שתף קטע נבחר

עובדי גולן טלקום פתחו בשביתה: דורשים גמול הולם מהמכירה

העובדים נטשו את עמדותיהם ויצאו להפגין מול בניין אלקטרה במחאה על מענק של 300 שקל לעובד שניתן להם על מכירת החברה לאלקטרה צריכה. יו"ר ועד העובדים: "אנשים נתנו את הנשמה כדי להביא את הלקוחות וכעת קיימת אי ודאות לגבי הביטחון התעסוקתי שלהם"

כ-300 עובדי גולן טלקום המאוגדים בהסתדרות הלאומית פתחו היום (ג') בשביתה ללא התרעה ולא התייצבו ל-55 עמדות המכירה והשירות של החברה. העובדים יצאו להפגין מול בית אלקטרה כשברקע דרישתם מבעל השליטה, מיכאל גולן, להעניק להם גמול הולם ממכירת החברה לחברת אלקטרה צריכה. המכירה התבצעה תמורת 350 מיליון שקל, מתוכם כ-100 אלף יועברו לעובדים כמענק. כלומר כ-300 שקל לעובד.

 

לטענת העובדים, ערב מכירת החברה הבטיח גולן נתח מהמכירה לעובדים, והצהיר כי לא ישכח את אלה שבנו את החברה בעשר אצבעות. לטענתם, הבטחה זו גרמה לעובדים לוותר במהלך המשא ומתן להסכם קיבוצי. עם זאת כעת, חודש לפני מסירת החברה, טוענים העובדים כי העניין טרם הוסדר ותחושות העובדים הן של זלזול והתעלמות מדרישותיהם.

 

"אנשים נתנו את הנשמה כדי להביא את הלקוחות", סיפרה לכלכליסט יו"ר ועד העובדים, הודיה אוהב שלום. "העובדים לא יודעים מי זאת אלקטרה וקיימת אי ודאות לגבי הביטחון התעסוקתי שלהם שהוא מרכיב משמעותי בדרישות שלנו. כמה ימים לפני המכירה מיכאל גולן אמר לנו שלא ימכור את החברה ואז גילינו שנמכרה לאלקטרה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מירב קריסטל
השקה גולן טלקום
צילום: מירב קריסטל
מומלצים