שתף קטע נבחר

פרשת "מלון מהגיהינום": הסדר עם הנאשמים בסחיטה

הפרקליטות וסנגוריהם של שבעה נאשמים בעבירות של סחיטה באיומים ותקיפת עובדי מלון "ווסט תל אביב" חתמו על הסדר טיעון. הנאשם המרכזי ירצה 22 חודשי מאסר, חמישה מהנאשמים ישוחררו בתום תקופת מעצרם

 

מלון "ווסט תל אביב". נגמר בהסדר טיעון (צילום: אוראל כהן) (צילום: אוראל כהן)
מלון "ווסט תל אביב". נגמר בהסדר טיעון(צילום: אוראל כהן)

הסכם כולל עם כל הנאשמים בפרשת הסחיטה במלון "ווסט תל אביב": פרקליטות מחוז תל אביב וסנגוריהם של שבעת הנאשמים בפרשה שכונתה "מלון מהגיהינום" חתמו על הסדר טיעון שהוצג הבוקר (יום ג') בבית המשפט המחוזי בתל אביב. במסגרת ההסדר, השבעה הודו והורשעו, כל אחד לפי חלקו, בעבירות של סחיטה באיומים, תקיפה,  חבלה בנסיבות מחמירות, קבלת דבר במרמה וגניבה.  

 

לפי הסכמת הצדדים, הנאשם המרכזי שגיב טיירי (40), ששמו נקשר בארגונו של העבריין עמיר מולנר, ירצה 22 חודשי מאסר. גם נאשם נוסף, דוד כהן לסרי (34), יישלח ל-22 חודשי מאסר. בעניין חמשת הנאשמים הנוספים נקבע במסגרת ההסדר כי הפרקליטות תסתפק בחודשי המעצר שלהם, ולפיכך הם ישוחררו. החמישה הם אלידור מכלוף (22), עדן אנקונינה (25), אבי שירי (34), אדם שמחון (30) ולירון טיירי (33).

 

בפרקליטות סברו בהסתמך על עבירות דומות במקרים קודמים כי העונשים של הנאשמים הולמים. עוד התברר כי חלק מהמעורבים בפרשה סירבו להעיד במשפטם של הנאשמים. חלק מהעצורים כבר נשלחו למעצר בית. במהלך הדיונים קבע שופט המעצרים בני שגיא (שאינו השופט בתיק העיקרי) כי "אין די ראיות שמשמשות כדבק בין האירועים".

 

"בעקבות האיומים: שירותים ב'מחירי רצפה'"

בכתב האישום המתוקן צוין כי "במהלך תקופת שהייתו של שגיב טיירי בבית המלון, צירף אליו את כל יתר הנאשמים על מנת שישהו עמו בבית המלון, בהרכבים שונים. הנאשמים השתמשו בבית המלון על מנת שישמש להם כמקום התוועדות לניהול עסקיהם וכן על מנת להעביר בו ובמתקניו את שגרת יומם ולילותיהם".

 

עוד צוין בכתב האישום המתוקן כי "במהלך התקופה המתייחסת לכתב האישום נקטו הנאשמים אמצעי אלימות, הפחדה ואיומים כלפי אורחי המלון, מנהליו ועובדיו, הכול כמתואר באישומים השונים. הם הילכו אימים על עובדי בית המלון ומנהליו, השמיעו איומים ישירים ומרומזים על חייהם והכול במטרה להניעם להיענות לדרישותיהם ולגחמותיהם השונות.

 

"כתוצאה מאיומי הנאשמים והתנהגותם המאיימת, קיבלו הנאשמים בעבור חבריהם ובני משפחותיהם, סוויטות במלון, שירותי הסעדה ושימוש בטרקלין העסקים של המלון, ללא תשלום או לחלופין ב'מחירי רצפה'. מתוך פחד והכנעה מפניהם של הנאשמים, נענו עובדי המלון ומנהליו לכל דרישותיהם וגחמותיהם של הנאשמים".

עורכי הדין קבלר, אוחיון, נוי וסננס (צילום: מוטי קמחי, יריב כץ, עידו ארז) (צילום: מוטי קמחי, יריב כץ, עידו ארז)
עורכי הדין קבלר, אוחיון, נוי וסננס(צילום: מוטי קמחי, יריב כץ, עידו ארז)

בכתב האישום המקורי שהוגש לבית המשפט באפריל בשנה שעברה צוין כי האחים לירון ושגיב טיירי התגוררו בדירות פרטיות בבית המלון החל מ-2011. השניים והנאשמים האחרים התנהלו כחבורה אחת שמונהגת ומונחית על ידי שגיב ועשו במלון כבשלהם. בתקופת שהותו אמר שגיב למנהלת בית המלון כי הוא אורח "יוצא דופן" ודרש ממנה לקבל "מחיר מיוחד" לשכירת סוויטות.

 

הפרקליטות טענה אז כי הנאשמים "נהגו בבית המלון כמנהג בעלים, עשוהו למשכנם הפרטי והשתמשו בו ובמתקניו ככר נוח לביצוע עבירות פליליות ומקום לעשיית רווחים קלים".

 

בנוסף צוין כי "ההתרחשויות האלימות בבית המלון, הביאו את עובדי המלון לכנותו 'מלון מהגיהינום', זאת כתוצאה מהאירועים האלימים שחוו בו מידיהם של הנאשמים. כתוצאה מכך, ולאורך התקופה הרלוונטית, התפטרו מעבודתם עובדים בבית המלון".

 

את שגיב טיירי ייצגו עורכי הדין שחר חצרוני ותמיר סננס. את לירון טיירי ייצגו עורכי הדין יהלי שפרלינג ודורון נוי. בנוסף מיוצגים נאשמים בתיק על ידי עורכי הדין בן ציון קבלר ואייל אוחיון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוראל כהן
מלון "ווסט תל אביב"
צילום: אוראל כהן
מומלצים