שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  פיץ' הורידה את דירוג האשראי של כיל
  הדירוג ירד לרמה של BBB- עם תחזית יציבה. בחברת הדירוג מעריכים: הרווחיות באשלג תגיע השנה לתחתית, מחיר האשלג יירד ל-200 דולר לטון

  חברת דירוג האשראי פיץ' הורידה את דירוג האשראי הבינלאומי של כיל ברמה אחת, BBB- עם תחזית יציבה, כך דיווחה אמש (ה') יצרנית האשלג לבורסה.

   

  על פי הדו"ח של סוכנות הדירוג, הסיבות העיקריות שהובילו להחלטה הן החולשה בשוק הדשנים העולמי שמשפיע ישירות על חטיבת המינרלים המיוחדים של כיל המרכזת את פעילות האשלג והפוספט שלה.

   

  "אנו צופים כי המרווחים במגזר האשלג יגיעו לתחתית במהלך 2017 ברקע לירידת מחיר האשלג הממוצע למחיר של 200 דולר לטון, ולאחר מכן יתאוששו בהדרגה החל משנת 2018 למחיר ממוצע של 210 דולר לטון", מציינים בפיץ'.

   

  לפי הדו"חות הכספיים של כיל, מחיר האשלג הממוצע ב-2016 היה 211 דולר לטון - ירידה של 25% מהשנה שקדמה לה. בחברה מציינים כי לפי הערכה שלהם לא צפויה להחלטה השפעה על הוצאות המימון. הדירוג הנוכחי עדיין נמצא ברמת דירוג השקעה.

   

  במסגרת הדירוג התייחסו בפיץ' להפסקת פעילות הכרייה באתיופיה ופרויקט המחשוב (הרמוניזציה) שהובילו את כיל למחיקות של קרוב ל-500 מיליון דולר במהלך השנה, תוך שהם מציינים שהחלטות אלו "תמכו בתחזית היציבה של החברה".

   

  באוקטובר האחרון הודיעה S&P על הורדת דירוג האשראי הבינלאומי של כיל בדרגה אחת מ-BBB ל-BBB- עם תחזית יציבה בדומה להודעה הנוכחית של פיץ'. גם אז הסבירו את הורדת הדירוג בחולשה בשוק הדשנים וברמת המינוף של החברה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "פיץ' הורידה את דירוג האשראי של כיל"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים