שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  שבוע העבודה יקוצר בשעה - ל-42 שעות

  יו"ר ההסתדרות ונשיא התאחדות התעשיינים חתמו על הסכם לקיצור שבוע העבודה בישראל בשעה אחת, ללא הפחתת שכר. המהלך צפוי להיכנס לתוקף כבר החל מחודש יולי השנה, אלא אם כן הצדדים יגיעו להסכמות בנוגע להסדר חלופי להנהגת סופי שבוע ארוכים

  יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ויו"ר נשיאות הארגונים העסקיים ונשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש, חתמו הערב (ד') על הסכם קיבוצי כללי לקיצור שבוע העבודה במשק הישראלי.

   

  מההסתדרות נמסר, כי מספר שעות העבודה השבועיות הקבועות כיום בישראל - 43 שעות, הוא גבוה מזה הנהוג ברוב המדינות המפותחות. על פי ההסכם שנחתם היום, היקף שבוע העבודה במשק יקוצר בשעה אחת, כך ששבוע העבודה יעמוד על 42 שעות עבודה, ללא הפחתה בשכר.

   

  היום המקוצר ייקבע על ידי המעסיקים, בהתחשב בבקשות ובצרכי העובדים. בהתאמה למהלך, ומעת כניסת השינוי לתוקף, שכר השעה יחושב על בסיס של 182 שעות לחודש עבודה, במקום 186 כפי שזה כיום.

  ניסנקורן וברוש בעת החתימה על ההסכם (צילום: אסף שילה / ישראל סאן) (צילום: אסף שילה / ישראל סאן)
  ניסנקורן וברוש בעת החתימה על ההסכם(צילום: אסף שילה / ישראל סאן)
   

  ההסכם שנחתם כולל שינויים גם בהסדרי עבודת הלילה ובשעות הנוספות. כך למשל, תותר עבודת לילה בהיקף מצטבר של 7 ימים בתוך תקופה של שבועיים (במקום שבוע אחד בתקופה של שלושה שבועות, כיום). כמו כן, מכסת השעות הנוספות השבועיות המותרת בשבוע עבודה רגיל תהיה 16 שעות, במקום 15 כיום.

   

  קיצור שבוע העבודה צפוי להיכנס לתוקף כבר החל מחודש יולי השנה, אלא אם כן הצדדים יסכמו על הסדר חלופי להנהגת סופי שבוע ארוכים, כלומר הארכת מנוחת סוף השבוע כך שתכלול גם את יום ראשון, במועדים שיסוכמו מראש. ככל שיושגו הסכמות אלו עד יולי, הצדדים התחייבו לחתום על תיקון להסכם המעגן את ההסדר החלופי.

   

  בהסכם נכתב, כי הצדדים יפנו לשר העבודה בבקשה להוציא צו הרחבה המחיל את הוראות ההסכם הקיבוצי על כל העובדים והמעסיקים בישראל, הן במגזר הפרטי והן במגזר הציבורי, ואם יהיה צורך אף יפעלו לקידום הליכי חקיקה בנושא.

   

  ברוש: מוכנים להתאים את שוק העבודה לעידן החדש 

  יו"ר נשיאות הארגונים העסקיים ונשיא התאחדות התעשיינים ברוש אמר: "המגזר העסקי נכון היום יותר מתמיד להתאים את שוק העבודה בישראל לעידן העבודה החדש ולאפשר חלוקה נכונה וגמישה יותר בין פנאי ועבודה למועסקים במשק. במסגרת ההסכם הסכמנו על הפחתת שעות העבודה ועל הגמשת היכולת להפעיל את העסק, לטובת העסקים והמועסקים גם יחד.

   

  צפו: ברוש וניסנקורן חותמים על ההסכם 

  צילום: שמעון ארביב

  צילום: שמעון ארביב

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  יו"ר ההסתדרות ניסנקורן אמר כי: "זהו צעד ראשון לקיצור שבוע העבודה בישראל. מדובר במהלך חשוב שתורם לציבור העובדים בארץ ומקדם את האיזון הראוי בין עבודה לפנאי, תוך יצירת השפעה חיובית על פריון העבודה במשק".

   

  שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, מסר: "קיצור שבוע העבודה ישנה את מאפייני העבודה של העובד הישראלי וטומן בחובו תועלות רבות, ביניהן: צמצום שחיקת העובד, הגברת האיזון בין חיי המשפחה לחיי העבודה, ושיפור איכות החיים של הפרט. המהלך בא על רקע מספר השעות הגבוה במיוחד שעובד העובד הישראלי ביחס לעמיתיו בעולם, כ-43 שעות שבועיות, לעומת מדינות ה-OECD בהן מספר השעות הממוצע עומד על 40 שעות שבועיות ואף פחות מכך". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אסף שילה / ישראל סאן
  ניסנקורן וברוש במועד החתימה
  צילום: אסף שילה / ישראל סאן
  מומלצים