שתף קטע נבחר

יו"ר ההסתדרות על שביתת אגד השבוע: "משכורות רעב, איפה היו שר התחבורה והאוצר?"

מחרתיים אמורים הנהגים לשבות, וניסנקורן מאשים באולפן ynet את השרים: "לפני חודש אמרתי שתהיה שביתה, והישיבה הראשונה בנושא היום בשבע בערב". על סערת התאגיד: "ביזיון, משחק ציני על גב העובדים"

 

ביום שלישי השבוע יושבתו כל קווי אגד - כך מתכננת ההסתדרות, ויושב הראש אבי ניסנקורן מאשים את שר התחבורה ואת משרד האוצר בסחבת שעלולה להוביל לשיבושים הקשים בתחבורה הציבורית. "לפני חודש אמרתי שתהיה שביתה, והישיבה הראשונה בנושא היום בשבע בערב", אמר ניסנקורן הבוקר (יום א') במשדר באולפן ynet. "איפה היה שר התחבורה שלושה וחצי שבועות? איפה היה משרד האוצר?"

 

ניסנקורן הסביר את הסיבה לשביתה: "אצל ציבור הנהגים בהסעה הציבורית דור ב' מרוויח משכורת רעב ודור א' יש כל הזמן לחץ להוריד לו את השכר. הם לא חשובים? אפשר לעשות תחבורה ציבורית בלי נהגים?".

 

- עבור נהגי אגד תשבית את המשק?

"איפה שאני חייב אני משבית, ואיפה שאני יכול אני לא משבית. השבתה זה לא אמצעי ראשון זה אמצעי אחרון מבחינתי. אבל אי אפשר להיות במצב שאנחנו מתריעים ומתריעים ושום דבר לא קורה".

 

את ההתנהלות סביב משבר תאגיד השידור הציבור ורשות השידור שאמורה היסגר, ניסנקורן מכנה "ביזיון, התנהלות כואטית של הממשלה". לדבריו, "פעם אחת רוצים לסגור את רשות השידור, פעם שנייה מקדשים את התאגיד, פעם שלישית התאגיד לא שווה כלום, פעם רביעית משווים את העובדים לחמאס, אחר כך הם עובדים מסכנים שחייבים לעזור להם. ציניות, שבשבת, אי אפשר להבין מה הם רוצים והכל על כתפי ושכם העובדים".

 

- אומר נתניהו פגשתי את העובדים ולבי נשבר.

"לקח לו שלוש שנים לפגוש אותם? אני שלוש שנים מציל אותם מפיטורים. איפה נתניהו היה לפני שלוש שנים כשהעבירו את החוק? כשהיה תשדיר הליכוד כשהם ישבו ליד החמאס? אני שמח שהוא סוף סוף פוגש אותם. זה נראה לך אמיתי?"

 

- גם עליך אפשר להגיד שנזכרת, כי עד עכשיו לא השבתת ולא איימת, אפילו נתת ידך לסיכומים.

"מי ששוכב על הגדר לטובת העובדים האלה זה אני, תבדוק מי נאבק להגדיל את מספר הנקלטים, לשיפור תנאי העבודה, מי הסכים לדחות בשביל שלא יפוטרו כשכולם תקפו אותי. תבדוק מי יומם ולילה נאבק למען העובדים האלה".

 

- אתה היית מעורב במגעים ובכל הניסיון להגיע להבנות עם העובדים. תסביר מה קורה מאחורי הלקעים, מאיפה הכל צץ?

"לדעתי משחק ציני על גב העובדים. התעללות בעובדים. אני בתוך המשחק הזה לא מוכן לשחק. מה שאני כן עושה, מכריז היום סכסוך עבודה בשרות המדינה עם אפשרות לעשות צעדים במגזר הציבורי לטובת פרנסה של עובדים".

 

- מה הצעדים הארגוניים שלך אומרים? מה המשמעויות לאזרחים?

"היום שירות עיבודי נתונים של משרד האוצר עושה עיצומים, וכל יום אודיע על מקום אחר. המטרה היא לא לייצר נזק לציבור. המטרה היא לייצר פתרון ופרנסה לציבורי עובדים. כשכולם מזילים דמעה לטובת העובדים האלה, אז שימצאו פתרון אמיתי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
הפגנת עובדי אגד
צילום: גיל יוחנן
מומלצים