שתף קטע נבחר

כך איימו על מרגול: "אם תגיעי לרדיו את והבן שלך מתים"

הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד אבנר הררי ואבישי בן דוד שהניחו מטענים במכוניות של מרגלית צנעני ואיש העסקים מאיר שמיר. באישום מתואר כיצד איימו במסרונים על הזמרת – "נעשה אותה אוכל לעורבים". בן דוד מואשם גם בהנחת מטען ברכבו של הכדורגלן קובי מוסא

 

מרגלית צנעני ואבנר הררי (צילום: שרון מלכי, מוטי קמחי) (צילום: שרון מלכי, מוטי קמחי)
מרגלית צנעני ואבנר הררי(צילום: שרון מלכי, מוטי קמחי)
 

כתבי אישום בפרשת מטעני החבלה שהונחו נגד מפורסמים. פרקליטות מחוז תל אביב הגישה הבוקר (יום ו') לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד אבנר הררי (63) ואבישי בן דוד (31) בגין ניסיון רצח, קשירת קשר לביצוע פשע, ייצור נשק, נשיאת נשק, סחיטה באיומים ועבירות נוספות. כתב האישום מתייחס להנחת מטעני חבלה שכוונ לפגוע בזמרת מרגלית צנעני, באיש העסקים מאיר שמיר ובכדורגלן קובי מוסא.

 

על פי כתב האישום שהגיש עו"ד חגי בנימין, שררו בין הררי לבן דוד יחסי היכרות והם נהגו להיפגש מעת לעת בחנות הירקות של הררי בהרצליה. בן דוד יצר קשר עם הררי ועם אחרים. הם סיכמו כי ייצרו, יכינו וירכיבו מטעני חבלה, שיניחו ויפעילו נגד קורבנות על פי הזמנה בתמורה לתשלום כספי. בן דוד חקר ולמד את תחום הכנת חומרי הנפץ וחומרי חבלה באינטרנט ויחד עם הררי פעל להזמין ולהרכיב מטענים כאלה בדירת מסתור בראשון לציון.

 

המטרה: מאיר שמיר

בן דוד נאשם כי הרכיב, הניח והפעיל מטעני חבלה נגד מאיר שמיר בדצמבר 2016. לצורך ביצוע ההזמנות, שנגעו למכוניתו ולביתו, הוא פעל לרכוש את החומרים, להרכיבם ולהניח את המטענים כמבוקש. לפיכך נאשם בן דוד בקשירת קשר לביצוע פשע, ייצור נשק, נשיאת נשק, החזקת נשק וניסיון להרוס נכס בחומר נפיץ.

בן דוד והררי בבית המשפט, היום (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
בן דוד והררי בבית המשפט, היום(צילום: מוטי קמחי)

מטענים נגד מרגלית צנעני ומאיר שמיר  (צילום: אבי מועלם, שאול גולן, יונתן בלום) (צילום: אבי מועלם, שאול גולן, יונתן בלום)
מטענים נגד מרגלית צנעני ומאיר שמיר (צילום: אבי מועלם, שאול גולן, יונתן בלום)

איומים על צנעני בהודעת סמס

על פי האישום השלישי, עסק הררי בין היתר כזמר. במסגרת זו הקליט כמה שירים, שהושמעו מעת לעת בתחנות רדיו שונות, וביניהן ברדיו 91FM "רדיו לב המדינה". צנעני הועסקה בתקופה הרלוונטית כשדרנית בתחנת הרדיו וכבעלת תוכנית יומית ששמה "פה זה לא אירופה", שבה נהגה להשמיע שירים ממגוון סגנונות.

 

הנאשמים קשרו קשר לפיו בן דוד יפעל להכנה, הרכבה והפעלת מטען חבלה נגד צנעני, לאחר שהיא סירבה להשמיע את הסינגלים של הררי, ועל מנת לאיים עליה ועל מנהל תחנת הרדיו ולהטיל עליהם אימה ובכך להניעם להשמיע את הסינגלים. על פי הנחייתו של הררי, הנאשמים פעלו בצוותא לרכישה, הכנה, הרכבה, הנחה והפעלת מטען חבלה נפיץ ברכבה של צנעני.

 

בינואר 2017 על פי האישום, הגיע בן דוד על דעתו של הררי ובהנחייתו, כשבידיו מטען חבלה לחניון באזור שבו חנה רכבה של צנעני ששהתה באותה העת במסעדה סמוכה. בן דוד הניח את מטען החבלה ברכבה ולאחר מכן הפעיל בן דוד את המטען מרחוק באמצעות משדר אלחוטי. המטען התפוצץ ונזק נגרם למכונית.

 

בהמשך שלח בן דוד מסרון מאיים לאבי בן בסט, מנהל תחנת הרדיו, שבו נכתב - "אבי ערב טוב, שתדע שאנחנו אוהבים אותך אבל אם מרגלית תמשיך להגיע לרדיו אנחנו נעשה אותה ואת כל העובדים אוכל לעורבים! זה יהיה סדרתי! אתם לא תעשו איפה ואיפה עם זמרים". כשתי דקות לאחר מכן, ובמסגרת התכנון והתיאום המוקדם בין הנאשמים, שיגר בן דוד מסרון לצנעני: "פה זה לא אירופה פה זה ישראל! זה היה פרומו, אם תגיעי לרדיו את והבן שלך מתים!".

 

השניים נאשמים בקשירת קשר לביצוע פשע, ייצור נשק, נשיאת נשק, החזקת נשק, ניסיון להרוס נכס בחומר נפיץ, סחיטה באיומים ואיום בכתב לרצוח.

 

מטען מתחת לרכב של שחקן הכדורגל קובי מוסא

מוסא, שחקן כדורגל במועדון הכדורגל "הפועל ניר רמת השרון" המחזיק בבעלותו את אצטדיון גרונדמן בעיר. הנאשמים קשרו קשר לגרום למותו של מוסא, אך לא ברור מה הסיבה לכך.

קובי מוסא. לא ברור מדוע רצו לפגוע בו (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
קובי מוסא. לא ברור מדוע רצו לפגוע בו(צילום: אורן אהרוני)

רמת השרון: מטען שכוון לפגוע במוסא (צילום: דוברות המשטרה) (צילום: דוברות המשטרה)
רמת השרון: מטען שכוון לפגוע במוסא(צילום: דוברות המשטרה)

עו"ד שי רודה, עו"ד איתן סבג. מייצגים את הנאשמים ()
עו"ד שי רודה, עו"ד איתן סבג. מייצגים את הנאשמים
 

 

על דעתו של הררי ובהנחייתו פעל בן דוד לרכישת חומרים והרכבת מטען חבלה רב עוצמה שהתקין מתחת לרכבו של הכדורגלן מחוץ לאצטדיון הכדורגל, במהלך אימון הבוקר שבו נטל חלק. זאת על מנת להביא למותו של מוסא בתמורה לקבלת תשלום כספי.

 

בפברואר 2017 הצטייד בן דוד במטען ונסע ברכב שלוחיות הזיהוי שלו מזויפות לאצטדיון גרונדמן בחיפוש נוסף אחר מוסא. כאשר בן דוד איתר אותו, הוא נעצר בסמוך לרכבו. לאחר שהדליק את מתג המקלט האלחוטי המוצמד למטען החבלה, יצא בן דוד מהרכב כשבידו מטען החבלה, ניגש לרכבו של מוסא, התכופף אל מתחת למיקום מושב הנהג והניח את מטען החבלה, כשהוא מוכן להפעלה, מתחת לגחון הרכב, בכוונה לגרום למותו. טרם הספיק לשוב לתוך הרכב, נעצר בן דוד על ידי כוח משטרה שהיה במקום.

 

באישום זה מייחסים לשניים ניסיון רצח, קשירת קשר לביצוע פשע, ייצור נשק, נשיאת נשק, החזקת נשק וניסיון להרוס נכס בחומר נפיץ.

 

עו"ד חגי בנימין מפרקליטות מחוז תל אביב, הבהיר כי "כתב האישום מייחס להררי ובן דוד חמישה אירועים שונים של קשירת קשר והנחת מטענים. מעצרו של בן דוד כשהניח את המטען לקובי מוסא מנע אסון כבד".

 

עו"ד שי רודה שמייצג את אבישי בן דוד אמר כי הוא מאמין שניתן יהיה להפריך את האישומים: "מרשי ממשיך להכחיש את האישומים שמייחסים לו. אין לו קשר לדבר".

 

עו"ד איתן סבג המייצג את הררי, מסר: "כתב האישום מייחס שני אישומים בלבד מתוך חמישה להררי, ומבוסס בעיקר על שיחות טלפוניות בינו לבן דוד שלא מפלילות אותו. שיחות שנראות לגיטימיות לחלוטין. אני מקווה שיתבררו הראיות ואבנר הררי ישוחרר". הררי פנה לעורך דינו באולם בית המשפט ואמר: "אני מאמין שהאמת תצא לאור. הכול ישראבלוף". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שרון מלכי, מוטי קמחי
מרגלית צנעני ואבנר הררי
צילום: שרון מלכי, מוטי קמחי
מומלצים