שתף קטע נבחר

היציע הווירטואלי
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  וינגייט הוכר כמכון הלאומי למצוינות בספורט
  הסדרת מעמדו של המכון אחרי שנים של דיונים בכנסת תאפשר לאגד את כל צרכי הספורטאים במקום אחד. שרת הספורט, מירי רגב: "זו בשורה חשובה לכל מי שהספורט הישראלי נטוע בליבו ובשורה לספורטאים מהפריפריה שעושים את צעדיהם הראשונים בדרך לפסגה"
  לאחר שנים של דיונים בכנסת הוסדר היום (ב') מעמדו של מכון וינגייט, שהוכר כמכון הלאומי למצוינות בספורט. היעד קודם על ידי שרת התרבות והספורט מי רגב והפיכתו של וינגייט למרכז ספורט לאומי תאפשר לאגד את כל הצרכים של הספורטאים במקום אחד: הדרכה, אקדמיות למצוינות, מעבדות מחקר, רפואת ספורט ועוד.

   

  החוק הופך את המכון לתאגיד סטטוטורי, וכך תקציבו של המכון ימומן בחלקו מתקציב המדינה וייקבע בחוק התקציב השנתי בתוכנית הנפרדת ממסגרת התקציב של משרד התרבות והספורט, כפי שמתואם עם משרד האוצר. כמו כן, באמצעות החוק תתבצע הסדרה של קרקעות המכון מול מינהל מקרקעי ישראל, כך שבעתיד יוכל המכון להקים אזורי מגורים נרחבים יותר לספורטאים ולאנשי צוות, להרחיב תשתיות ספורטיביות, להקים מרכז למחקר מדעי הספורט, להרחיב מתקנים לרפואת ספורט ולשיקום נפגעי תנועה בספורט.

   

  אולם הג'ודו במכון וינגייט (צילום: אבי שי, צלם המכון)
  אולם הג'ודו במכון וינגייט(צילום: אבי שי, צלם המכון)

   

  במסגרת החוק יוכר המכון כבית לאומי למספר מסוים של איגודים, כך שיוקצה תקציב לשיפוץ המתקנים הקיימים ובניית חדשים וכך יוכל להפוך למקום מושבם הקבוע של איגודי
  ספורט שונים. במכון תפעלנה יחידות הממלאות תפקידים לאומיים, כגון: היחידה לספורט הישגי, המרכז לרפואת ספורט ומחקר, פנימייה לספורטאים מחוננים, ספריה לאומית לספורט, ארכיון הספורט והחינוך הגופני, מוזיאון להנצחת ספורטאים יהודים ועוד.

   

  שרת התרבות והספורט, מירי רגב: "החוק שעבר היום, אחרי שנה ארוכה של עשיה מאומצת, מביא בשורה חשובה לכל מי שהספורט הישראלי נטוע בליבו. אני שמחה לבשר שהצלחנו לאחר מאמצים רבים להקים בית למצוינות ישראלית בספורט. מהמקום הזה יצמחו עוד הרבה ספורטאים מצוינים שיעשו חיל גם בזירה הבינלאומית. זו בשורה לספורטאים מהפריפריה שעושים בימים אלו את הצעדים הראשונים שלהם בדרך לפסגה, ובשורה לתקוות האולימפיות של המחר. כולם ייהנו מכפר אולימפי ומבית ספורטיבי ברמה הגבוהה ביותר, וכשרת התרבות והספורט, אין גאה ממני על הזכות להעביר את החוק הזה, שהיה אחד היעדים החשובים ביותר שהצבתי עם כניסתי לתפקיד".

   

  "אין גאה ממני". מירי רגב (צילום: אורן אהרוני)
  "אין גאה ממני". מירי רגב(צילום: אורן אהרוני)

   

  מנכ"ל מכון וינגייט, אמוץ בכר, אמר: "אחרי כל כך הרבה שנים שמדברים על החוק ועל חשיבותו לקידום הספורט ההישגי בישראל הנה זה קורה. השנה אנו מציינים 60 שנה להיווסדו של המכון ואין מתנה גדולה מזו. אני שמח על כך שחוק המכון הלאומי למצוינות בספורט עבר היום בכנסת. מדובר במהלך חשוב שנועד להעמיד את מכון וינגייט בקו אחד עם המכונים הלאומיים המתקדמים בעולם ולהעניק לו את הכלים והמשאבים לפיתוח מתקנים, ציוד וידע ברמה הגבוהה ביותר. חוק מכון וינגייט, הוא פרי יוזמתה ונחישותה של שרת התרבות והספורט ח״כ מירי רגב לקדם את הספורט ההישגי תחרותי בישראל , ויסייע בידנו להמשיך ולטפח ספורטאים ברמה הבינלאומית הגבוהה ביותר".  

   

  יו"ר שדולת הספורט, חבר הכנסת יואל רזבוזוב, בירך: "שנים רבות מנסים אנשי משרד הספורט ואנשי מכון וינגייט להעביר את החוק הזה וסוף סוף הצלחנו. מדובר בחוק חשוב מאין כמותו לספורט הישראלי. הפיכתו של מכון וינגייט למכון לאומי לספורט יואיל מאוד לספורטאים ולספורט הישראלי בכלל. המשאבים שיוקצו מעתה למכון, יספקו את התמיכה הנכונה אשר היתה חסרה כל כך לספורטאים הישראלים, הצעירים והבכירים כאחד. אני רוצה לברך את משרד הספורט שהצליח סוף סוף להשלים את המהלך, ואני משוכנע שכבר בשנים הקרובות, נראה את תוצאות המהלך מתורגמות להישגים ספורטיביים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "וינגייט הוכר כמכון הלאומי למצוינות בספורט"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים