שתף קטע נבחר

מנהיג איראן: ניצול הנשים במערב - מזימה ציונית כדי להרוס את האנושות

חמינאי הדהים בנאום אנטישמי חדש - הפעם בדברו על זכויות הנשים: "ניצול הנשים לצורכי תענוגות במערב הוא מזימה ציונית שמטרתה להרוס את האנושות". עוד אמר: "הדיבורים במערב על שוויון מגדרי חלולים וגורמים נזק. לעקרת הבית המשימה החשובה בכולן"

המנהיג העליון של איראן עלי חמינאי האשים היום (א') את ישראל כי היא מקדמת ניצול נשים לצורכי תענוגות כדי להרוס את החברה האנושית. סוכנות הידיעות האיראנית "מהר" דיווחה כי באירוע שעסק ברובו במקומן של הנשים בחברה האיסלאמית דחה האייתוללה חמינאי בבוז את הדיבורים על שוויון מגדרי הנשמעים במערב.

 

בנאומו הדגיש חמינאי כי העלאת נושאים מסוימים הנוגעים לתמיכה בזכויות הנשים דווקא פוגעת במעמדן, ואז אמר כי ניצול נשים לצורכי תענוגות במערב – סביר להניח שהוא מזימה ציונית שמטרתה להרוס את האנושית.

מנהיג איראן חמינאי. לשיטתו, הדיבורים על שוויון מגדרי משפילים את הנשים (צילום: AFP) (צילום: AFP)
מנהיג איראן חמינאי. לשיטתו, הדיבורים על שוויון מגדרי משפילים את הנשים(צילום: AFP)

"עקרת הבית היא למעשה מי שאחראית על גידולו ועל חינוכו של התוצר בעל הערך הגבוהה ביותר – האדם", אמר חמינאי. הוא טען כי מי שמאמינים למילים "החלולות" של המערב על שוויון בין גברים לנשים פוגעים למעשה במעמד האישה באיסלאם.

 

"האנשים הרשלנים וחסרי האחריות האלה משפילים את עקרות הבית", אמר המנהיג הרוחני העליון של הרפובליקה האיסלאמית. "למרבה הצער, בתוך ארצנו ובכמה חברות איסלאמיות משימות וציפיות מוטלות על כתפיהן של הנשים, ובפועל הן גורמות להן לקרוס ומשפילות אותן".

 

חמינאי שיבח את הנשים על חלקן בחיי האיסלאם, אבל אמר כי אף שלשני המינים יש מטרות משותפות כגון התרוממות לדרגה רוחנית גבוהה, גברים ונשים שונים זה מזה בכל הנוגע לתחומי אחריות בניהול החיים. הוא התייחס לרעיון של "שוויון מגדרי" ו"צדק מגדרי" המקודם במערב, ואמר: "כיום חוקרים מערביים ומי שמקדמים נושאים כגון שוויון מגדרי מתחרטים כולם על המעשים בגלל ההשחתה שהם גרמו". הוא הביע תקווה שעמדות דומות שהביעו אנשים בתוך איראן אינן מבוססות על התפיסה המערבית המעוותת-לכאורה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
חמינאי. "תפיסה מערבית מעוותת"
צילום: AFP
מומלצים