שתף קטע נבחר

נחנכה טיילת המלונות החדשה בים המלח

הפרויקט כולל 16 חופים שחודשו, וכעת הכניסה לרצועת החוף תהיה חופשית ללא תשלום. הטיילת כוללת בין השאר מסלול ריצה בקו המים, מתקני כושר, הנגשה לבעלי מוגבליות וכן מתקן מיוחד לשטיפת העיניים מהמלח. העלות: כ-750 מיליון שקל - כ-60% במימון המדינה וכ-40% במימון מפעלי ים המלח

משרד התיירות, באמצעות החברה הממשלתית להגנות ים המלח והמועצה האזורית תמר חנכו היום (ב') את רצועת החוף החדשה של מלונות ים המלח.

 

הפרויקט כולל 16 חופים חדשים שהוקמו וחודשו באזור המלונות של ים המלח. בעקבות הפרויקט הפכה רצועת החוף לציבורית והכניסה אליה חופשית ללא תשלום.

הטיילת המחודשת של ים המלח (צילום: קובי אלנבוגן) (צילום: קובי אלנבוגן)
הטיילת המחודשת של ים המלח(צילום: קובי אלנבוגן)

אורכה של הטיילת חדשה ארבעה קילומטר. הטיילת הוארה, וכוללת גם מסלול ריצה הנושק לקו המים, מתקני חוף וכושר, מקלחות, ספסלי ישיבה ומתקני הצללה. כמו כן הוקם מתקן מיוחד ייעודי לאזור המאפשר שטיפת עיניים עם מים מתוקים מיידית לצוללים האמיצים. החוף גם כולל מסלולים ייעודיים המאפשרים גישה לבעלי מוגבלויות עד לקו המים.

 (צילום: קובי אלנבוגן) (צילום: קובי אלנבוגן)
(צילום: קובי אלנבוגן)
 

יוזמי הפרוייקט מדגישים, כי עיקר חשיבותו היא בהסדרת הגישה החופשית לחוף, ובפתיחת כל המקטעים שעד כה הגישה לחלקם היתה משובשת. עם פתיחת 16 החופים במלואם, הם יזכו לשמות חדשים בעלי זיקה למאפייני האזור המיוחדים.
 (צילום: קובי אלנבוגן) (צילום: קובי אלנבוגן)
(צילום: קובי אלנבוגן)
 עלות פרויקט ההגנות השיקום ופיתוח רצועת החוף היא כ-750 מיליון שקל. כ-60% מהסכום ממומן על ידי המדינה וכ-40% בידי מפעלי ים המלח, כפי שנקבע בהחלטת ממשלה.

 

סנונית ראשונה 

שר התיירות, יריב לוין, אמר באירוע ההשקה: "הבוקר החזרנו את החופים בים המלח לציבור. פתיחת החופים לציבור הרחב והנגשתם לכלל האוכלוסיות משרת הן את הציבור והן את המלונות".

"החזרנו את החופים לציבור". דניאל, לוין וליטבינוף (צילום: קובי אלנבוגן) (צילום: קובי אלנבוגן)
"החזרנו את החופים לציבור". דניאל, לוין וליטבינוף(צילום: קובי אלנבוגן)
 

לדברי לוין, "את פרויקט השיקום מובילה החברה הממשלתית להגנות ים המלח הפועלת מטעם משרד התיירות, בשיתוף המועצה האזורית תמר ומפעלי ים המלח אשר שותפים למימון הפרויקט. היקפה העצום של התכנית כולל שיקום תשתיות חיוניות, ופיתוח כבישים, שטחים פתוחים ותכנון מחודש של האזור בראייה תיירותית ברת קיימא".

 (צילום: קובי אלנבוגן) (צילום: קובי אלנבוגן)
(צילום: קובי אלנבוגן)
 

מנכ"ל החברה הממשלתית להגנות ים המלח (חל"י), שמעון (שימי) דניאל, מסר: "השקענו המון מחשבה בשלבי תכנון הפרויקט, בנינו וביצענו מתיחת פנים לאזור שמאפשר לתעשיית התיירות המקומית לשגשג ויחד איתה הוא פתוח ונגיש לקהלי יעד חדשים שעד היום נבצר מהם להגיע לאזור".

 (צילום: קובי אלנבוגן) (צילום: קובי אלנבוגן)
(צילום: קובי אלנבוגן)
 

ראש המועצה האזורית תמר, דב ליטבינוף, הוסיף: "האזור כולו עובר בימים אלו מתיחת פנים שצפויה תוך שנים ספורות לשנות מפת התיירות האזורית. פנינת הטבע שבידנו היא נכס לאומי שיש לשמור ולהשקיע בו ועל כן יוזמה משותפת זו היא מבורכת. החופים החדשים הם הסנונית הראשונה המבשרת על תחילתה של דרך שבסופה יזכה האזור לחשיפה בינלאומית".

 

ליטבינוף מציג את הטיילת החדשה, צפו: 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: קובי אלנבוגן
הטיילת החדשה
צילום: קובי אלנבוגן
מומלצים