שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  כלבו נשך כלב אחר - ובעליו ירצה 3 חודשי מאסר
  בית משפט השלום בחיפה גזר את העונש על תושב חיפה כבן 71 שהסתובב עם כלבו ללא רצועה וזה פצע בעל חיים אחר. בנוסף, הורשע הנאשם בכך שאיים על בעלי הכלבה שנפצעה והיכה אותו בצווארו

   

  הכלבה שננשכה
  הכלבה שננשכה

  בית משפט השלום בחיפה גזר שלושה חודשי מאסר בפועל על גבר בן 71 מחיפה שהורשע בכך שכלבו נשך כלב אחר בעת שהסתובב עמו בפארק הכט בדרום חיפה. בנוסף, הוא הורשע בכך שאיים על בעלי הכלבה שנפצעה ותקף אותו בצווארו. מלבד המאסר בפועל, נגזרו על האיש שישה חודשי מאסר על תנאי ופיצויים לבעלי הכלבה בסך עשרת אלפים שקלים.

   

  המקרה אירע באוגוסט 2013. הנאשם הסתובב בפארק עם כלבו שהיה משוחרר מהרצועה. בשלב מסוים תקף הכלב את כלבתו של אדם אחר שטייל במקום. באישום מתואר כי לכלבה נגרם פצע בקוטר 11 ס"מ שחייב טיפול אצל וטרינר. בנוסף, איים הנאשם על בעלי הכלבה ואמר לו "אתה לא יודע עם מי אתה מתעסק", ואף חבט בצווארו.

   

  בעלי הכלבה שנפצעה התלונן במשטרה רק לאחר שהנאשם סירב לשלם את הוצאות הטיפול הווטרינרי בכלבה בסך 580 שקלים. שופט בית המשפט השלום בחיפה זאיד פלאח, הרשיע את בעלי הכלב התוקף, וציין כי הסתובב עם כלבו כשזה אינו קשור בשלושה מועדים שונים בתקופה שבה אירעה התקיפה.

   

  "לקחתי בחשבון את הסיבות שהביאו את הנאשם לבצע את העבירות, הנובעות מהחלטתו להסתובב עם כלבו ללא רצועה, ייתכן מטעמי נוחות וייתכן מטעמי התגרות, אך בכל מקרה מדובר הן בזלזול בביטחונם של אחרים והן בזלזול בהוראות החוק האוסרות על כך", קבע השופט פלאח בהכרעתו. "הנאשם בעברו הורשע בעבירות דומות, והוא לא למד את הלקח והמשיך לבצע את העבירות בהן הורשע בתיק זה".

   

  השופט הוסיף כי הנאשם לא לקח אחריות על מעשיו. "הוא אינו מודע לחומרת מעשיו ועל אף הכרעת הדין הארוכה שניתנה בעניינו, הוא אינו חש שעשה טעות ושעבר על החוק", קבע השופט שהוסיף כי אין הבדל משפטי בין נשיכת אדם לנשיכת חיית המחמד שלו. "כלבים חיים בקרבת בני אדם ולמעשה אין הבדל בין השניים. המושג צער בעלי חיים נקבע בעבר, אך כיום נראה לי שיש להחליפו בהגנה על כל החי, ללא הבדל אם מדובר בחיה או באדם. כשהנאשם מסתובב עם כלבו ללא רצועה, וכאשר כלבו פצע כלבה אחרת, הרי שפציעה זו כמוה כפציעת אדם, ויש להחמיר עם אנשים שהתנהגותם גורמת לפציעה של בעלי חיים".

    

  עו"ד מוטי לוי, שייצג את הנאשם מטעם הסנגוריה הציבורית, אמר כי הוא ומרשו יערערו על הכרעת הדין וגזר הדין. "לטעמנו לא היה מקום להרשיע בתקיפה ובאיומים. האמירה של בית משפט על עונש על נשיכת כלב צריך להיות כמו עונש על נשיכת אדם, מרחיקת לכת. העונש חסר תקדים בחומרתו במיוחד שאנו מדברים על נאשם חולני בן 71", אמר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "כלבו נשך כלב אחר - ובעליו ירצה 3 חודשי מאסר"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים