שתף קטע נבחר

המיצגים של דואק. רכילות עסקית

רוני דואק בקריירה חדשה, אנדי רם ויוני ארליך במתיחה טניסאית, גמליאל מצהירה, פרלמן מחלק פרסים, ליאת בן דוד עוברת מוולף לדוידסון

איש העסקים רוני דואק, שידוע גם כיזם חברתי ופילנתרופ, הפך לאחת האטרקציות בתערוכת צבע טרי, בהיותו חתום על שתי יצירות שהוצגו בתערוכה. היצירה "קפסולה" שלו מהווה מיצב ווידאו ארט, שייצר בעקבות הפיגוע שהתרחש בדיזנגוף לפני 11 שנים.

 

היצירה השניה, "קומה 9", היא מייצג המתאר את סיפורם של קשישים, דרך סיפוריהם של המטפלים הסיעודיים. במתפעמים: גלית גוטמן ויגאל אהובי, דושי לייטרסדורף, איש הפרסום אמיר גיא, וגיל שוויד, מייסד צ'ק פוינט, וזוגתו, עו"ד מיטל דנינו, מחבריו הקרובים של דואק. 

גיל שוויד, מיטל דנינו ורוני דואק (צילום: יואב אלון) (צילום: יואב אלון)
גיל שוויד, מיטל דנינו ורוני דואק(צילום: יואב אלון)

גלית גוטמן ורוני דואק (צילום: יואב אלון) (צילום: יואב אלון)
גלית גוטמן ורוני דואק(צילום: יואב אלון)
 

 

2. פקטורי משיקים

ויוי, יפעת, רוני, יוסי ואיתן אירני, הבעלים המשותפים של רשת factory 54, אירחו חברים ולקוחות באירוע השקת החנויות החדשות של הרשת בקניון TLV FASHION MALL. על תקן אורחת הכבוד של האירוע הגיעה הדוגמנית ההריונית בר רפאלי, כרגיל וכצפוי מלווה על ידי אמה, ציפי.

 

במתרגשים: משה גינדי, מנור גינדי מנכ"ל משותף ומבעלי גינדי השקעות ורעייתו בת אל, כפיר גינדי מנכ"ל משותף ובעלים בגינדי השקעות, איל וולדמן מנכ"ל וממייסדי חברת מלאנוקס ובת הזוג ז'אן בן אהרון, משה רוזנבלום מנכ"ל קניוני עופר ומשנה למנכ"ל מליסרון, איש העסקים עמוס לוזון ובת הזוג אירית רחמים, אלוף במיל' אבי זמיר מנכ"ל קניון TLV FASHION MALL, אורן רווח יו"ר ומנכ"ל קבוצת החברות אסתי לאודר בישראל, ועוד כ-500 מוזמנים.

רוני אירני ומנור גינדי (צילום: אביב חופי) (צילום: אביב חופי)
רוני אירני ומנור גינדי(צילום: אביב חופי)
 

איל וולדמן וז'אן בן אהרון (צילום: אביב חופי) (צילום: אביב חופי)
איל וולדמן וז'אן בן אהרון(צילום: אביב חופי)
 

 

3. שולחן לבבי

ח"כ אראל מרגלית (המחנה הציוני) השתתף בכנס "נשים מובילות הצלחה 2017", שארגנה חלי פרדימן, בו השתתפו עשרות נשים, פורשות צבא ומערכות הביטחון, נשות אקדמיה, תעשייה והיי טק, במטרה לשלב נשים מנהיגות בעמדות מפתח והשפעה במדינה. את תשומת הלב שבה שולחן צה"ל, השולחן הגדול ביותר, שניהלה אל"מ במיל. רונית לב, המקדישה את זמנה מאז פרישתה מצה"ל לקידום נושאים חברתיים והעצמת נשים.

 רונית לב (צילום: אישי) (צילום: אישי)
רונית לב(צילום: אישי)
 

 

4. ניצחון השורדת החוגגת

בדיוק ביום ביום הולדתה ה-82 של רינה שרון, ניצולת שואה, הוצג במופע יחיד בישראל המחזמר "Shimmer - יהודים בשנגחאי", המציג את סיפור הצלתם של 30,000 עשרות יהודים במלחמת העולם השנייה בשנגחאי. המחזמר מבוסס עדויות שנמצאו ברישומי יד ושם ובהן סיפורה של משפחת שרון, שהיתה בין הניצולים.

 

המחזה הוצג גם במלאת 25 שנה לכינון היחסים הדיפלומטיים בין סין לישראל. נציגי הפקת המחזה היו אורחי תוכנית דנגור לחקר הדתות של אוניברסיטת בר-אילן, המתמקדת השנה בקהילות יהודיות בסין.

 

על תקן המרגשת: השחקנית סיון קינר קיסינג'ר מהוד השרון, בת דודתו של הנרי קיסינג'ר, שסבתה, אודה בת ה-95, הניצולה, סייעה בעדויות. במתרגשים: קאי וומינג סגן השגריר הסיני, פרופ' אריה צבן סגן הנשיא למחקר באונברסיטת בר אילן, ד"ר דניאלה גורביץ ראש דסק אסיה בלשכת סגן נשיא למחקר, בכירים מארגון ניצולי יהדות סין, מנכ"לים ויו"רים של חברות במשק הישראלי, וכן אנשי אקדמיה ותיאטרון.

משתתפי המחזמר, במרכז עם הפרחים - רינה שרון ()
משתתפי המחזמר, במרכז עם הפרחים - רינה שרון
 

 

5. פרלמן מתחיל מבראשית

הכנר יצחק פרלמן הכריז על הארגונים החברתיים ביניהם יתחלקו כספי פרס בראשית. ביוני האחרון זכה פרלמן, שהפך לבעל מוגבלות מאז חלה בפוליו בהיותו בן 4, בפרס בראשית, בסך מיליון דולרים, על תרומתו לאנושות כמוזיקאי וכמחנך, ובשל פועלו למען בעלי צרכים מיוחדים. הכספים הפעם, בגובה 3.2 מיליון שקלים, יחולקו ע"י ארגון מתן-משקיעים בקהילה לארגונים חברתיים, המחברים בין אמנות קלאסית לבעלי מוגבלויות.

 

את ראשי הארגונים הזוכים, שהגיעו לאירוע במשרד ראש הממשלה, ריגשה נהר אליעז, צ'לנית מחוננת בת 11. "אם נתעקש על זכויותיהם – ניתן לבעלי המוגבלות כלים לתרום לחברה, לכלכלה וליצירה", אמר פרלמן. התרגשו איתו: רעייתו טובי פרלמן, אהובה ינאי מנכ"ל מתן-משקיעים בקהילה, סאנה בריטבסקי משנה למנכ"ל קרן הפרס, נתן שרנסקי יו"ר הסוכנות, מאיר שמגר נשיא ביהמ"ש העליון בדימוס וחבר בוועדת הפרס, וראש הממשלה, בנימין נתניהו.

יצחק פרלמן במרכז (צילום: יוסי זליגר) (צילום: יוסי זליגר)
יצחק פרלמן במרכז(צילום: יוסי זליגר)
 

 

6. עבודה בעיניים באליפות הטניס

ברק כהן, מנהל חטיבת במוו ומיני בדלק מוטורס, העניק חסות לאליפות הטניס לזוגות, שהתקיימה בביה"ס לטניס של אורן בן זקן ברמת השרון. הפתעת האירוע: זוג טניסאים צ'יליאנים לא מוכרים, דוברי ספרדית, שהפגינו על המגרש כישורים בולטים. בהמשך הסתבר כי מתחת לתחפושת הסתתרו אנדי רם ויוני ארליך. בין אלו שעבדו עליהם בעיניים: אודי וענת אנג'ל, אורי לוי מבעלי גינדי ת"א, אבי גרובר ראש עיריית רמת השרון, יעקב קורצקי יו"ר אגודת הספורט רמה"ש.

אורן בן זקן, יוני ארליך, ברק כהן, אנדי רם (צילום: רונן טפלברג) (צילום: רונן טפלברג)
אורן בן זקן, יוני ארליך, ברק כהן, אנדי רם(צילום: רונן טפלברג)
 

 

7. הו רב חובל

באניית הגולדן איריס בנמל חיפה התכנסו צוות ההנהלה והעובדים של מנו ספנות, בראשות משה מנו, הבעלים ונשיא החברה, והרימו כוסית לכבוד חג הפסח ופתיחת עונת ההפלגות. במהלך ארוחת הערב חגיגית ותוך כדי מופע של צוות הבידור של האנייה, בירכו הנוכחים את קפטן סרגיי קופרניק, רב החובל של האנייה, ליום הולדתו.

משה ואיריס מנו, קצינים באנייה, סרגיי קופרניק משמאל ()
משה ואיריס מנו, קצינים באנייה, סרגיי קופרניק משמאל
 

 

8. מחזקים ומקימים ילדים

בבית הספר "קוממיות" בפרדס כץ התקיים טקס סיום של אחד המחזורים של תוכנית מיכא"ל (מיצוי כישורים אישיים למצוינות), בו השתתפו בפעם הראשונה תלמידים ישראלים לצד ילדי עובדים זרים, פליטים ומבקשי מקלט. את הקורס הוביל אמיר פניני, והמימון לקבוצה נתרם על ידי "שולחן עגול 5 תל אביב", אנשי עסקים למען הקהילה. מני ברזילי, יו"ר ומייסד מיכא"ל, שגדל בשכונת הקטמונים בירושלים, למד בהווארד ושימש היועץ החברתי והכלכלי של שמעון פרס ז"ל, התרגש עד דמעות.

חלק מהתלמידים שסיימו את הקורס ואמיר פניני (צילום: מיכא"ל) (צילום: מיכא
חלק מהתלמידים שסיימו את הקורס ואמיר פניני(צילום: מיכא"ל)
 

 

9. גמליאל מצהירה שאיפות

גילה גמליאל, השרה לשיוויון חברתי, נכחה בכנס מטח "מעצבים את העתיד 4", שהתמקד בטכנולוגיות חינוכיות ובעתיד של החינוך בארץ ובעולם. למעלה מאלף נוכחים, בהם ד"ר איה סופר מ-IBM, גילה בר הר, מנכ"לית מטח, ופרופסורים מרחבי העולם, שמעו את גמליאל מצהירה: "כשאהיה שרת החינוך אבטל את הפסיכומטרי בכלל".

גילה בן הר וגילה גמליאל (צילום: יניב שמידט) (צילום: יניב שמידט)
גילה בן הר וגילה גמליאל(צילום: יניב שמידט)
 

 

10. בליונס רואים רחוק

גודרון אינגוואדוטר, סגנית נשיא של ה - Lions, ארגון ההתנדבות שמציין בימים אלו 100 שנה להיווסדו, הגיעה לישראל כדי להתרשם מהפרויקט שמוביל הארגון בישראל. במסגרת פרויקט זה נעשות בכל שנה 20 אלף בדיקות ראייה לילדים בגני ילדים. מלבד ביקור בגני ילדים ברעננה ובגבעתיים, פגשה גודרון את נציבת ליונס ישראל - מרים קרופקין, ואת רמי אפרתי - נשיא חברת הסייבר פרמיטס.

 גודרון אינגוואדוטר ובעלה ומרים קרופקין ()
גודרון אינגוואדוטר ובעלה ומרים קרופקין
 

 

11. עטר מחזק את עצמו

בכנס המכינות הקדם צבאיות השתתפו 48 ראשי מכינות ומנהלי מכינות, שהעבירו יומיים משותפים במושב נס הרים בצפון. במשתתפים: דני זמיר מנכ"ל מועצת המכינות הקדם צבאיות, ודני עטר יו"ר קק"ל, שהזכיר לנוכחים את החלטת קק"ל לתמוך בחינוך הבלתי פורמלי בישראל.

דני עטר ()
דני עטר
 

 

12. מגרדים את השחקים

כ-350 אדריכלים, מעצבי פנים, בכירי ענף הבנייה והנדל"ן הגיעו להרודס תל-אביב, לאירוע שערכה חברת arcdb, הפלטפורמה הטכנולוגית העסקית לענף הבנייה. לאחר הקוקטייל והמינגלינג הוצגו העולים לגמר בתחרות עיצוב הפנטהאוז בבניין טיים טאואר ברמת גן, שנערכת בשיתוף שיכון ובינוי. בנוכחים: אלעד גרגיר מנכל arcdb, האדריכל גיא מילוסלבסקי, שסיפר על תכנון גורד השחקים בן 100 קומות, ואייל סייר מנכ"ל ניסקו ישראל.

אלי מזרחי, אלעד גרגיר, גיא מילוסלבסקי (צילום: מיכה בננו) (צילום: מיכה בננו)
אלי מזרחי, אלעד גרגיר, גיא מילוסלבסקי(צילום: מיכה בננו)
 

 

13. מינוי: ליאת בן דוד למכון דוידסון

לאחר שפורסם שד"ר אריאל היימן עוזב את תפקידו כמנכ"ל מכון דוידסון לחינוך מדעי, הזרוע החינוכית של מכון ויצמן למדע, קבלו את המנכ"לית החדשה: ד"ר ליאת בן דוד (57), ששימשה בשש השנים האחרונות מנכ"לית קרן וולף לקידום המצוינות במדעים ובאמנויות. מלבד דוקטורט בתחום הביולוגיה המולקולרית ופרסום של כ-20 ספרי לימוד, פרסמה בן דוד גם רומן ושני ספרי ילדים.

ליאת בן דוד (צילום: תמר מצאפי) (צילום: תמר מצאפי)
ליאת בן דוד(צילום: תמר מצאפי)
 

 

בקצר...

אגודת הסטודנטים מהמכללה למנהל ועמותת "צעדים קטנים" אספו תרומות לעמותה המסייעת לחולי ניוון שרירים דושן ובקר. בין המעצבות בתצוגת האופנה, בה הציגו כ-12 מעצבים שתרמו בגדים נגישים, בלטה אורי מינקובסקי, בתו של המעצב ירון מינקובסקי.

 

בהרמת כוסית לפסח, שהתקיימה במפעל אדמה מכתשים שבנאות חובב, גנב את ההצגה אנדריי אוזן, ראש מועצת נאות חובב, שמנהל מאבק משפטי מול משרד הפנים בניסיון למנוע את הדחתו. מאיר בביוף, יו"ר מרחב דרום בהסתדרות, הכריז: "אם תמומש ההדחה של אוזן, ההסתדרות תשבית את כל המפעלים בנאות חובב ותניף דגלים שחורים". יו"ר ונשיא אדמה מכתשים, חן ליכטנשטיין, והסמנכ"ל דוד בן סימון, הבטיחו לקחת חלק במאבק.

 

בכנס שהתקיים בבית הלוחם תל אביב, שמעו מנהלי אחריות של החברות המובילות במשק על התקן החדש בתחום, srs, שגובש בדיאלוג עם מחזיקי עניין בכל העולם. את ההסבר סיפקה להם ג'ולייט ג'אזם מנהלת בארגון העולמי (GRI, ראשי תיבות של Global Reporting Initiative), שקובע סטנדרטים של דוחות קיימות. התקן מאפשר יותר מודולריות וגמישות לעדכונים עתידיים ומדגיש את החשיבות שבדיאלוג. במפגש שנערך בשיתוף חברת Goodvision וארגון מעלה, לקח חלק גם אלוף (מיל') אליעזר שקדי, יו"ר אגודת הידידים של פצועי צה"ל, ועברי ורבין, מנכ"ל goodvision. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב אלון
גלית גוטמן ורוני דואק
צילום: יואב אלון
מומלצים