שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  תיעוד: בן 75 ירה לעבר פורצים לחווה - ואקדחו הוחרם
  חבר קיבוץ חפץ חיים שהבחין בפורצים נכנסים למחסן ירה לקרקע כדי להבריחם - אך המשטרה טוענת כי עשה שימוש לא חוקי בנשקו, והחרימה אותו. "התייחסו אליי כאחרון הפושעים", אמר יעקב זליגר. צפו בתיעוד המקרה

   

  תיעוד מצלמות האבטחה: יורה ומבריח הפורצים

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  יעקב זליגר (75) מחפץ חיים הגן על עצמו מפני פורצים והבריח אותם כשירה על הרצפה סמוך אליהם. אולם כשהתלונן במשטרה על הפריצה, השוטרים החרימו את אקדחו והודיעו לו כי הוא חשוד בשימוש בלתי חוקי בנשק. בתיעוד האירוע שהתרחש לפני שבועיים והגיע לידי ynet, נראה זליגר מזהה את הפורצים נכנסים למחסן שבבעלותו, יורה לרצפה ומצליח להבריח אותם. זליגר, שזו הפעם החמישית שפרצו לחווה שלו בשנים האחרונות, דורש שיחזירו לו את האקדח וזועם על התנהלות המשטרה: "התייחסו אליי כמו לאחרון הפושעים".

   

  האירוע התרחש סמוך לשעה 03:00. ארבעה פורצים הגיעו לחווה בקיבוץ חפץ חיים. "בחווה יש הרבה חיות, כבשים ועזים", סיפר, "בארבע-חמש השנים האחרונות פרצו אלינו ארבע פעמים בלילה וגנבו כבשים. לפני שנתיים יצאתי החוצה לעבר הפורצים וכמעט דרסו אותי. התקנו אמצעי אבטחה כמו אזעקה ומצלמות".

   

  באותו לילה הבחין באדם שנכנס למחסן הכלים. זליגר סיפר כי אשתו חייגה למשטרה, אולם לשוטרים לקח זמן להגיע. בשלב מסוים הוא הביט לעבר המחסן, ראה את הדלת נפתחת ואת הפורץ יוצא החוצה עם כלים שגנב. "היה לו ביד פטיש 5 קילו ולשלושה האחרים, שהיו רעולי פנים, היו לומים ומברגים בידיים. יריתי על ידם והם התחילו לברוח".

  זליגר. פריצות חוזרות ונשנות
  זליגר. פריצות חוזרות ונשנות
   

  תיעוד ממצלמות האבטחה מאשר את גרסתו של זליגר. הוא הבהיר כי לא התכוון לפגוע בפורצים כלל אלא רק להבריח אותם וכדי להגן על עצמו. לכן גם כיוון את הירי בכוונה רחוק מהם. "אני יורה טוב מאוד באקדח - אם הייתי רוצה לפגוע בהם - ולא רציתי - הייתי יכול".

   

  הוא מבהיר כי הסיטואציה שבה נתקל חייבה הברחת הפורצים על ידי ירי לרצפה. "הם יכלו להתנפל עליי - אני כבר לא ילד, בן 75, 'מודל 42' מה שנקרא. אחרי שהם ברחו ראיתי שהם חתכו את הגדר וברחו. הגיעה משטרה 20 דקות אחר כך שזה יחסית מהר. למחרת אמרו לי שחייבים להתלונן במשטרה על פריצה.

   

  "הגעתי לתחנה ברחובות. הכניסו אותי לארבע שעות לחקירה. לקחו לי טביעות אצבעות כמו לאחרון הפושעים ולקחו לי את האקדח. אמרתי לקצין שאני צריך את האקדח חזרה, שאם יקרה משהו אני צריך אותו. הוא אמר לי - אם יקרה משהו תקרא למשטרה. אחר כך אמרו לי שהם רוצים להעמיד אותי לדין על ירי לא חוקי - בחקירה הוא אמר שאסור היה לי לירות בשטח בנוי. זה לא שטח בנוי - אלא חקלאי. עכשיו אני בלי אקדח ואם יבואו אליי בלילה אני בבעיה", הוא מסביר.

   

  הוא אומר כי הגניבות בקיבוץ ובאזור הן תופעה שכיחה: "באותו לילה פרצו בקיבוץ למזכירות חיפשו כספת. ביד בנימין על ידנו עלו לקניון לקומה השניה חיברו שרשרת לכספומט. יומיים קודם לשכנים שלנו בגני טל גנבו חצי מיליון שקל. אנחנו היחידים שהצלחנו למנוע מהפורצים לגנוב והמשטרה מבלבלת לי את המוח. שאלו אותי אם הרגשתי מאוים. אמרתי לחוקר, 'אם תראה ארבעה רעולי פנים באמצע הלילה בבית שלך יוצאים מחדר לידך - איך אתה תרגיש?' המסקנה היא שאין מה לקרוא למשטרה - גם לא תפסו את הגנבים, וגם לקחו לי את האקדח". 

   

  מהמשטרה נמסר כי האקדח נלקח במסגרת פרוצדורה חוקית שמתבצעת בכל פעם שיש חקירה כלשהי של אירוע ירי וכי כל שימוש בנשק חם או ירי שמבצעים אזרחים נבדק: "כחלק מהליך בדיקת נסיבות ירי שמבוצע על ידי אזרח, בדרך כלל נלקח כלי הנשק מהאזרח בתקופת הבדיקה ובירור נסיבות הירי, זאת בין היתר על מנת לשלול אפשרות לפיה נפגע אדם כתוצאה מהירי. עם סיום הבדיקה וכשמתברר כי הירי בוצע כחוק, מוחזר כלי הנשק לאזרח ללא דיחוי. לגופו של עניין, תיק החקירה עדיין מתנהל והוא יועבר בימים הקרובים לעיון הפרקליטות ולהחלטתה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "תיעוד: בן 75 ירה לעבר פורצים לחווה - ואקדחו הוחרם"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים