שתף קטע נבחר

עקב מעצר עריק: חרדים מאיימים לשבש את מרתון ירושלים

הפלג הליטאי הירושלמי מזהיר כי אם בית הדין הצבאי יותיר במעצר בחור ישיבה שחמק מגיוס, אנשיהם ישבשו את המרוץ המתוכנן ליום שישי: "בית הדין הצבאי יגזור היום לא רק את משך מאסרו של תלמיד הישיבה, אלא גם את דינו של מרתון ירושלים"

אם בית הדין הצבאי יחליט להותיר בחור ישיבה במעצר כיוון שניסה לחמוק מגיוס לצה"ל - ישבשו החרדים את מרתון ירושלים. כך מאיימים אנשי מטה המאבק של הפלג הליטאי בבירה, נוכח מעצרו של צעיר תושב אופקים. היום (ג') אמור בית הדין הצבאי ביפו לדון בהארכת מעצרו. 

 

הצעיר מבוקש על ידי המשטרה הצבאית כבר יותר משנה, לאחר שהתעלם מכל הצווים שנשלחו אליו ולא התייצב בלשכת הגיוס, ושלשום - נעצר בביתו. הוא נשמע למנהיג הפלג הליטאי הירושלמי, הרב שמואל אוירבך, האוסר על כל שיתוף פעולה עם צה"ל - כולל כזה שמטרתו להסדיר את מעמד תלמיד הישיבה ודחיית השירות.

מחאה בבני ברק על מעצר עריק (ארכיון) (צילום: דורון כהן) (צילום: דורון כהן)
מחאה בבני ברק על מעצר עריק (ארכיון)(צילום: דורון כהן)
 

לאחר סדרת ההפגנות שבהן חסמו אנשי הפלג צמתים מרכזיים ברחבי הארץ בגלל מקרה דומה, מזהירים כעת מארגני המחאה כי אם יחליט בין הדין הצבאי להשאיר את תלמיד הישיבה במעצר הוא "יגזור בכך גם את דינו של מרתון ירושלים".

 

הם הסבירו כי המרתון יביא ממילא לסגירת כבישים בעיר החל מיום חמישי בלילה, וההפגנות יחריפו עוד יותר את שיבושי התנועה. בנוסף מסרו כי "התפרצותם של אלפי מפגינים למסלולי הריצה עלולה לשבש את כל התחרות השנתית היוקרתית".

 

לדבריהם, "כדי למנוע הפרעה לאורך מסלולי מירוץ של עשרות קילומטרים תיאלץ המשטרה לגייס כוחות חסרי תקדים, כאשר במקביל יצטרכו כוחות אלה להתמודד גם עם שיבושי תנועה והפגנות בכל רחבי המדינה. אם יתעקשו רשויות הגיוס למצות את הליך המשפטי, הם יגרמו במו ידיהם לאנדרלמוסיה חסרת תקדים. בית הדין הצבאי יגזור היום לא רק את משך מאסרו של תלמיד הישיבה, אלא גם את דינו של מרתון ירושלים".

 

ב"וועדה להצלת עולם התורה" אמרו כי הם מתייחסים בחומרה מיוחדת למעצר האחרון: "בניגוד למקרים שבהם התרחשו מעצרים באקראי, הפעם נעשה המעצר בצורה יזומה על ידי שוטרים צבאיים שניצלו את שהותו של הבחור בביתו לחופשת פורים. זו עליית מדרגה שמחייבת תגובה הולמת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אייל מור
מחאת חרדים על מעצר עריק (ארכיון)
צילום: אייל מור
מומלצים