שתף קטע נבחר

סערת הרב לוינשטיין: היועמ"ש נגד ליברמן

שר הביטחון הציב אולטימטום לראש מכינת עלי ודרש את התפטרותו בעקבות ההשתלחות בנשים המשרתות בצה"ל, אבל הבוקר חושף "ידיעות אחרונות" כי מנדלבליט מבהיר לו: לא בסמכותך לערוך לו שימוע

 

סערת הרב לוינשטיין: היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, מונע משר הביטחון, אביגדור ליברמן, לקיים שימוע לרב יגאל לוינשטיין, מראשי המכינה הקדם צבאית בעלי, שהתבטא בחריפות נגד לוחמות ושילוב נשים בצה"ל. כך פורסם הבוקר (ד') ב"ידיעות אחרונות". כמו כן הוא מונע משר הביטחון להסיר את ישיבת ההסדר בעלי מרשימת ישיבות ההסדר המוכרות.

מנדלבליט וליברמן. היועמ"ש מונע את השימוע לרב לוינשטיין (צילום: אלכס קולומויסקי ) (צילום: אלכס קולומויסקי )
מנדלבליט וליברמן. היועמ"ש מונע את השימוע לרב לוינשטיין(צילום: אלכס קולומויסקי )

בימים האחרונים התקיימו התעייצויות בין מנדלבליט לבכירי משרדו. בעקבותיהן העבירה המשנה ליועמ"ש, עו"ד דינה זילבר, חוות דעת לשר הביטחון שלפיה אין זה בסמכותו לקיים שימוע לרב יגאל לוינשטיין בשל התבטאויותיו הפוגעניות נגד נשים.

 

בחוות הדעת הבהיר זילבר לליברמן כי הוא גם אינו יכול להסיר את ישיבת ההסדר בעלי מרשימת ישיבות ההסדר המוכרות, מכיוון שהסנקציה חורגת בחריפותה מהמתחים הסביר לצעדים מנהלתיים במקרה הזה.

הרב לוינשטיין. ליברמן לא יכול לזמן אותו לשימוע או לפגוע במעמד המכינה והישיבה ()
הרב לוינשטיין. ליברמן לא יכול לזמן אותו לשימוע או לפגוע במעמד המכינה והישיבה

סנקציה נוספת ששר הביטחון אינו יכול להטיל על המכינה שבראשה עומד הרב לוינשטיין היא ביטול ההכרה בה כמכינה קדם צבאית, דבר שלפי חוות דעתה של זילבר, נתון במסכות משרד החינוך. עם זאת, חוות הדעת מאפשרת לליברמן להפסיק את אפלייתה לטובה של מכינת עלי במכסת דחיות השירות של תלמידיה.

 

למרות ההגבלות שהטילה חוות הדעת של זילבר, היא מציינת כי "דבריו של הרב לוינשטיין הינם פוגעניים ביותר. מדובר בדברים מכאיבים הפוצעים ומפוררים את הרקמה העדינה והשברירה בלאו הכי של הלכידות הישראלית בהקשר הצה"לי, תוך פגיעה בכבודם של ציבורים מסויימים והשפלתם. להסתייגות שביטא שר הביטחון מדברי הרב לוינשטיין, שותפים רבים בציבור הישראלי".

 

בתחילת השבוע פרסם הרב לוינשטיין מכתב הבהרה לתלמידי המכינה ובוגריה שבו הסביר את דבריו. לטענתו, הדברים שאמר הוצאו מהקשרם כשייחסו לו רמיזות מיניות נגד נשים.

 

הרב לוינשטיין הוסיף כי הוא מתנצל על סגנון הדברים, אך לא על התוכן: "אני חושב שהן טועות ושמה שעושים להן הוא נורא, אבל לא נכון לזלזל בהן ובזה שגיתי. האישה היא הסטארט-אפ הטוב ביותר שברא הבורא בעולם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
מנדלבליט וליברמן. היועמ"ש מונע את הסנקציות של שר הביטחון
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים