שתף קטע נבחר

ההורים שהתעללו בבן 4 נאשמים: "האם הזריקה מלח, האב ביצע מעשים מגונים"

זוג הורים ממרכז הארץ נאשם בעבירות חמורות כלפי בנם בעת שאושפז בבית החולים שיבא. האב ביצע שני מעשים מגונים והאם הזריקה לעירוי שלו מים עם מלח שולחני ואמפולות של סודיום כלוריד. רמת הנתרן בדמו עלתה באופן שסיכן את חייו והוא אושפז בטיפול נמרץ

 

 

 

האב ביצע שני מעשים מגונים בבנו בן הארבע, האם הזריקה מלח שולחני בכמויות שסיכנו את חיי הילד. כך עולה מכתב אישום חמור שהוגש היום (ה') נגד  הורים ממרכז הארץ בגין התעללות בבנם. לאב מיוחסות שתי עבירות של מעשים מגונים, האמא מואשמת בן היתר בתקיפת קטין ובהתעללות בקטין חסר ישע.

 

הילד אושפז שש פעמים בבית החולים שיבא אושפז בשנה האחרונה. לפני כחודשיים, כאשר האם ישנה במיטה הסמוכה למיטתו של הפעוט, ביצע האב מעשים מגונים בבנו. במהלך האשפוז, בהזדמנויות רבות, תקפה האם את הפעוט, על-ידי הזרקת מים עם מלח שולחני וכן אמפולות של סודיום כלוריד לעירוי של בנה. כתוצאה מהמעשים הללו, הפעוט שלשל, חומו עלה ונגרמו תנודות ברמת הנתרן בדמו.

 

בפרקליטות טוענים כי בידיהם סרטון המתעד את המעשים המגונים, וכן סרטונים המתעדים את האם מזריקה חומרים שונים לבנה. רופאים במחלקה העידו כי האם פעלה במטרה לפגוע בבנה באופן מכוון. האם הסבירה בחקירה שהזריקה מלח "כדי לעורר את הפעוט". כמו כן טענה שאין נזק בהזרקת אמפולות של סודיום כלוריד והוסיפה כי " אינה יכולה לסבול שהרופאים אומרים לה מה לעשות". עוד ציינה כי הזריקה את החומרים לבנה כשהייתה עצבנית, ומכיוון ש"רצתה שהפעוט ירגיש שהיא מטפלת בו". הפעוט אושפז מספר רב של פעמים בשנה האחרונה בשל אותם סימפטומים ומבלי שניתן לכך הסבר רפואי מניח את הדעת.

 

ההורים הנאשמים בבית המשפט  (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ההורים הנאשמים בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי)
 

ההורים בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ההורים בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

 

בפרקליטות מציינים בבקשת המעצר שורה של ראיות לכאורה שקושרת את בני הזוג למעשים. האב הכחיש בחקירה שביצע בפעוט מעשים מגונים וטען שטיפל בפעוט, אבל באחת מהודעותיו במשטרה אישר כי יכול להיות שלעתים בזמן ששכב ליד הפעוט ונגע בו במקומות מוצנעים. בפרקליטות מסתמכים גם על הודעות שנגבו מד"ר גליה אנה ברקאי, ממלאת מקום מנהל מחלקת ילדים בבית חולים תל השומר, המתארת את אשפוזו של הפעוט, את הבדיקות השונות שנערכו לו, שבמסגרתן נשללו כל התרחישים הרפואיים הלגיטימיים עד שהגיעו למסקנה שהאם הזיקה לפעוט באופן מכוון. רופאים נוספים במחלקה הגיעו למסקנה דומה ומסרו עדות.

 

האמא טענה: רציתי לעורר את הילד

ב-17.2 בחיפוש שנערך בחדר בו שהה הפעוט בבית החולים, נמצאו 12 מזרקים ריקים, אמפולות של סודיום כלוריד וקופסת מלח שולחני. בנוסף בפרקליטות טוענים כי מקרי הזרקה תועדו. לטענת הפרקליטות, האם אישה שהזריקה לגופו של הפעוט, במספר הזדמנויות לעירוי ואליו מים עם מלח שולחני וכן אמפולות של סודיום כלוריד. האם אישרה גם שידעה שחל עליה איסור להזריק לפעוט חומרים כלשהם, בין אם דרך העירוי ובין אם דרך אחרת, אך לא התייעצה עם הצוות הרפואי כי ידעה שיאסרו עליה.

