שתף קטע נבחר

מבצע טיהור: "צ'צ'ניה החלה להוציא להורג הומואים"

זוועה ברפובליקה האיסלאמית השייכת לרוסיה: לפי דיווח שמובא גם ב"ניו יורק טיימס" כוחות הביטחון של הרודן קדירוב מעלימים מהרחובות גברים החשודים כהומואים ומוציאים אותם להורג. דוברו: "שקר מוחלט. איך נוציא להורג הומואים כשבצ'צ'ניה אין הומואים? לוּ היו, משפחתם כבר הייתה נפטרת מהם"

העיתון האמריקני "ניו יורק טיימס" מצטט היום (א') דיווח מטריד מאוד המגיע מצ'צ'ניה, חבל הארץ המוסלמי השייך לרוסיה, ולפיו שלטונותיו של הרודן רמזן קדירוב החלו להוציא שם להורג הומואים.

 

ב"ניו יורק טיימס" מביאים דיווח מעיתון האופוזיציה הרוסי הגדול "נובאיה גאזטה". לפי העיתון הרוסי, יותר מ-100 גברים – בני 16 עד 50 – נעלמו בימים האחרונים מרחובות צ'צ'ניה. בקורבנות שני כתבי טלוויזיה, מלצר וכתב בן 16.

צדים הומואים ברשתות החברתיות. נשיא צ'צ'ניה קדירוב (צילום: AFP) (צילום: AFP)
צדים הומואים ברשתות החברתיות. נשיא צ'צ'ניה קדירוב(צילום: AFP)

 

 


לפי "נובאיה גאזטה" הגברים נעצרו בגלל "נטייה מינית לא מסורתית או חשד לנטייה כזו". העיתון ציין כי הדיווח נשען על גורמים רשמיים ברשויות אכיפת החוק הפדרליות של רוסיה. הדיווח הזה מחזק שמועות שכבר נפוצו לאחרונה בקרב פעילי זכויות אדם ברוסיה.

 

העיתון הרוסי דיווח כי ידוע לו על רציחתם של שלושה עצורים לפחות, ולדבריו יש חשד שעוד רבים אחרים הוצאו להורג. גורמים ברשויות אכיפת החוק בצ'צ'ניה קיבלו משימה מחליאה במיוחד: הם נכנסים לרשתות החברתיות ולאפליקציות שידוכים להומואים ומתחזים בעצמם למי שמעוניינים בגברים – כדי "לצוד" הומואים בארון המחפשים דייטים וכך להביא ללכידתם.

עזב את המורדים, חבר לפוטין - וקיבל שליטה במחוז צ'צ'ניה ()
עזב את המורדים, חבר לפוטין - וקיבל שליטה במחוז צ'צ'ניה

גם יקטרינה ל' סוקיריאנסקאיה, אשת International Crisis Group, סיפרה כי לאחרונה קיבלה סימנים רבים מאוד המעידים שמתקיים מבצע טיהור נגד הומואים בצ'צ'ניה. "זה הגיע אליי ממקורות רבים מכדי שזה לא יהיה אמיתי", אמרה.

 

אלבי קרימוב, דוברו של נשיא צ'צ'ניה רמזן קדירוב, הכחיש את הדיווחים בדרך תמוהה מאוד – הוא טען שאין הומואים בצ'צ'ניה, ושטוב שכך: "אלה שקרים מוחלטים. אי אפשר לעצור או לדכא אנשים מסוג שפשוט לא קיים בצ'צ'ניה. לו היו אנשים כאלה בצ'צ'ניה, רשויות אכיפת החוק לא היו צריכות לדאוג בנוגע להם מפני שבני משפחתם היו שולחים אותם למקום שממנו הם לא היו חוזרים לעולם".

חטיפות, עינויים ורציחות. רמזן קדירוב (צילום: getty images) (צילום: getty images)
חטיפות, עינויים ורציחות. רמזן קדירוב(צילום: getty images)

נשיא צ'צ'ניה קדירוב נמנה בעברו עם המורדים שנלחמו נגד שלטונות רוסיה עד שהחליט להחליף צד ולקבל את מינוי הקרמלין לתפקיד נשיא צ'צ'ניה ב-2007. מאז נרשמה ירידה יחסית במספר אירועי הטרור באזור, אך פעילי זכויות אדם טוענים ששלטונו גבה מחיר כבד מהאוכלוסייה. לטענתם, הנשיא הצ'צ'ני אחראי לחטיפות, עינויים ורציחות של מתנגדיו.

 

ב"ניו יורק טיימס" ציינו היום שפוטין נתן בעשור האחרון כוח רב למנהיגים המקומיים של האזורים המוסלמיים בפדרציה הרוסית, והם שומרים עבורו על הסדר מצד אחד ומקדמים ערכים איסלאמיים מסורתיים מצד אחר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אי-פי-איי
נשיא צ'צ'ניה קדירוב. בלי רחמים
צילום: אי-פי-איי
מומלצים