שתף קטע נבחר
הוסף כתבה
היציע הווירטואלי
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  עומרי כספי, לאן? חלק א'
  נמאס לכם משמועות על הקבוצה הבאה של כספי? זה הזמן לעשות סדר בבלגן, מי כן ומי לא ולמה. חלק ראשון: מערב

  עומרי כספי. כל יום מגיע מישהו אחר ומשגע אותנו. כל יום זה נשמע כאילו אנו פעוטות עם השתוקקות מוגזמת לטיפת סוכר, או במקרה הזה,טיפת מידע על הקבוצה הבאה של עומרי. אז איכשהו הגענו יחד עם הנציג שלנו עד הלום, ודווקא בעונה איומה שלו, כספי ככל הנראה יקבל הזדמנות להיות הישראלי הראשון בהיסטוריה בפלייאוף של הליגה הטובה בעולם. כן, נשמע מפוצץ, כי הפעם באמת נקום לפלייאוף ה-NBA עם סיבה (שאינה דייויד בלאט).

   

  בכל יום צצה לה שמועה אחרת, הסוכן זורק שמות באוויר. במיוחד כשאני נמצא אי שם באמריקה, שומע כל רשרוש ומרגיש (ומתרגש) שעומרי באמת עומד לשחק עבור אחת הקבוצות הגדולות, לשם שינוי, החלטתי לעשות סדר, לעצמי ולכל מי שמתעניין.

   

  עומרי כספי (צילום : מתוך AP)
  עומרי כספי(צילום : מתוך AP)

   

  קודם כל, מה שצריך לדעת הוא שהמועד האחרון להחתמת שחקנים הוא ה-14 באפריל, יום לפני שריקת הפתיחה לפלייאוף. למעשה, כל קבוצה יכולה להחתים את
  כספי. בקבוצות בהן יש כבר 15 שחקנים בסגל, יהיה צורך לשחרר שחקן כדי לפנות מקום לישראלי. בדו"ח הנ"ל אתמקד בקבוצות פלייאוף בלבד, כיוון שברור שכספי לא יחתום עם קבוצה שאינה בפלייאוף, דוגמת ברוקלין למשל.

   

  מערב

  גולדן סטייט ווריורס

  טוב לכספי? בהחלט. מדובר בקבוצה הטובה ב-NBA, עם ספסל מעט קצר. בינתיים נחמד לפנטז, אבל בהחלט יהיה מדובר על חלום, גם של כספי,גם שלנו, ישראלי בקבוצה החזקה ביותר (לפחות על הנייר). כספי יכול להוסיף מימד לספסל של הקבוצה, וככל הנראה ישולב בדקות בהם קווין דוראנט על הספסל. כשדוראנט על הספסל, בדרך כלל סטף קרי משחק, מה שיכול ליצור בעיות אצל היריבות, עם 2 קלעים פנטסטיים מ-3 (וזה עוד לפני שהזכרנו את קליי).

   

  המציאות? כרגע הסגל של הווריורס מלא, אבל סטיב קר בהחלט עשוי לשחרר את אחד מאחרוני יושבי הספסל שלו. אם לוני או מקאדו יקבלו מכתב שחרור, יש מצב שעומרי ילבש את החולצה של ה גולדן. סיכוי: 30%.

   

  סן אנטוניו ספרס

  טוב לכספי? כל מי שאי פעם שיחק עבור הספרס נהנה והשתפר כשחקן, אולם קשה לראות את הישראלי מגיע דווקא לטקסנים. הסגל של הספרס די מפוצץ, ובכל מקרה יש על הבלטה שלוכמה כוכבים דוגמת גאסול. בקצה הספסל של פופ, יש כמה שחקנים אלמונים למדי, אולם המילה החזקה ביותר אצל השחורים-לבנים היא יציבות, ולכן קשה לראות אותם דווקא עכשיו משחררים ומביאים שחקן דוגמת כספי, במיוחד לאור העובדה שעומרי לא נחשב לשחקן קשוח במיוחד כיאה לנפשות הפועלות בספרס.

   

  המציאות? סיכוי אפסי, אבל קיים, למרות שבינתיים לא שמענו שום שמועה מהכיוון הזה. 5%.

   

  יוסטון רוקטס

  טוב לכספי? לא בטוח. המכדרר הישראלי כבר בילה עונה חלשה להחריד בקבוצה, ולא ירצה לחזור על אותה הטעות, למרות שמדובר על קבוצה חדשה שדווקא אוהבת לרוץ ולזרוק מ-3. מייק ד'אנטוני, שמגיע עם מסורת אירופית, יכול בהחלט לאהוב את שגרירנו, אבל לאור העבר האפל, ישנה תחושה שזה לא המקום הנכון עבורו. וכל זאת למרות שלמאמן יש נטייה לקצר את הספסל שלו בפלייאוף, אבל כרגע הספסל שלו קצרצר גם כך.

   

  המציאות? יש מצב שזה יקרה. יוסטון לא משופעת בשחקני ספסל משובחים, וכספי יכול להיות ההבדל בפלייאוף הקשוח, לפחות בסיבוב הראשון. מה גם שלרוקטס יש מקום בסגל לאחר שטרוי וויליאמס לא אמור להישאר בתום 10 ימי החוזה שלו. 35%.

   

  מטביע עם הפליקנס (צילום: AP)
  מטביע עם הפליקנס(צילום: AP)

   

  יוטה ג'אז

  טוב לכספי? בהחלט. מדובר על קבוצה הרבה יותר מאינדיבידואלים. וכספי מעולם לא נחת בקבוצה כזו, אלא לרוב חי בצילם של כוכביםדוגמת קאזנס, גיי, קיירי ואחרים. הבעיה הגדולה היא שיוטה קבוצת הגנה אדירה, בדיוק ההפך ממספר 18 שלנו. עוד נתון חשוב הוא רוב שחקני הקבוצה מסיימים חוזה, כך שבעונה הבאה לא בטוח שכספי יישאר. אגב, ג'ו אינגלס יושב על המשבצת של כספי, אבל הישראלי יכול להיות מחליף ראוי.

   

  המציאות? יוטה, כמו הספרס, בנויה על יציבות, לכן קשה לראות את קוין שניידר נותן לכספי מקום בסגל שלו דווקא עכשיו, ובכל זאת, אם יוטה מכוונת לעשות את הבלתי יאמן ולעבור עוד סיבוב, אז אולי. רק לאחרונה הג'אז גנבו את ג'ו ג'ונסון, אז הכל יכול להיות. 20%.

   

  לוס אנג'לס קליפרס

  טוב לכספי? כן ולא. הקליפרס הם הלוזרים הגדולים ביותר, ואולי כדאי להימנע מנחיתה בקבוצה כזו. מצד שני, הקליפרס יכולים לקחת אליפות אם הברגים יתחברו כמו שצריך. הספסל של הקליפרס, למרות שיפור העונה, עדיין זקוק לקצת שמן ונקודות, וכספי יותר מיכול להיות האס הזה. כרגע ברנדון באס תופס את המקום של הפורוורד המחליף, אבל אי אפשר להגדיר אותו ככוכב, וגם המספרים שלו נופלים מכספי.

   

  המציאות? הקליפרס אוהבים לעשות מהלכים כל הזמן. דוק ריברס אינו מאמן שמסתפר יפה בכל חודש בכדי להסתפק בהדחה בסיבוב ראשון או שני. ישנה תחושה שזה הפעם או שבשנה הבאה נתפרק, ולכן שחקן כמו כספי יכול לתת לו ערך מוסף מהספסל. אם הקליפרס ייפרדו מברייס ג'ונסון, כספי יכול להיכנס פנימה. 35%,. במיוחד לאור העובדה שאמש הודיע דוק שיחתים שחקן נוסף לפני הפלייאוף.

   

  אוקלהומה סיטי ת'אנדר

  טוב לכספי? אולי... ולמה אולי? כי כנראה שהת'אנדר יעופו בסיבוב הראשון. יוסטון פשוט טובה מדי. אז לא נעים עבורנו ועבור כספי לראות אותו מודח אחרי 5 משחקים. הספסל של בילי דונובן היא לא בדיוק משהו להתגאות בו, ולכן כספי בהחלט מתאים.

   

  המציאות? כספי עשוי לקבל אסיסטים מראסל ולהסתפק ב-5 משחקי פלייאוף בלבד. דווקא קבוצה כמו אוקלהומה יכולה לעשות צעד כזה בתקווה לקבל עוד קצת נקודות מהספסל. אלא שגם פה, כספי לא בדיוק יהיה המחליף הראשון. ישנם שחקנים טובים על העמדה שלו. 20%.

   

  ממפיס גריזליס

  טוב לכספי? תמיד, במיוחד אם יקבל בה חוזה בעונה הבאה. והבשורה עבור עומרי היא שצ'נדלר פארסונס, שמשחק על העמדה שלו, פצוע, ככה שבהחלט נראה שעומרי תפור על הקבוצה. אלא שכאמור, ממפיס במקום השביעי כרגע, ותפגוש את גולדן או הספרס, מה שמבטיח עד 6 משחקים בלבד בפוסטסיזן. אנחנו מפנטזים על הגעה לפחות לגמר האזורי...

   

  המציאות? אחת הקבוצות עם הסיכויים הגבוהים ביותר, למרות שכמו יוטה והספרס, אין לה נטייה לעשות שינויים רבים מדי במהלך העונה. ובכל זאת, שחקן כמו כספי הוא מחליף ראוי מהספסל לפארסונס, שלא רק נפצע, אלא גם נחנק ברגעים חשובים. 35%.

   

  דנבר נאגטס

  טוב לכספי? מעניין, הרבה יותר מטוב. מדובר בקבוצה שתמיד הייתה בצל, אבל משהו טוב קורה שם. בעיקר עם ניקולה יוקיץ' הפנטסטי וגלינארי האיטלקי. זו קבוצה עם ניחוח אירופי שתודח אחרי 4 משחקי פלייאוף, ובכלל ספק אם תגיע. אם כספי יקבל חוזה שמן לעונה הבאה, אז כן. לנו, קצת פחות, למרות שעשוי לקבל תפקיד מרכזי מהספסל.

   

  המציאות? סיכוי לא גדול, דנבר קבוצה די בנויה, שקשה לראות אותה נלחמת על כספי דווקא עכשיו. אולי בתחילת העונה הבאה. 12%.

   

  פורטלנד טרייל בלייזרס

  טוב לכספי? לא העונה. פורטלנד מתרחקת מהפלייאוף ונראה שתוותר על הפוסטסיזן הפעם. כספי יכול לתת לה ממד נחמד מהספסל, אבל איפשהו פורטלנד צריכה לנצח משחקים, וכספי לא האיש למשימה הזו. הספסל של פורטלנד לא רע, וכספי יכול להשתלב.

   

  המציאות? לא נראה שזה בראש מעייניה של פורטלנד. היא מסוג הקבוצות שרוצות להגיע לפלייאוף בכדי להפסיד בכבוד, לתת פייט, ללכת הביתה ולהביא שחקנים טובים יותר לעונה הבאה. 12%.

   

  ניו אורלינס פליקנס

  טוב לכספי? לא ולא. ובכל זאת, אולי לקראת העונה הבאה כן. אבל זוהי הזדמנות נדירה לכספי לקבל דקות בפלייאוף בקבוצה חזקה מאוד, חבל להתבזבז בקבוצה שנותר לה פחות מחודש לשחק כדורסל.

   

  המציאות? הפליקנס רוצים את כספי, כך נדמה, אבל נראה שכספי וסוכנו מבינים את המצב הרגיש ומנסים למצוא פתרון. 30%.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "עומרי כספי, לאן? חלק א'"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים