שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צו סגירה למוסד של הרשות בירושלים: "מהלכים אימים על מוכרי קרקע ליהודים"
  השר לביטחון פנים ארדן חתם על הצו למשרד בבית חנינא: "חלק מתוכנית הרשות לפגוע בריבונות שלנו בירושלים"

  משרד של הרשות הפלסטינית פעל בחשאי בירושלים, וביצע מעקב ורישום של ערבים שמכרו קרקעות ליהודים. בהוראת השר לביטחון פנים גלעד ארדן הוצא צו המורה על סגירת המשרד, שפעל בשכונת בית חנינא שבבירה. הבוקר (יום ג') מסרו שוטרי משטרת ירושלים את הצו לבעלי המקום.

  הבוקר ליד המשרד שנסגר ()
  הבוקר ליד המשרד שנסגר


  הרשות הפלסטינית הפעילה בעבר משרד בירושלים המשמש כמשרד לענייני מפות. המשרד מבצע רישום ניהול ומעקב אחר קרקעות של פלסטינים במזרח העיר ועוקב אחר שינויים שישראל מבצעת בשטח שהוצגו כ"גניבת קרקעות" על-ידי ממשלת ישראל.

   

  בתקופה האחרונה נודע למשטרת ירושלים שהמשרד חידש את פעילותו, תחילה במסווה של משרד לייעוץ גאוגרפי - אך בפועל המשיך לעסוק בפעילותו הרגילה. מנהל המשרד ממומן על-ידי הרשות הפלסטינית ונמצא בקשר רציף עם מנגנוני הביטחון שלה.

   

  בין היתר נמצא כי המשרד מעביר למנגנוני הביטחון ברמאללה שמות של אנשים המבקשים למכור קרקעות ובתים במזרח העיר. כאשר יש חשד לזיוף או כוונה למכור בית או קרקע ליהודי נפתחת חקירה מטעם המנגנונים הפלסטיניים.

  השר גלעד ארדן (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
  השר גלעד ארדן(צילום: אלכס קולומויסקי)
   

  "פעילות משרד המפות הפלסטיני היא חלק מתוכנית הרשות לפגוע בריבונות שלנו בירושלים ואף להלך אימים על ערבים שימכרו נכסי נדל״ן ליהודים בעיר", אמר השר ארדן. "אמשיך לפעול בתקיפות כדי למנוע כל דריסת רגל שלטונית של הפלסטינים בירושלים", אמר ארדן, וציין כי הצו שעליו חתם נובע מתוקף סמכותו לסגור מוסד שפועל מטעם הרשות בירושלים.

   

  מאור צמח, יו"ר "לך ירושלים", אומר כי "סגירת המשרדים של הרשות הפלסטינת בבית חנינא הוא צעד חשוב ומבורך במלחמה על ריבונות ישראל בירושלים. המאבק על אחדותה של ירושלים הוא יום-יומי ודורש צעדים ממשים בשטח מול גורמי הרשות הפלסטינית".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים