שתף קטע נבחר

לפני ואחרי: כך זה נראה בדיור הציבורי

בתוך שנה אחת זינק התקציב לתחזוקת דירות הדיור הציבורי של עמידר החדשה בכ-800% ועמד על 250 מיליון שקלים ב-2016. בין הדירות ששופצו דירות לציבור הנכים בעלות של כ-35 אלף שקלים לדירה. כך זה נראה מבפנים

בשיתוף עמידר החדשה

 

זינוק של כ-800% בתקציב התחזוקה של דירות עמידר בתוך שנה. התקציב לתחזוקת דירות הדיור הציבורי של עמידר החדשה, עמד מהרבעון האחרון של 2015 ועד סוף 2016, על 250 מיליון שקלים. זאת כאשר בשנים הקודמות תקציב התחזוקה של נכסי הדיור הציבורי עמד על כ-30 מיליון שקלים בשנה בלבד, כלומר כ-500 שקלים לדירה בשנה בממוצע. מדובר בזינוק של פי שמונה. בתקופה זו ביצעה עמידר החדשה עבודות שיפוצים בכ-15 אלף דירות ומתעתדת להגיע בשנה הקרובה לעוד אלפי דירות נוספות.

 

בשנה החולפת, כל משפחה שהצטרפה לדיור הציבורי קיבלה דירה משופצת, בעלות ממוצעת של כ-40 אלף שקלים לדירה. כך, הדיירים החדשים קיבלו בתים חדשים ומשופצים והם אף יכלו לבחור חלק מהמפרט של הבית, כמו למשל ארונות, בדומה לרכישת דירה מקבלן. בסך הכול, עמידר ומשרד הבינוי והשיכון ישקיעו מאות מיליוני שקלים בשנים הקרובות בשיפוץ כל הדירות הזקוקות לשיפוץ.

 

עבור דיירי הדיור הציבורי הנכים, שופצו ב-2016 235 דירות בעלות של כ-35 אלף שקלים לדירה. נכים רתוקים לכסא גלגלים, הזכאים לדיור ציבורי, מקבלים בית מונגש בהתאם לצרכיהם, בליווי של אנשי מקצוע ומרפאים בעיסוק המתמחים בהנגשת בתים.

 

אז איך נראה מבפנים? צפו בתמונות

חדר המשפחה בסלון. החלפת אריחים, טיח חדש והחלפת חלונות שמספקות עכשיו 50% יותר אור בבית (צילום: באדיבות עמידר) (צילום: באדיבות עמידר)
חדר המשפחה בסלון. החלפת אריחים, טיח חדש והחלפת חלונות שמספקות עכשיו 50% יותר אור בבית(צילום: באדיבות עמידר)

מקלחון ששופץ עם קרמיקה חדשה על הקירות, צנרת שהוחלפה ומערכת ניקוז שטופלה (צילום: באדיבות עמידר החדשה) (צילום: באדיבות עמידר החדשה)
מקלחון ששופץ עם קרמיקה חדשה על הקירות, צנרת שהוחלפה ומערכת ניקוז שטופלה(צילום: באדיבות עמידר החדשה)

משיש סדוק, ארונות מתפוררים וריצוף שבור למטבח חדש שהוחלפו בו הכיור, הארונות, הברז והאריחים ברצפה ועל הקיר (צילום: באדיבות עמידר החדשה) (צילום: באדיבות עמידר החדשה)
משיש סדוק, ארונות מתפוררים וריצוף שבור למטבח חדש שהוחלפו בו הכיור, הארונות, הברז והאריחים ברצפה ועל הקיר(צילום: באדיבות עמידר החדשה)

ממקום שלא שייך להשתמש בו לשירותים נעימים ומרווחים (צילום: באדיבות עמידר החדשה) (צילום: באדיבות עמידר החדשה)
ממקום שלא שייך להשתמש בו לשירותים נעימים ומרווחים(צילום: באדיבות עמידר החדשה)

 

בשיתוף עמידר החדשה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות עמידר החדשה
צילום: באדיבות עמידר החדשה
מומלצים