 

שיבא. הצוות הרפואי הבחין שמשהו לא בסדר עם הפעוט (צילום: רותם אליזרע) (צילום: רותם אליזרע)
שיבא. הצוות הרפואי הבחין שמשהו לא בסדר עם הפעוט(צילום: רותם אליזרע)

 

האמא טענה שבתחילת חודש פברואר הזריקה בטעות לצינור ההזנה של הפעוט מים עם כמות גדולה של מלח שולחני, ולאחר שנוכחה לדעת שכתוצאה ממעשיה אושפז הפעוט בטיפול נמרץ, המשיכה להזריק לו בכמויות קטנות יותר. האם אישרה גם שידעה שחל עליה איסור להזריק לפעוט חומרים כלשהם, בין אם דרך העירוי ובין אם דרך אחרת לא התייעצה עם הצוות הרפואי כי ידעה שיאסרו עליה.

 

התיק הרפואי הועבר לשם הכנת חוות דעת מומחה בדבר הסיבות לאשפוזים, אך בפרקליטות טוענים כי בשל קוצר הזמן, לא ניתן היה לקבל חוות דעת מלאה בעת הזו והיא תגיע בהמשך.

 

כתב האישום: הזרקות שגרמו לחוסר יציבות בריאותי

לפני כחודש, כך עולה מכתב האישום, הזריקה האם מים עם מלח בכמות שהעלתה את רמת הנתרן בדמו של הפעוט בצורה קיצונית, באופן שגרם לסיכון ממשי לחייו והוא הועבר לטיפול נמרץ. חרף הסיכון הממשי שגרמה לחייו של הפעוט, המשיכה האם להזריק לפעוט מים להם הוסיפה מלח שולחני ואמפולות של סודיום כלוריד וגרמה לו לחבלות של ממש ולחוסר יציבות במצבו הבריאותי.

 

לאב מיוחסים שני מקרים של מעשה מגונה בבן משפחה. לאם מיוחסות העבירות הבאות של תקיפת קטין הגורמת לו חבלה חמורה על ידי אחראי, תקיפת קטין הגורמת לו לחבלה של ממש על ידי אחראי במקרים רבים והתעללות בקטין חסר ישע.

 

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד יעל הראל, הילד אושפז בבית החולים ארבע פעמים מאז חודש מרס 2016. במהלך אשפוזו בחודש ינואר 2017, בעת אחד האשפוזים, ישנה אמו במיטה סמוכה בעת שהאבא ביצע בו מעשים מגונים. במהלך האשפוז, בהזדמנויות רבות, תקפה האמא את הפעוט על ידי כך שהזריקה לעירוי שלו מים בתוספת מלח שולחני וכן אמפולות של סודיום כלוריד. כתוצאה מהמעשים הללו, הפעוט שלשל, חומו עלה ונגרמו תנודות ברמת הנתרן בדמו.

עורכי הדין גבאי ופריד ()
עורכי הדין גבאי ופריד

 

חודש אחרי הזריקה לו האם, כך על פי כתב האישום, מים עם מלח בכמות שהעלתה את רמת הנתרן בדמו של הפעוט בצורה קיצונית, באופן שגרם לסיכון ממשי לחייו והוא הועבר לטיפול נמרץ. עוד נטען בכתב האישום כי במספר מקרים, ובלי אישור של הצוות המטפל, הכניסה האם לעירוי של הפעוט אמפולות שהכילו סודיום כלוריד בריכוז של 0.9%, שהינה תמיסת מים עם מלח.

 

כתוצאה ממעשיה המתמשכים של האם נגרמו לפעוט חבלות של ממש על ידי כך שנוצרו באופן תדיר עליות ברמת הנתרן בגופו, שגרמו לו למצב בריאותי קשה והצריכו מהצוות הרפואי לנקוט בפעולות שונות על מנת לאזן את מצבו הבריאותי. 

 

עורכי הדין יהודה פריד וטל גבאי, פרקליטי ההורים, אמרו: "קיבלנו את כתב האישום היום. מדובר בכתב אישום חמור. נלמד את הראיות וניתן את תגובתנו. האבא מכחיש מכול וכול את המיוחס לו. כל הטיפול היה של אבא שעוזר לבנו שמאושפז. כל המיוחס לו בכתב האישום לא נכון ולא ראוי. לגבי האם, אנחנו בודקים כל מיני דברים. נגיד שהיא אימא מסורה שאוהבת את בנה ולא היה לה רצון לפגוע בו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
האם הנאשמת שהזריקה
צילום: מוטי קמחי
מומלצים