שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הרב לוינשטיין: "הבנות מהפריפריה בקרבי, האשכנזיות משחקות במחשב והולכות הביתה"

  ראש המכינה הצבאית בעלי ממשיך לתקוף את הקהילה הגאה וחוזר על הביטוי "סוטים". בשיחה עם תלמידי ישיבה בשדרות אמר: "בנות מהפריפריה רוצות להשתדרג חברתית ומתגייסות לקרבי. האשכנזיות גרות ברמת אביב ג' ומשרתות בגלילות". הוא גם תקף את בית המשפט: "לא עליון ולא נעליים. תחתון"

   

  הקלטת הרב לוינשטיין

  הקלטת הרב לוינשטיין

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  ראש המכינה הצבאית "בני דוד" בעלי, הרב יגאל לוינשטיין, שוב תוקף את הקהילה הגאה בכינויי גנאי. שבעה חודשים אחרי מכתב ההתנצלות על "נאום הסוטים" הוא שוחח עם תלמידי ישיבה משדרות והשווה יחסי מין בין גברים לגילוי עריות בין אח לאחות. בנוסף, תקף את הבנות שבחרות בשירות קרבי "כדי לשדרג מעמד חברתי".

   

  השבוע עוררו סערה דבריו של לוינשטיין על שירות נשים בצה"ל. כעת מתפרסמת הקלטה נוספת משיחה שערך בשבוע שעבר לקראת גיוסם של בני הישיבה לצה"ל, ובה סיפר בין היתר לוינשטיין על ויכוח עם הורים לבן הומו: "היה לנו ויכוח על איך נכנה את זה שיש להם ילד כזה. אמרתי שאני אקרא לו סוטה".

   

  לוינשטיין אמר כי האם לא אהבה את דבריו וצעקה עליו בחזרה: "אתה משוגע? בבית שלנו תקרא לו סוטה?" לוינשטיין טען בחזרה: "הוא סוטה. אח שבא על אחות – זה בסדר מבחינתך? אצלנו זה אותו דבר ברשימה של הבלאגן" (מבחינת חומרת העבירה - ק"נ).


  הרב לוינשטיין המשיך בתיאור הוויכוח עם האם וסיפר כי הציע לאם לכנות את בנה "בעל נטיות הפוכות". לאחר שהאם לא הסכימה לכינוי ושאלה אותו: "מי קובע מה זה הפוך?", אמר לוינשטיין: "הסתכלתי עליה ואמרתי לעצמי בלב: איזו מסכנה. באמת השתגענו סופית. רחמנות".

  לוינשטיין בשיחה עם קצינים וחיילים (למצולמים אין קשר לכתבה). ארכיון (צילום: ישיבת עלי בני דוד) (צילום: ישיבת עלי בני דוד)
  לוינשטיין בשיחה עם קצינים וחיילים (למצולמים אין קשר לכתבה). ארכיון(צילום: ישיבת עלי בני דוד)
   

  לוינשטיין הוסיף להתבדח על חשבונה של האם, וסיפר כי שאלה אותו אם היה מעוניין להרוג את בנה בסקילה, כפי שכתוב בתורה. לוינשטיין השיב לה: "למען האמת, זה קצת קשה. לא יודע אם נצליח לתפוס אותו".

   

  הלוחמות "נראות כמו קרש"

  יממה לאחר ציון יום האישה הבינלאומי והסערה הקודמת שבה תקף נשים המשרתות בצה"ל, עולה כי גם את השיחה עם בני הישיבה בשדרות ניצל לוינשטיין למטרת לעג ללוחמות, כשהוא רומז כי הן לא נשיות והגברים אינם נמשכים אליהן מבחינה מינית. לדבריו, ביחידות המעורבות מתאמנים על תרגולת סחיבת פצוע ("אחד על אחד") ועוברים בכך על איסור נגיעה בין גברים לנשים, אך בבדיחות הדעת העלה אפשרות כי כאשר מדובר בלוחמות הדבר מותר, מאחר שהן נראות "כמו קרש".

