שתף קטע נבחר
הוסף כתבה
היציע הווירטואלי
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  עוד אליפות? לקליבלנד אין מאמן
  לו לא אשם בהכל, אבל הוא כן נתן יד לפוטש כנגד בלאט, וטען ש"יעשה הכל אותו דבר אבל יותר טוב". ובכן, קואוץ' בלאט הביא לקו הקדמי את מוזגוב ולקו האחורי את שאמפרט וסמית'. לו הביא בעיקר צרות, וככה הם גם נראים. אז יכול להיות שיש לו מושג בכדורסל. אבל מאמן, הוא לא

  בראיון לסיכום ההפסד לספרס התלונן הטירון שקבוצות "העבירו הילוך" ומשחקות מהר מדי בשבילם. זה לא שהשחקנים שלו לא מתאמצים, כך אמר, אבל הם פשוט לא מספיק מהירים. הקאבס לא מספיק מהירים? הייתכן? הסמול בול לא אמור לתת לו יתרון מהירות? המממ... 

   

  דייויד לי, טנק בצבע, שהיה מעורב בפציעה של לברון, בגילו המופלג כבר לא ישבור שום שיאי מהירות. ופאו גאסול? שניהם הגיעו לסן אנטוניו כברירת מחדל, שחקנים שאתה לא קונה בטרייד אלא מסתודד עם הסוכן שלהם בשביל להבין מה הציפיות שלהם לקראת סוף הקריירה, וכמה תצטרך לשלם על הסחורה הפגומה שנזרקה מכמה שווקים. לי נזרק מגולדן סטייט במהלך שהח"מ טען שגם עלה להם בריפיט בשנה שעברה. והגיע לבוסטון, שלא הייתה צריכה עוד גבוה, והמשיך משם לדאלאס שהזדקקה לגבוה איכותי כמו אוויר לנשימה, אבל לי לא היה מספיק טוב ונזרק גם משם.

   

  טיירון לו (צילום: MCT)
  טיירון לו(צילום: MCT)

   

  וכך מצא את מקומו בספרס, כמחליף שני לגבוהים. פותחים שם דדמון ואולדרידג', גאסול המחליף הראשון. לי שם בשביל ביטוח פציעות אבל מקבל דקות ומספק
  הרבה יותר מזה. לי דוגמה טובה לכך שהקאבס נרדמו בשמירה. לי היה יכול לחזק אותם. לי בדיוק הגבוה העוגן בשביל החמישייה השנייה שלהם, ובגלל שאין להם אחד כזה בחמישייה הראשונה, אולי אפילו גם שם. הוא בסה"כ בן 33 (יהיה בן 34 באפריל) ויש לו עוד כמה שנים טובות לתת. לפחות כמה שנים סבירות. ומה הקאבס הביאו במקומו? את צ'נינג פריי. שהסבתא שלו הייתה ממקימי ארגון השומר, כידוע.

   

  נחזור לספסל המחליפים של הספרס, עוד גבוה עם עבר מרשים. פאו גאסול, שמאפיל אפילו על אולדרידג' כשמחליף אותו, כי נותן כל מה שאולדרידג' נותן, בתוספת אופציה לשלשות באחוזים סבירים, והוא הגבוה היחיד בספרס שעושה זאת. בוחן פתע בהגנה, ילדים. מי שומר יותר טוב, פאו גאסול או צ'נינג פריי? ומי לוקח יותר ריבאונדים? לי או בוגוט בגבס? פאו היה סחורה משומשת במצב טוב, על הרצפה, רק להתכופף ולהרים. פופו מחל על כבודו והתכופף, והרים. גם את לי.

   

  ואילו הטירון? החזה שלו יותר מדי נפוח מהגאווה שהוא האלוף והבאדי של לברון, והם לא מתכופפים בשביל שחקנים לבנים מעל גיל 30, נכון? רגע, אם ככה אז למה החתמתם את בוגוט? אה, זה היה כדי להראות לסטיב קר מאיפה משתין הדג. אם הוא שיחרר את בוגוט אתם תראו לו מי משניכם מבין גדול יותר, נכון? (תזכורת, ירדתי על הנהלת הפועל ירושלים שהחתימו את רנדל במיוחד בשביל לעקוץ את מכבי. ובכן, הם בחברה טובה. עכשיו תנחשו מי חוץ מהפועל לא יצליחו להגן על התואר?).

   

  הלאה, עוד סנטר לבן מגושם וכבד תנועה, אבל יעיל להפליא. לדנבר היו שנים כאלו, יוקיץ' ונורקיץ'. פורטלנד לא מיצמצו ולקחו את נורקיץ', ושלחו תמורתו את פלאמלי. גם כאן, הקאבס נרדמו בשמירה. נורקיץ' היה משדרג אותם לא פחות ממוזגוב. ורק אלוהים יודע למה הם שיחררו את מוזגוב. אבל אם הם לא צריכים סנטר, למה החתימו את לארי סנדרס? ואם כן צריכים, למה לא נורקיץ'? פורטלנד, להבדיל, עשו קצת שיעורי בית ודילגו (לפחות) על בוגוט, אבל הביאו את אזילי ו-ורז'או.

   

  פאו גאסול (צילום: AP)
  פאו גאסול(צילום: AP)

   

  פראיירים לא מתים, הם רק מתחלפים. פורטלנד, כזכור, הביאו (בדראפט) את סם בואי במקום ג'ורדן ואת אודן במקום דוראנט. אז לפחות הם עקביים. השנה פורטלנד הביאו גם את אוון טרנר, שמתחרה ראש בראש עם קורבר כמחריב הקבוצות הגדול ביותר בתולדות הליגה, אבל אפילו הם מחווירים לעומת אוזלת היד של הקאבס. כי לפחות הם הביאו את נורקיץ' ואילו הקאבס?

   

  בואו נעשה ספירת מלאי. והלא לברון הבהיר שצריך חיזוק... ובכן. קורבר? אסון מהלך. שני רק לטרנר. פריי? עוד שחקן חילוש. בוגוט? סנדרס? גם בשנה שעברה, הקאבס בקושי הצליחו להסתיר את לאב, קיירי וסמית' שאינם מגדולי השומרים, ומאז? גם ריצ'רד (לב הארי) ג'פרסון סוחב משקל עודף וגיל מופלג, אבל מהירות? עבודת רגליים בהגנה? לא בשבילו. גם בימיו הטובים. לברון שומר לא רע, ואפילו בילה בחמישיות ההגנה של הליגה בעברו, אבל עתידו כבר מאחוריו. קשה מאד לעצור אותו כשהוא בהתקפת מעבר, אבל בהגנה נדרש סוג אחר של מהירות, וזה לא משתפר עם הגיל, ולברון תמיד היה קצת גדול וכבד בשביל לשמור על גארד פורוורדים. אז מה נשאר? טריסטן תומפסון נהדר אבל לא סנטר, וגם כמה פאוור פורוורדים (שאת חלקם כבר הזכרתי) גדולים עליו מספר וחצי. ושאמפרט, שומר שומר, אבל הוא פצוע כרגע. אז מי פנוי במוקד למשימות שמירה בהגנה של הקאבס? וכך הם מדשדשים במקום ה22 (תשיעי מהסוף) ביעילות ההגנה שלהם.

   

  כי למשל, דרון ודרק וויליאמס שחקנים מחליפים סבירים, אבל לא יעלו מהספסל ויעשו מהפך בכך שיעצרו את הכוכב של היריב, ויהיה זה יריב סיבוב ראשון או שני. ובעצם החל מסיבוב שני הם מתחילים לפגוש קו אחורי ברמת קונטנדר, בוסטון או וושינגטון, ובהנחה שהם גוברים על אחת מהן בחצי הגמר, יצטרכו לגבור על השנייה בגמר האזורי. אולי לברון מסוגל להתעלות ולקחת אותם סיבוב אחד שלם מול קו אחורי עדיף, אבל לא שני סיבובים. וזה אומר שהם כרגע לא המועמדים שלי לייצג את המזרח בגמר הכללי, וזה יקרה כבר השנה, למעט אם...

   

  אוקיי, בשביל לדחות את ההדחה שלו בשנה, לברון יצטרך שיקרו כמה דברים. הוא חייב את כל הקבוצה בכושר מלא, ובפרט השומרים המצטיינים טריסטן (כשיר) ושאמפרט (לא כשיר). לא מחר, לא היום, אתמול... כי בלי מקום ראשון במזרח הם יצטרכו להדיח את וושינגטון וגם את בוסטון. הבעיה היא שזה כבר לא בידיים שלהם. בוסטון כרגע מקדימה אותם, ואם הסלטיקס ישכילו לשמור על המיקום הנוכחי שלהם, לקאבס יש בעיה. כן, אני יודע, זה פתיר, אבל מתחיל להיות לא סביר

   

  לא רואה את הקאבס שולחים את קורבר לקצה הספסל, למעט במקרה של פציעה, אבל ג'יימס ג'ונס הוותיק עולה עליו בכל פרמטר ומכיר יותר טוב את הקבוצה, כך שמי שהביא את קורבר מלכתחילה עשה רק נזק. לאב חייב לחזור לכושר, כי בלעדיו אין להם ריבאונד (טריסטן מצוין אבל חייב עוד גבוה לידו, מה לעשות, הוא רק 6 פיט 8, ממש כמו לברון) והם חייבים עוד גבוה איכותי. לא סנדרס וכנראה גם לא דרק וויליאמס.. ניחוש פרוע? זה יותר מדי בשביל יד המקרה. ועוד לא הזכרתי את סמית' שמאז שחזר מהפציעה לא פוגע בכלום.

   

  והם עוד לא סבלו פציעה משמעותית, מסיימת עונה. "הטירון לא" לא אשם בהכל, אבל הוא כן נתן יד לפוטש כנגד בלאט, וטען ש"יעשה הכל אותו דבר אבל יותר טוב". ובכן, קואוץ' בלאט הביא לקו הקדמי את מוזגוב ולקו האחורי את שאמפרט וסמית'. לו הביא בעיקר צרות, וככה הם גם נראים. אז יכול להיות שיש לו מושג בכדורסל. אבל מאמן, הוא לא.

   

  ואסיים בהמלצת השוואו. תביאו גם את אוון טרנר, וכך בשנה הבאה תהיו קבוצת לוטרי ועם המזל שלכם תקבלו עוד בחירת דראפט ראשונה. אופס, גם זה לא יעבוד, כי מכרתם את כל זכויות הדראפט שלכם עד 2025 בערך? בתמורה לפריי וקורבר? אפילו בלי טרנר? איך יכולתם...

   

  הערה. יש נבואות שמגשימות את עצמן. ביותר מאחת מהכתבות שלי טענתי שדייויד לי הכריע את האליפות ב-2016, שהויתור עליו עלה לווריורס שהיו מגנים על התואר איתו, ונאלצו להסתפק בסגנות. נכון, הם סבלו גם מחוסר מזל כאשר כל הקו הקדמי שלהם נפל למשכב, בזה אחר זה. ואז אמרתי גם שההשתלבות המצוינת שלו בספרס תעשה את ההבדל בין הגנה על התואר להסתפקות בניסיון להגן על התואר. התכוונתי לתואר אלופת המערב. אחרי שלי פצע את לברון, אולי זה היה הקש ששבר את גב הגמל, ובכך לי יגשים את הנבואה שלי ביתר שאת, וישפיע גם על השאיפות של הקאבס להגן על התואר. אבל אני חייב להודות שזה כבר מעל ומעבר, אפילו למה שאני צפיתי.

   

  אבל אני מקווה שתסכימו עימי שהכל היה נראה אחרת אם הקאבס היו מחתימים את לי בתחילת העונה (ואת נורקיץ' באמצע העונה).

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "עוד אליפות? לקליבלנד אין מאמן"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים