שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מחקר: אנשים יפים פחות טובים בזוגיות
  העולם אינו מקום הוגן ואם נולדתם יפים, אתם ככל הנראה מרוויחים יותר, מאושרים יותר ובריאים יותר. כעת סדרת ניסויים חדשה מבקשת לאזן מעט את התמונה, ולהראות שלפחות כשזה מגיע לזוגיות, מוטב שתבחרו בפרטנר החמוד על פני שובר הלבבות הלוהט שגם ישבור לכם את הלב

  כל היופי הזה עלול להתגלות כמסוכן (צילום: Shutterstock)
  כל היופי הזה עלול להתגלות כמסוכן(צילום: Shutterstock)

  אחד הדברים היותר טובים שיכולים לקרות לאדם הוא להיוולד יפה. יופי חיצוני פותח דלתות מגיל צעיר, כשילדה יפה נחשבת ל"מלכת הכיתה" וילד יפה נחשב למקובל חברתית, וזה הוכח לא אחת. למעשה, כבר שנים שחוקרים מתעדים את התופעה המכונה "אפקט היופי", ומוצאים בכל פעם מחדש שלהיות יפה משתלם הן מבחינה כלכלית – אנשים יפים נהנים משכר גבוה יותר, והן מבחינת איכות החיים – הוכח שאנשים יפים יותר הם גם מאושרים יותר.

   

  כעת מחקר חדש מבקש לאזן מעט את היתרונות הרבים, ולהציב מולם חיסרון אחד ברור: מסתבר שאנשים יפים פחות טובים בכל הדבר הזה שנקרא "מערכות יחסים". קבוצת חוקרים ובראשם הפסיכולוגית החברתית כריסטין מקלמס, ביקשו לבחון דרך סדרת ניסויים, האם אנשים שנחשבים למושכים מבחינה חיצונית מחזיקים זמן קצר יותר במערכות יחסים בכלל ובנישואים בפרט. בניסוי אחד ביקשו משתי נשים לעבור על תמונות מחזור ישנות מסוף שנות ה-70 ותחילת שנות ה-80, ולדרג את הגברים שבתמונות בהתאם למידת המשיכה שלהם. החוקרים בדקו אחר כך באתר Ancestry.com מהו הסטטוס הזוגי של הגברים שדורגו כמושכים ביותר, והתברר שגברים שהתגרשו במשך השנים דורגו גבוה יותר במדד המשיכה, בניגוד לגברים הנשואים.

   

  היתרונות של אנשים יפים על מכוערים

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  גם הניסוי השני הביא לתוצאות דומות: הנשים מהניסוי הראשון התבקשו לדרג את הסלבריטאים והסלבריטאיות המושכים והמושכות ביותר, בהסתמך על תמונותיהם מאתרים כמו IMBD ופורבס, כשגם הפעם התברר שהגברים והנשים שדורגו כמושכים ביותר היו גם אלו שחוו את זמן הנישואים הקצר ביותר. בניסוי שלישי שהתבצע, התבקשו גברים ונשים שמחציתם היו במערכת יחסים מונוגמית, לדרג את מידת המשיכה שהרגישו כלפי תמונות של בני המין השני. הפעם התברר שמשתתפי הניסוי שנראו טוב יותר, הביעו יותר עניין בתמונות שהוצגו בפניהם, ומאידך העידו על כך שהם פחות מונוגמים באופיים, ולא שוללים בחינה של אופציות חלופיות, גם כשהם בתוך קשר זוגי ומחייב.

   

  הניסוי האחרון ניסה לבדוק את מידת הסיפוק שאנשים מרגישים כלפי מערכת היחסים שלהם, וההשפעה שלה על מידת העניין שהם עשויים לגלות בבני זוג אחרים. בדומה לניסוי הקודם, נסיינים שנחשבו למושכים יותר הביעו עניין רב יותר בתמונות של אנשים מושכים אחרים, בייחוד כשהם הודו שמידת הסיפוק שהם חשים כלפי הזוגיות הנוכחית שלהם נמוכה.

  "מראה מושך מעניק יותר אופציות במונחים של מערכות יחסים, דבר שמביא לכך שקשה יותר להגן על הזוגיות מאיומים חיצוניים", סיכמה מקלמס את סדרת הניסויים שערכה, בראיון שהעניקה למגזין Broadly.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מחקר: אנשים יפים פחות טובים בזוגיות"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים