 (עבודתו של יצחק גולומבק) (עבודתו של יצחק גולומבק)
(עבודתו של יצחק גולומבק)

מלבד זאת, על כל אמן שזוכה בפרס לתרום עבודה לאוסף רות וברוך רפפורט לאמנות ישראלית, והאוסף כולו ייתרם למוזיאון תל אביב לאמנות.

 

יצחק (איצ'ה) גולומבק נולד בפולין ב-1957, ועלה לישראל ב-1965. הוא מלמד ציור ופיסול באוניברסיטת חיפה, ומשנת 1982 מציג תערוכות יחיד ומשתתף בתערוכות קבוצתיות בארץ ובחו"ל. מנימוקי חבר השופטים: "הפיסול של גולומבק באמצע שנות ה-80 של המאה ה-20 הציג קול ייחודי, אופציה חדשה של פיסול אישי וגופני. הוא מייצג, לצד אמנים אחרים שנולדו למשפחות שהיגרו לישראל לאחר קום המדינה, זהות שהישראליוּת שלה איננה מובנת מאליה".

 

 (גיל יפמן, רקמה אנושית) (גיל יפמן, רקמה אנושית)
(גיל יפמן, רקמה אנושית)

גיל יפמן, יליד 1979 ישראל, בוגר בצלאל, הציג תערוכות בגלריות שונות בישראל, בניו יורק, בטאיפיי ובטוקיו. מנימוקי חבר השופטים: "עבודתו של יפמן בוחנת את הסכנה הרובצת לפתחו של האמן המבקש אחר עונג חזותי, תוך אימוץ פרקטיקות של גרוטסקיות, הומור ופרובוקציה. עבודותיו יוצרות אמנות מפעימה, מעוררת ומטלטלת".

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גיל יפמן, רקמה אנושית
גיל יפמן רקמה אנושית
גיל יפמן, רקמה אנושית
לאתר ההטבות
מומלצים