שתף קטע נבחר

סרן אלחנן מת במרוץ הצבאי, המח"ט החליט שהאירוע יימשך

קצין המילואים אלחנן ברזנר, בן 36 מקציר, התמוטט ומת אחרי שרץ 4 ק"מ במרוץ בבקעה: "שירת 40 יום ברצף בצוק איתן, תמיד אהב לבוא למילואים". המח"ט, שאיבד את רגלו בעזה, הורה להמשיך במרוץ חרף האסון: "את המנגינה הזו אי אפשר להפסיק". בצה"ל הסבירו: זו החלטה ערכית

 

מימין: סרן ברזנר. משמאל: המח"ט ליוויוס, קטוע רגל, מבקש מהלוחמים להמשיך לרוץ, לאחר האסון ()
מימין: סרן ברזנר. משמאל: המח"ט ליוויוס, קטוע רגל, מבקש מהלוחמים להמשיך לרוץ, לאחר האסון

סרן (מיל') אלחנן ברזנר, בן 36 מקציר, הוא קצין המילואים שמת אתמול (יום ג') בתום מרוץ צבאי בבקעת הירדן. ברזנר הותיר אחריו אישה ושני ילדים קטנים. הוא עלה לארץ לבדו מרוסיה, שירת כקצין בחטיבת גולני והמשיך כמפקד מחלקה בפלוגה המסייעת של גדוד החי"ר של חטמ"ר הבקעה. לאחרונה עבר עם משפחתו מיקנעם לבית החדש שרכשו ביישוב בוואדי ערה. הלווייתו של ברזנר תיערך היום בשעה 15:00 בבית העלמין הצבאי בחיפה.

 

בצוק איתן שירת ברזנר יותר מ-40 יום ברציפות עם חבריו לגדוד. "עברנו יחד מאות ימי מילואים בשמונה השנים האחרונות", סיפר ל-ynet חברו ליחידה, יאיר (יא יא) פינק. "תמיד הוא אהב לבוא למילואים ולהתנדב עוד ועוד. וזה בדור של מילואימניקים שהולך ונעלם, במיוחד בקרבי. הוא תמיד הלך בראש וחיפש איך לעזור. איש שקט עם לב גדול, שעזב משפחה וילדים כדאי להגיע ראשון בכל פעם וללכת אחרון".

ברזנר וחבריו ליחידה, בהם יאיר פינק. "איש שקט עם לב גדול" ()
ברזנר וחבריו ליחידה, בהם יאיר פינק. "איש שקט עם לב גדול"

מרוץ לציון 50 שנה להקמת חטיבת הבקעה ()
מרוץ לציון 50 שנה להקמת חטיבת הבקעה

ברזנר השתתף היום במרוץ "ים אל ים" - מים המלח לכנרת. המרוץ חולק למקטעים בני ארבעה קילומטרים, וכל אחת מהקבוצות שהשתתפו בו, בהן זאת של הגדוד של אלחנן, רצה באחד מהם. הקטע שבו רץ ברזנר כלל עליות וירידות בסמוך לנהריים. בסיום הוא נשען על שולחן בנקודת העצירה ואז התמוטט. פעולות החייאה שביצעו בו כוחות הרפואה שהיו במקום עלו בתוהו.

 

מפקד חטיבת הבקעה, אל"מ אופיר ליוויוס, החליט לאחר מותו של פקודו, בהתייעצות עם קצינים נוספים ביחידה, להמשיך במרוץ חרף האסון, ולהשלים את מקטע 2.5 הק"מ האחרונים שלו. בצה"ל הסבירו כי מדובר בהחלטה פיקודית וערכית של המח"ט, ברוח של סיום המשימה.

מודעת האבל בקציר ()
מודעת האבל בקציר

לפקודיו הסביר המח"ט, בטרם השלמת הריצה שנערכה לציון 50 שנה להקמת חטיבת הבקעה, כי "את המנגינה הזו אי אפשר להפסיק". ליוויוס נפצע ב-2003, בעת שהיה סמג"ד 13 בגולני, כתוצאה מפיצוץ מטען חבלה שהטמין חמאס ברצועה. למרות הפציעה הקשה והפרוטזה שהותקנה לגפתו, הוא החלים והתאושש והמשיך בקריירה הצבאית כמפקד קרבי.

 

לפי עדויות של חיילי וקציני המילואים שהשתתפו במרוץ, ברובם אזרחים בשנות העשרים והשלושים לחייהם, הם התבקשו למלא טופס הצהרת בריאות ולהגישו לרופא הצבאי. מפקד פיקוד המרכז, אלוף רוני נומה, מינה ועדת חקירה בראשות מפקד חטיבת "ירושלים", אל"מ כפיר כהן, לחקירת נסיבות האירוע. בנוסף, נפתחה חקירת מצ"ח. חבריו של ברזנר סיפרו שרק לפני כחודשיים הוא לקח חלק בתרגיל החטיבתי באזור שכלל אימונים פיזיים אינטנסיביים בשטח.


פורסם לראשונה 21/03/2017 22:35

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים