שתף קטע נבחר

האוהדים החדשים של נבחרת הבייסבול

ההצלחה של נבחרת ישראל באליפות העולם העלתה כאן את רמת ההתעניינות ואיחדה את חובבי הענף בארץ סביב השחקנים. פגשנו כמה מהאוהדים שהתכנסו בירושלים לצפייה משותפת במשחק הנבחרת מול הולנד. צפו בכתבה

 

הצלחת נבחרת הבייסבול של ישראל הביאה בשושן פורים (ב') כ-200 אוהדים לפאב "מייקס פלייס" בירושלים, שבאו לצפות במשחק נגד הולנד (שהסתיים בהפסד) במסגרת רבע גמר אליפות העולם.

 

עוד לפני החבטה הראשונה, התקבצו במקום שחקני בייסבול מהליגה בארץ, חובבי הענף וגם סתם כאלה שהתחברו להצלחות האחרונות ורוצים לראות על מה כל המהומה שמדוברת ברחבי העולם.

 

התקשורת הזרה מתעניינת, כולל CNN והטלוויזיה היפנית (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
התקשורת הזרה מתעניינת, כולל CNN והטלוויזיה היפנית(צילום: אורן אהרוני)

 

לאוהדים, שחלקם הגיעו מחופשים לכבוד החג, חיכו בין הכיבוד שהוגש והמשקאות החריפים גם הפתעות נוספות. במהלך המשחק הוקרנו קליפים קצרים של שחקני הנבחרת הנמצאים בטוקיו, בהם הם מברכים אותם ומודים להם על התמיכה. בנוסף נערכה בין האוהדים הגרלה של מוצרי הנבחרת, כולל חולצות וכובעים.

 

ההתעניינות העולמית הגדולה בנבחרת של הכחולים-לבנים הביאה גם מספר כלי תקשורת זרים, מהטלוויזיה היפנית, דרך CNN ועד סוכנויות הידיעות הפועלות בארץ, ועוד צוות צילום שמכין סרט דוקומנטרי על הנבחרת.

 

אוהד עטוף בדגל ישראל (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
אוהד עטוף בדגל ישראל(צילום: אורן אהרוני)
 

 

"לאט-לאט התחילו לשמוע מה זה בייסבול" (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
"לאט-לאט התחילו לשמוע מה זה בייסבול"(צילום: אורן אהרוני)

 

מי שארגנה את האירוע היא דניאלה ברטה, שסיפרה: "המון שואלים אותי מה זה בייסבול, אבל לאט-לאט התחילו לשמוע. זה עוזר לקדם את הספורט וכך יודעים שיש בייסבול בארץ. אני מקווה שהם ימשיכו לנצח ויהיו יותר אנשים שיתחברו לענף, ובאליפות הבאה נראה נבחרת של ישראלים".

 

משפחת הליקמן הגיעו בהרכב מלא. כולם נדבקו בחיידק הבייסבול. אב המשפחה, ג'וש, סיפר: "אנחנו כולם אוהדים, אני נולדתי במונטריאול ואצלי זה עוד מהבית. גם הילדים משחקים בייסבול כאן בירושלים. אנחנו עוקבים אחרי כל המשחקים ויהיה מדהים אם נצליח לעלות לחצי הגמר".

 

"יש כמה חבר'ה שהתעוררו כבר בשש בבוקר" (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
"יש כמה חבר'ה שהתעוררו כבר בשש בבוקר"(צילום: אורן אהרוני)

 

"זה עשה המון לספורט בארץ, כולם יודעים עכשיו שיש ספורט שאפשר לשחק ברמה הגבוהה ביותר כמו ארצות הברית ויפן", הוסיף ג'וש. "זה לא ניסים ונפלאות. אני חושב שאם ימשיכו להשקיע בארץ, לבנות מערכת ותוכנית עבודה, זה יכול להגיע בארץ לרמה של הכדורגל".

 

הבן, דב, הוסיף: "הרבה חבר'ה מאוד מתלהבים ויש כמה שאפילו התעוררו בשש בבוקר. ענפי הספורט בארץ הם בעיקר כדורגל וכדורסל, ואנחנו מנסים לשבור איזה מחסום, שיש כאן עוד ענף. ההגעה לאליפות העולם הוסיפה הרבה ועכשיו אנשים רוצים לדעת את החוקים".

 

האוהדים צופים במשחק. "מנסים לשבור מחסום" (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
האוהדים צופים במשחק. "מנסים לשבור מחסום"(צילום: אורן אהרוני)

 

"אם ישקיעו בענף, הוא יוכל להגיע בארץ לרמה של הכדורגל" (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
"אם ישקיעו בענף, הוא יוכל להגיע בארץ לרמה של הכדורגל"(צילום: אורן אהרוני)

גיא נאמן, שהגיע מרחובות לבירה, התחיל להתחבר לבייסבול רק בתקופה האחרונה ואף החל לכתוב על כך בבלוג אישי: "התחברתי לענף ורציתי לראות את התופעה בעצמי בתור אוהב ספורט. נכון שבייסבול הוא ענף פחות פופולארי כאן. יוצא לי לראות את הליגה האמריקאית כי אני עובד בלילות. אני מקווה שעצם זה שאני כותב על זה יתרום גם לחשיפת הענף".

 

על הביקורת בנוגע לכך שהנבחרת באליפות העולם מורכבת ברובה מיהודים אמריקנים, אמר נאמן: "אם מכבי תל אביב נקראים ישראלים, הם יותר ישראלים מהם. אין שום הבדל בין זה לבין תופעת המתאזרחים שרק נחתו בארץ ומקבלים תעודת זהות כחולה. הם לא פחות ציונים מאף אחד אחר".

 

 (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
(צילום: אורן אהרוני)

 (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
(צילום: אורן אהרוני)

 (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
(צילום: אורן אהרוני)

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
אוהדי נבחרת ישראל בבייסבול
צילום: אורן אהרוני
מומלצים