שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  הסכם שכר חדש בין הסתדרות המורים למשרדי החינוך והאוצר
  על פי ההסכם המורים הצעירים במערכת יזכו לתוספת שכר חודשית של עד 1,074 שקלים, והוא יהיה תקף עד שנת 2019. שר האוצר משה כחלון: "מדובר בבשורה שתביא לשיפור איכות ההוראה, לצמצום פערים במערכת החינוך ולהעלאת המוטיבציה"

  איום השביתה הוסר. הסתדרות המורים חתמה היום על הסכם שכר חדש עם משרדי החינוך והאוצר. לפי ההסכם המורים הצעירים במערכת יזכו לתוספת שכר חודשית של עד 1,074 שקלים.

   

  הרקע לסכסוך בא עקב אחת הטענות העיקריות של הסתדרות המורים, שבמסגרת הסכם שנחתם בין הצדדים בעת כהונתו של יוסי וסרמן, בוטלו המכסות לדרגות 7-9 - הדרגות הגבוהות במערכת, מה שהוביל לקיזוזי שכר עבור אותם עובדי הוראה.

   

  הודעת שר האוצר בנוגע להסכם החדש עם הסתדרות המורים (צילום: מוטי קמחי)
  הודעת שר האוצר בנוגע להסכם החדש עם הסתדרות המורים(צילום: מוטי קמחי)

  לפי ההסכם החדש הוחלט שיבוטלו קיזוזי השכר שבוצעו בינואר 2017 לדרגות 7-9. השכר במלואו והפרשי השכר ישולמו במשכורת אפריל. כמו כן, עובדי ההוראה שעמדו בקריטריונים והיו זכאים לקידום בדרגות 7-9 ולא קודמו משנת 2013 - יקודמו ויקבלו את התוספות רטרואקטיבית. כמו כן הוחלט כי עובדי ההוראה יקבלו גמולים עבור תפקידם כרכז טיולים, רכז פדגוגי, מורה חונך, גננת חונכת ועוד.

   

  יצויין כי כל עובד הוראה שמתחיל את דרכו במערכת מתקדם בה בהתאם לדרגות, שמהוות שקלול של הוותק שלהם במערכת, השתלמויות שעברו ועוד. עלייה משמעותה עלייה בשכר. 

   

  התשלום במסגרת ההסכם החדש יבוצע ישירות על ידי משרד החינוך בתלוש השכר, ועל כל מתמחה יקבלו החונכים 2.4%. בנוסף, עובדי ההוראה יוחרגו מרפורמה של התחבורה, שהביאה לקיזוזי שכר רבים בשכר של חודש ספטמבר.

  מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד (צילום: מוטי קמחי)
  מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד(צילום: מוטי קמחי)
   

  נזכיר כי לפני כשבועיים הגיע המשא ומתן בין הצדדים למבוי סתום, ומזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד, איימה כי תשבית את הלימודים לאחר פסח. היום כאמור איום השביתה הוסר.

   

  מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד: "כעת, לקראת חג הפסח, אני שמחה להיות אשת בשורה למאות אלפי עובדי ההוראה במדינת ישראל. אנו נאבקים כבר חודשים לשיפור תנאי השכר וההעסקה של עובדי ההוראה, ובשבועות האחרונים עשינו לילות כימים ביחד עם אנשי האוצר ומשרד החינוך כדי להגיע לפריצת הדרך החשובה אליה הגענו".

   

  שר החינוך, נפתלי בנט: "המורים יקבלו יותר כי מגיע להם יותר, וההסכם הוא צעד חשוב נוסף לחיזוק מעמד המורה בישראל. ההסכם החדש יביא לשקט וליציבות במערכת שכה חשובים לציבור המורים וההורים בישראל, ויאפשר לנו להתמקד ביעדי החינוך שלנו".

   

  שר האוצר משה כחלון: "אני מברך על ההסכם החדש. מדובר בבשורה למורות ולמורים בישראל שתביא לשיפור איכות ההוראה, לצמצום פערים במערכת החינוך ולהעלאת המוטיבציה לעסוק בתחום ההוראה".

   

  יו"ר ארגון המורים, רן ארז, התייחס להסכם השכר שנחתם: "שפע ברכות ליפה בן דויד, המזכ"לית החדשה של הסתדרות המורים, אשר הצליחה לתקן את הפגיעה שנפגעו המורים כתוצאה מפעולותיו של המזכ"ל הקודם, יוסי וסרמן.

   

  "הישגיה שהושגו תוך זמן קצר מצביעים כאלף עדים על יכולת משרד האוצר לסכם דברים במהירות ולא לסחוב משא ומתן במשך חודשים רבים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "הסכם שכר חדש בין הסתדרות המורים למשרדי החינוך והאוצר"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים