שתף קטע נבחר

פייסבוק על חסימת המזבלה: "רוצים שאנשים ירגישו בטוחים"

הרשת החברתית מחקה את כל הקישורים המובילים לאתר שמותח עליה ביקורת, אבל היא לא מוחקת דף הקורא "מוות לישראל ולאמריקה"

פייסבוק חסמה היום (ד') את האפשרות לשתף כל קישור לאתר המזבלה, שבו נמתחה מדי פעם ביקורת על הרשת החברתית הגדולה בעולם. בפייסבוק פרסמו הערב תגובה מפורטת לצעד יוצא הדופן. בין היתר נכתב בתגובה: "אנחנו רוצים שאנשים ירגישו בטוחים כשהם משתמשים בפייסבוק".

 

 

מי שמנסה לשתף לינקים של המזבלה, מקבל את ההודעה: "התוכן שאתה מנסה לשתף כולל קישור שמערכות האבטחה שלנו זיהו כמסוכן. אנא הסר קישור זה כדי להמשיך. אם אתה חושב שאתה רואה את זה כטעות, הודיעו לנו".

 

היום פרסם דורי בן ישראל, מנהל אתר מזבלה, את הפוסט הבא: "חברת פייסבוק ישראל מחקה את כל הקישורים לאתר המזבלה ששותפו אי פעם בפייסבוק. אני רואה את הנושא הזה בחומרה וניסיון עלוב, אלים וספק חוקי מצד פייסבוק בצנזור הסיקור של המזבלה אודותיה ופגיעה אנושה במוניטין שלה. לאור ההתנהלות האלימה הזו המזבלה תגיב בהתאם ובמלוא העוצמה. אני מקווה שעכשיו אתם מבינים עם מי יש לנו עסק ועד כמה חשוב הסיקור סביב פייסבוק".

 

בדף הפרטי שלו, הוא הוסיף: "פייסבוק ישראל לא התחברה לסיקורים הנרחבים של המזבלה אודותיה וחסמה את האתר. על הדרך היא גם מחקה את כל הקישורים שאי פעם שותפו ממנו. אם מלחמה הם רוצים, מלחמה הם יקבלו. אין לי יותר היגיון, אין לי יותר נאותות, אין לי יותר מצפון. This Means War".

 

הערב הגיבו בפייסבוק לחסימה. פרט לכך שהרשת החברתית רוצה שהגולשים ירגישו בטוחים, נמסר: "לכן פיתחנו אוסף כללי קהילה המתארים איזה סוג שיתוף מותר בפייסבוק ועל איזה סוג של תוכן אנשים עשויים לדווח לנו ויוסר. כללי הקהילה שלנו מציינים בבירור: 'אינך רשאי לפרסם פרטים אישיים של אחרים ללא הסכמתם'. לכן אם אנו מקבלים דיווח על תוכן אשר מכיל את מספרי טלפון וכתובות דוא"ל של אנשים, נסיר תוכן זה".

"מוות לישראל ולאמריקה" זה לא הסתה - לפי פייסבוק
"מוות לישראל ולאמריקה" זה לא הסתה - לפי פייסבוק

 

ומה עושה פייסבוק עם דפים המסיתים לטרור ועלולים לפגוע באופן פיזי בבני אדם? כנראה שלא הרבה ב-18 בפברואר דיווחנו על דף Death To America & Israel (מוות לאמריקה וישראל) לפייסבוק וביקשנו להסיר אותו. להפתעתנו קיבלנו הודעה כי הדף אינו מפר את כללי הקהילה.

 

פנינו לקבלת תגובה מפייסבוק ב-19 בפברואר, אבל למרות שעבר כבר כמעט חודש - הם לא טרחו להגיב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים