שתף קטע נבחר

גנץ ואשכנזי בתנועה חדשה: "לא בטוח שפוליטיקה זו הדרך"

התנועה "פנימה" שגיבש שי פירון מבטיחה לפעול לאיחוי הקרעים החברתיים. "כל מי שחי פה לא יכול שלא להיות מוטרד. בואו נקום מהכיסא וניקח את עתידנו בידינו", אמר אשכנזי. גנץ: "בחרתי לעסוק בשאלה הפנימית ולא החיצונית"

 

 

  

שר החינוך לשעבר שי פירון, הרמטכ"לים לשעבר גבי אשכנזי ובני גנץ, שלמה דברת ואישי ציבור נוספים, השיקו היום (ב') במסיבת עיתונאים בלוד את התנועה הציבורית החדשה "פנימה" - והדגישו כי אין מדובר בתנועה פוליטית.

 

"נקודת המוצא היא שיש לנו עם נפלא, אנחנו מודעים ומודים על ההישגים שיש למדינת ישראל", אמר פירון. "הבעיה המרכזית שלנו היא שמדורת השבט בישראל 2017 היא השנאה לאחר. כאשר אתה קורא את המציאות בה אנו חיים אתה מגלה שורה ארוכה של קיטובים".

אשכנזי וגנץ, היום בלוד (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
אשכנזי וגנץ, היום בלוד(צילום: מוטי קמחי)

השר לשעבר הציג את נתוני המחקר שפורסמו אתמול, על הפילוג והשנאה בחברה הישראלית. בין היתר נמצא כי 60% מהיהודים חושבים שהחרדים מנצלים המדינה ו-22.5% מהיהודים מאמינים שהשמאלנים מסוכנים. "ישנם אנשים, בעיקר פוליטיקאים, שעושים רווח והון של ציבור אחד על משנהו. אנחנו נמצאים במצב של פיצול מסוכן, וזה מה שהביא אותנו להקמת 'פנימה", הדגיש פירון, שסימן מטרות: "הפגשת מיליון ישראלים שונים זה עם זה, והעלאת הנושא לסדר היום, שנשדד מאיתנו".

 

הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ אמר: "שירתתי ביחד עם חבריי במשך ארבעה עשורים בצה"ל. התמודדתי עם אתגרים ואני יודע לומר שמבחינה ביטחונית ישראל היא מקום חזק ואיתן, וגם בעתיד יהיו אתגרים שמדינת ישראל תדע ותוכל להתמודד איתם. היכולת שלנו לחיות כאן היא נושא שמהווה בעיניי מרכיב מרכזי ביכולת הליבה של המדינה להתמודד עם עתידה. הנושא הזה עוסק בשאלה איך אנחנו חיים אחד ליד השני, עם השני - זה אתגר מאוד חשוב. אני בחרתי להצטרף לפנימה ולעסוק בשאלה הפנימית ולא החיצונית".

מימין: גנץ, פירון, דברת ואשכנזי. "להפגיש מיליון ישראלים שונים" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
מימין: גנץ, פירון, דברת ואשכנזי. "להפגיש מיליון ישראלים שונים"(צילום: מוטי קמחי)

  

הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי: "מדינת ישראל זה סיפור מופלא של אנשים כמו הדור של ההורים שלי שחלמו, הגיעו והקימו מדינה. הדור שלנו ששמר עליה, פיתח וטיפח אותה. ואני חושב שהיום האתגר הוא החוסן החברתי שלנו. בשנים האחרונות כל מי שחי בחברה הזו לא יכול שלא להיות מוטרד מהתופעות שאנחנו רואים. חלק מהעניין זה לחיות ביחד, הדבר הזה בסיכון, בשחיקה".

 

אשכנזי התבלבל ואמר שהצטרף ל"קדימה" במקום ל"פנימה", והוסיף: "כמי שהוביל אנשים במשך שנים לקרבות, למערכות, לאתגרים, אני חושב שצריך להוביל את המאבק הזה. אני קורא לכל מי שמוטרד ורוצה לראות חברה צודקת יותר, מלוכדת יותר, ראוי שיצטרף. בואו נקום מהכורסא וניקח את עתידנו בידינו".

 

אשכנזי נשאל אם בכוונתו להצטרף בהמשך לפוליטיקה והשיב: "לא כל דבר צריך להיות פוליטי. אני גם לא בטוח שזו הדרך הנכונה. אני חושב שזה הרעיון המארגן והמסדר של פנימה. אנחנו מסכימים על מטרה ופועלים על מנת לשפר את המצב. ולכן אני לא חושב שאפשר לשפר רק דרך הפוליטיקה".

 

עוד בתנועה החדשה: היזמית החברתית עדי אלטשולר, ראש ישיבת 'חכמי לב' הרב בצלאל כהן, ראשת המועצה האזורית בני שמעון סיגל מורן, ראש הער עכו שמעון לנקרי, ראש מדרשת 'עין פרת' ד"ר מיכה גודמן, מנכ"לית "מעורבות" מירי רוזן, מנהלת מתנ"ס שיקגו בעיר לוד פאתן אל זינאתי, מנהל אגף החינוך, הרווחה והתרבות בירוחם חילי טרופר, מנכ"ל "כוכבי המדבר" מתן יפה, איש החינוך ד"ר שמעון אזולאי, העו"ס והפעילה החברתית שרה רוזנפלד וכן אישי ציבור נוספים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
אשכנזי וגנץ, היום
צילום: מוטי קמחי
מומלצים