   

  בהמשך לעג לצבא על הורדת הסטנדרטים בהכשרה הקרבית ללוחמות: "הורידו להן את הקיר כדי שיוכלו לקפוץ מעליו, תיאמו עם החמאס שיורידו את החומות שלהן". הוא עלב בתומכי השירות המשולב תוך כדי שחיקה אותם אומרים: "אם האפוד כבד אל תשימו להן מחסניות, שימו ממתקים כדי שאם תראה מחבל – תזרוק עליו". לוינשטיין חתם את הדברים: "מישהו צריך לצעוק שזה קרקס".

   

  לוינשטיין לא פסח גם על הלוחמים ביחידות המעורבות: "מישהו שכב פעם במארב עם בחורה? הדבר האחרון שאתה חושב עליו זה מחבלים. לכן שמים אותם במקומות בלי מחבלים, כמו בערבה. אפילו עכבר סלע אין שם. מי חי בערבה? תאילנדים שעובדים במלפפונים? מאז ומעולם לא היה שם כלום. אז מה קורה במארב הזה? מתפללים ביחד?".

   

  "בנות מהפריפריה מחפשות לשדרג את מעמדן החברתי" (צילום: דובר צה''ל) (צילום: דובר צה''ל)
  "בנות מהפריפריה מחפשות לשדרג את מעמדן החברתי"(צילום: דובר צה''ל)
   

  "בנות מהפריפריה מחפשות לשדרג את עצמן"

  הרב התייחס לנערות דתיות מהפריפריה שבוחרות להתגייס ליחידות קרביות כמחפשות שדרוג בחייהן: "מי שהכי נופלות בשבי זה הבנות של שדרות, נתיבות, ירוחם. קוראים לזה פריפריה. והן מנסות לשדרג את מעמדן החברתי. האשכנזיות אומרות להן: רוצות להיות שוות כמו התל אביביות? תלכו לקרקל". לוינשטיין הבין כי מדובר באמירה בעייתית והוסיף: "אסור להגיד את זה, זה גזעני, אבל האשכנזיות הולכות ל-8200, משחקות במחשב והולכות הביתה. הן גרות ברמת אביב ג' ומשרתות בגלילות".

   

  ככלל, הרבה הרב לעסוק בשיחה עם תלמידי הישיבה במראה החיצוני של הנשים ובלבושן. הוא שב על המלצתו להתחתן מוקדם, במהלך השירות הצבאי, כאשר המתח הרוחני של בוגר הישיבה עדיין גבוה, כדי שיבחר בת זוג בהתאם – דבר שעשוי לשמר את רמתו הדתית הגבוהה.

   

  לוינשטיין סיווג את רמת אמונתן של צעירות דתיות כחובשות "כיסוי ראש כמו של הטאליבן עם חצאית שמטאטאת את כל הרחוב", לעומת צעירות עם כיסוי ראש חלקי עם "קוקו יפה מרחף באוויר".

   

  לוינשטיין חתם את השיחה עם התלמידים במתקפה על שופטי בג"ץ ושיבח את שרת המשפטים איילת שקד: " זכינו לשרת משפטים שבחרה לקדם את ישראל ולמנות יהודים לבית המשפט הנקרא עליון. לא עליון ולא נעליים. תחתון. אך לפחות הפעם נכנסו שלושה יהודים אמיתיים – מתנחלים, דתייה, אנשים רציניים ובריאים".

   

  לסיום תיאר את עמדת שופטי העליון המכהנים על המינויים החדשים כפי שמתוארות כוונותיו של המן הרשע לחסל את עם ישראל. "איך יודעים שהבחירה (של שקד) הייתה מוצלחת? כי שופטי בית המשפט העליון התנגדו נחרצות לכל המועמדים - להשמיד, להרוג ולאבד. בזה הם מצוינים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים