שתף קטע נבחר

כחלון: "התאגיד יקום"; לפיד: "כך לא מנהלים מדינה"

שר האוצר אמר בשיחות עם בכירים בקואליציה כי לא ייענה לדרישת ראש הממשלה נתניהו שמאיים בפירוק הממשלה אם התאגיד לא ייסגר. יו"ר יש עתיד שהתייחס לעימות אמר כי נתניהו "שינה את דעתו בפעם החמישית בארבעה ימים". לפיד הוסיף ותקף: "הם יצאו מדעתם"

 

 

 

הולך עד הסוף? שר האוצר משה כחלון אמר הערב (יום א') ברקע המשבר מול ראש הממשלה בנימין נתניהו כי "התאגיד יקום". כחלון אמר את הדברים בשיחות עם בכירים בקואליציה. במקביל התייחס יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, למשבר שמאיים לפרק את הממשלה. בכנס תושבים שנערך בנתניה אמר לפיד: "מה זה? מה זה צריך להיות? כך לא מנהלים מדינה. הם יצאו מדעתם. ראש הממשלה, שר האוצר, השרים הבכירים, כולם מתעסקים פתאום בקומבינות ובפוליטיקה קטנה. 90 אחוז מתושבי ישראל לא יודעים בכלל מה זה התאגיד, והם מתעסקים כל היום מי ינהל את הערוץ הראשון". ynet העביר בשידור חי את דבריו של לפיד.

 

לפיד הוסיף בדבריו כי "הם מנהלים פוליטיקה קטנה בקום להתעסק בבריאות ובעזה. הם מתעסקים מי ינהל את הערוץ הראשון ומה יגידו עליהם. כל היום תקשורת, כל היום פוליטיקה קטנה, הם שכחו אותנו. הם שכחו שיש אזרחים שרוצים לגדל את הילדים שלהם. זה התפקיד. זה מה שעושה מדינה, מטפלת בחיי האזרחים. במקום זה יש לנו קבוצה של פוליטיקאים שעסוקים רק בעצמם, רק ביום יום שלהם, רק במה יכתבו עליהם, כך זה לא יכול להימשך. אנחנו פה כולנו כי כך זה לא יכול להימשך".

"התאגיד יקום". שר האוצר כחלון (צילום: גיל נחושתן) (צילום: גיל נחושתן)
"התאגיד יקום". שר האוצר כחלון(צילום: גיל נחושתן)

ח"כ לפיד, הערב (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
ח"כ לפיד, הערב(צילום: עידו ארז)

יו"ר יש עתיד הוסיף: "כשראש הממשלה עומד למרגלות המטוס לפני שהוא טס לסין, הכלכלה השנייה בגודלה בעולם הוא מדבר על הזדמנויות עסקיות ועל הדרך לייצר פה כלכלה טובה יותר לכל בית בישראל. לא על זה שהוא בפעם החמישית בתוך ארבעה ימים משנה את דעתו אם פותחים את התאגיד או סוגרים את התאגיד".

 

שר האוצר כחלון התייחס מוקדם יותר בפומבי לעימות עם ראש הממשלה נתניהו סביב המחלוקות בהקמת תאגיד השידור הציבורי. כחלון נמנע מהתייחסות לשאלה אם יתעקש על פתיחת התאגיד או שייכנע מול איום ראש הממשלה ללכת לבחירות אם התאגיד יקום.

 

"ציפיתי מההנהגה שתעשה משהו מקורי, חדש. כשטוב זה הם, כשרע זה מישהו אחר. אחרים לא לקחו אחריות – אנחנו ניקח אחריות", אמר כחלון. "הממשלה הקודמת עוללה להם את מה שעוללה וזרקה את זה אליי, זה קל. כרגע יש בעיות ולצערי עובדי רשות השידור שעניינם לא סודר עד הסוף נפלו בין הכיסאות. אני לא צריך מאף אחד שיעורים בחמלה. אני מתחייב לטפל בבעיות עובדי רשות השידור".

 

אחרי שנראה היה כי הושגו הסכמות בסוגיה בין כחלון לנתניהו, חזר בו ראש הממשלה בסוף השבוע מהסיכומים, ואמר כי אין צורך בתאגיד מכיוון שעלותו גבוהה. "ממשלה מתקיימת על סמך הסכמים קואליציוניים. בהסכם הקואליציוני נקבע במפורש שכל המפלגות מחויבות להחלטות של הליכוד בנושאי תקשורת, לרבות סגירת התאגיד", אמר נתניהו אמש עם צאתו לסין.

 

נתניהו כבר הודיע כי אם לא יהיו הסכמות עם שר האוצר כחלון אזי שאין מניעה ללכת לבחירות. במפלגת כולנו לא נרתעו ואמרו כי מבחינתם הם ערוכים לבחירות מיידיות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
ח"כ לפיד בנתניה, הערב
צילום: עידו ארז
מומלצים