שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  חוקרים: רוצים להיות מאושרים? תתכרבלו

  עשרות מחקרי עבר הצביעו על הקשר הישיר שבין חיי מין בריאים וקבועים ובין רמות אושר וסיפוק גבוהות. כעת טוענים חוקרים משוויץ שכל הזמן הזה טעינו: "זה לא המגע המיני, אלא ההתכרבלות של אחרי שחשובה"

   

   

  כבר שנים שמדענים מדברים על הקשר הישיר בין חיי מין בריאים ומספקים ובין מידת האושר בחיינו. אלא שכעת, מחקר חדש שנערך בשוויץ עתיד להפוך את הקערה על פיה. לפי המחקר האחרון זה בכלל לא הסקס, אלא הפגנת החיבה הפיזית שאנחנו מראים זה לזו לפני, בזמן ואחרי האקט. כלומר, אלו הם החיבוקים והכרבולים שמובילים לאושר גדול אצלנו בחיים, לא המגע המיני עצמו.

   

  אניק דברוט, אחד מעורכי המחקר, מסביר: "אנשים חווים רגשות חיוביים יותר אחרי סקס בגלל שהם זוכים לרמות גבוהות יותר של חיבה ואהבה מצד בן או בת הזוג שלהם. זה קורה בזמן שהם מתכרבלים ביחד למשל". המחקר עצמו מבוסס על שלושה ניסויים שונים שהניבו תוצאה דומה. בניסוי הראשון ראיינו 335 גברים ונשים על תדירות הפעמים שהם עושים סקס, על איכות המגע האינטימי שהם חווים בזוגיות (חיבוקים, נשיקות, כרבולים וכו'), ועל רמות הסיפוק והאושר שלהם מהחיים באופן כללי. בזמן שהמידע שהם אספו מעיד על כך שאנשים שעושים יותר סקס מודים שהם גם נהנים יותר מהחיים שלהם, כשהחוקרים לקחו את אלמנט הכרבולים בחשבון, הם מצאו שהוא מהווה קריטריון הרבה יותר חזק לאושר מהמגע המיני עצמו.

  החיבוקים והכרבולים של אחרי הם מנת האושר היומית שלכם. אל תוותרו עליה (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
  החיבוקים והכרבולים של אחרי הם מנת האושר היומית שלכם. אל תוותרו עליה(צילום: Shutterstock)
   

  בניסוי אחר השתתפו 106 זוגות אשר התבקשו לנהל במשך עשרה ימים יומן המתעד את חיי המין שלהם, יחד עם רישומים על מידת החיבה והאהבה שהם מפגינים האחד לשנייה ועל מצבי הרוח שלהם. גם הפעם מצאו החוקרים שזוגות שהתכרבלו יותר לפני, בזמן ואחרי הסקס העידו על רמת אושר גבוהה יותר בחיים.

   

  הניסוי השלישי כלל 58 זוגות הטרוסקסואלים שנתבקשו לתעד את הפעילות המינית והאינטימית שלהם בטלפון חכם ולמשך שבועיים. כך, התבקשו הנחקרים לתעד את תחושותיהם כשהם קמים, באמצע היום, בשש בערב ולפני שהם הולכים לישון. גם הפעם נמצא שמשתתפים שעשו יותר סקס, נהנו ממגע אינטימי גדול יותר ומתחושת אושר גבוהה יותר. המשתתפים גם העידו על יותר כרבולים ומגע אינטימי, לא רק בזמן האקט, אלא גם שעות לאחר מכן.

   

  החוקרים טוענים שהממצאים שלהם יכולים לעזור לזוגות במצוקה, או לזוגות שלא מוצאים זמן לעשות סקס בגלל חייהם העמוסים. "זוגות כאלה יכולים לעשות מאמץ לשמור על רמת אינטימיות - גם אם זה באמצעות כרבולים בלבד, כדי לשפר את טיב הקשר ואת החיבור ביניהם. מצד שני, סקס יכול לעזור לזוגות שמתקשים להגיע דווקא לרמת אינטימיות מספקת בכרבולים".

   

  שאלה אחת שהם לא הצליחו לענות עליה במחקר, היא האם זוגות שעושים סקס פחות מפעם בשבוע אבל מתרכבלים המון, עדיין יהיו מאושרים יותר או לא. "אנחנו רוצים לחקור את הטענה הזו בעתיד", מסכמים החוקרים. "היינו רוצים לחקור זוגות שנמצאים דווקא בתקופה שאחרי הלידה. בתקופה הזו, רמת הסיפוק ממערכת היחסים בדרך כלל יורדת, וכך גם מספר הפעמים שעושים סקס בשבוע. אנחנו רוצים לבדוק אם זוגות שעדיין שומרים על אינטימיות פיזית כמו כרבולים וחיבוקים, מוגנים מההשפעות השליליות שיש לתקופה הזו על מערכות היחסים".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Shutterstock
  סוד האושר הזוגי טמון בכרבול?
  צילום: Shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים