שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  להט"ב נגד יוטיוב: מסתירים תוכן גאה
  בימים האחרונים משתמשים טוענים כי יוטיוב מסננת תכנים העוסקים בזוגיות גאה. בקהילה מאשימים את הפלטפורמה באפלייה וקוראים למחאה כללית תחת ההאשטאג #YoutubeIsOverParty

  האם יוטיוב מסננת באופן שיטתי תכנים שעוסקים בקהילה הגאה? טענה זו הועלתה בימים האחרונים על ידי כמה מהוולוגרים הפופולריים בפלטפורמה. לטענתם, הם החלו להבחין כי סרטונים העוסקים בזוגיות ובאהבה גאה מסוננים תחת מצב Restricted Mode, המיועד במקור לצפייה על ידי משפחות וילדים.

   

  המחאה עוסקת בכך שיוטיוב מסמנת תוכן להט"בי ככזה שאינו הולם, ובכך מתרגלת אפלייה בוטה נגד הקהילה הגאה, שכן תוכן הטרו-סקסואלי בעל אופי דומה אינו מסונן החוצה. מצב הצפייה המוגבלת הוא אינו ברירת מחדל, אולם כשהוא מופעל מסוננים החוצה תכנים שסומנו מראש על ידי יוטיוב - באופן אוטומטי. הנושא עלה לראשונה למודעות במהלך סוף השבוע האחרון, כאשר ולוגרית בריטית בשם רואן אליס, המגדירה את עצמה כפמיניסטית, קווירית וגיקית - שמה לב כי הסרטונים שלה מסוננים במצב המוגבל.

   

  היא העלתה סרטון המסביר את המצב ומפנה אצבע מאשימה כלפי יוטיוב. אליה הצטרפו ולוגרים נוספים בעלי עשרות אלפי עוקבים, שהבחינו כי גם תכנים שלהם מתוייגים על ידי יוטיוב ומוסתרים ממשתמשים אחרים. בריאיון לגיזמודו אמרה אליס כי "יש אפלייה ברורה בתהליך הזה, שלפיו תכנים להט"ביים מוגדרים כלא ידידותיים למשפחה".    ולוגרית בי-סקסואלית נוספת בשם פיונה, הדגימה את חוסר השוויון בצורה הטובה ביותר כשסיפרה כי סרטונים שבהם היא מספרת על בת הזוג שלה תוייגו על ידי הפלטפורמה כלא ראויים, ואילו סרטונים שבהם היא מספרת על בן-זוג - לא סוננו החוצה.

   

  בהמשך, מחאת רשת התעוררה בטוויטר תחת ההאשטאג #YoutubeIsOverParty. המשתמשים ביקשו להבין מדוע יוטיוב נוקטת בתהליך סינון שכזה, וכיצד פועל אלגוריתם הסינון שלה. המחאה כללה פוסטים, תמונות וממים המאשימים את יוטיוב באפלייה נגד הקהיל הגאה, לצד כאלה המחזקים את הקהילה במאבקה לשוויון - גם על גבי הפלטפורמה. 
   

  אתמול (א') בערב הגיבו ביוטיוב לראשונה באמצעות עמוד הטוויטר: "אנחנו גאים מאוד לייצג קולות להט"ביים באמצעות הפלטפורמה - הם חלק חשוב ממה שיוטיוב מבקשת לעסוק בו. הרעיון המרכזי של מצב הצפייה המוגבל הוא לסנן החוצה תכנים למבוגרים, והוא מיועד לנתח קטן באוכלוסייה המעוניין בחוויה מוגבלת. תוכן להט"בי לא מסונן החוצה במצב זה, אבל סרטונים שעוסקים בנושאים רגישים יותר - עשויים שלא להופיע. אנו מתנצלים על הבלבול שנוצר, ובוחנים את הטענות שלכם לעומק. אנו מעריכים את התגובות שלכם ואת התשוקה להפוך את יוטיוב לפלטפורמה כוללנית, מגוונת ומלאת חיים".

   

  למרות התגובה, נראה כי ביוטיוב לא התייחסו באופן ישיר לטענות שהועלו כלפי מנגנון הסינון של הפלטפורמה. בהתאם, מחאת הרשת בטוויטר ממשיכה.  

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "להט"ב נגד יוטיוב: מסתירים תוכן גאה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים