שתף קטע נבחר

גיל הפרישה לנשים לא יעלה באופן אוטומטי

ועדת הכספים החליטה פה אחד שגיל הפרישה לנשים לא יעלה אלא רק אחרי החלטה מפורשת של הוועדה עצמה. עוד הוחלט שעל המוסד לביטוח לאומי והאוצר להבהיר זאת בכל פרסומיהם, במיוחד למעסיקים ולקרנות הפנסיה. ח"כ גפני: "אין ולא תהיה כל פרשנות או משמעות אחרת שונה משלנו"

דחייה בהעלאת גיל הפרישה לנשים. ועדת הכספים החליטה היום (ב') פה אחד, שגיל הפרישה לנשים לא יעלה באופן אוטומטי מ-62 ל-64, אלא רק אחרי החלטה מפורשת של ועדת הכספים. ההחלטה קוראת למוסד לביטוח לאומי ולאוצר להבהיר זאת בכל פרסומיהם, במיוחד למעסיקים ולקרנות הפנסיה, זאת כדי לשים קץ לפרסומים ולהודעות שמתריעות על העלאת גיל הפרישה הצפויה לנשים אשר גורמות לבלבול רב.

 

כתבות נוספות בערוץ קריירה

 

כאמור, השינוי הקודם בחוק גיל הפרישה שהתקבל בעשור הקודם, קבע שגיל הפרישה לגברים יעלה לגיל 67 מ-64. החוק החל לפעול מיד עם תיקונו. לעומת זאת, הליכי העלאת גיל הפרישה לנשים, נדחו עד ראשית 2017 על סמך המלצת ועדה ציבורית. למרות שהמלצת הוועדה היתה חיובית, האוצר דחה ב-3 חודשים את הגשת המלצתו לאישור ועדת הכספים. האוצר אמור להגיש את החלטתו לכל המאוחר עד סוף חודש הבא (30.4). לפי החוק, ועדת הכספים חייבת לקבל את החלטתה תוך 3 חודשים ממעוד זה, כלומר עד ה-31.7 השנה.

 

יו"ר הוועדה ח"כ משה גפני (יהדות התורה) חזר והדגיש כי ועדת הכספים לא תקבע את עמדתה כל עוד לא הוגשה לה המלצת האוצר, לכן גיל הפרישה לא יעלה לפני שהוועדה תחליט זאת במפורש.

 

"אין ולא תהיה כל פרשנות או משמעות אחרת שונה משלנו. כעת אנחנו בהמתנה לתגובת האוצר", אמר גפני. למען הסר ספק העמיד גפני את ההחלטה להצבעה, שהתקבלה פה אחד. גפני הדגיש כי זו גם עמדתו של שר הרווחה, חיים כץ, אותה שמע אתמול מפיו, המחייבת גם את המוסד לביטוח לאומי.

 

נציג האוצר ציין כי עדכון קרנות הפנסיה בכל החלטה אחרת חייב להיות מעוגן בתיקון התקנון המאוחד לקרנות הוותיקות, שחייב באישור ועדת העבודה והרווחה.

 

ח"כ שלי יחימוביץ (המחנה הציוני) הזהירה שהאוצר עלול לדחות את הודעתו עד לרגע האחרון, "אני חושדת שהוא יוריד את הגרזן רק כשאין ברירה, מה שיפגע קודם כל בנשים שעובדות במקצועות שוחקים שאינן יכולות לעבוד אחרי גיל 62 כך שהן יפלו בין הכיסאות ולא יקבלו פנסיה עד גיל 64".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים