שתף קטע נבחר

חשד למתקפה כימית של אסד: 100 נהרגו

100 הרוגים ו-400 פצועים בהפצצות אוויריות של משטר אסד באזור בשליטת המורדים בצפון סוריה. הנפגעים הראו סימנים שמחזקים חשד שאסד השתמש, שוב, בגזים רעילים נגד אזרחיו

 

 

גורמי רפואה באידליב דיווחו הבוקר (יום ג') על הרוגים רבים בהפצצות אוויריות של משטר אסד בפרברי אידליב שבצפון מערב סוריה. לפי הגורמים 100 נהרגו ועוד 400 נפצעו בתקיפות, שבהן לטענתם נעשה שימוש בגז סארין.

 

לפי הדיווחים בסוריה, בהפצצות הבוקר בעיירה ח'אן שייחון נעשה שימוש בגזים רעילים. גורמים רפואיים דיווחו כי הנפגעים הראו סימנים שמחזקים את החשד שמדובר בתקיפה כימית, בין השאר עילפון, מחנק וקצף שיוצא מהפה.  

ילדים שנפגעו בהפצצה ()
ילדים שנפגעו בהפצצה

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

מפנים נפגעים באידליב ()
מפנים נפגעים באידליב

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 

הקואליציה הלאומית של זרמי המהפכה והאופוזיציה הסורית קראה למועצת הביטחון לכנס ישיבת חירום בעקבות המתקפה הכימית באזור אידליב, לפתוח בחקירה מידית ולהעמיד לדין את האחראים, המבצעים והמסייעים. בהודעה הם האשימו כי מטוסיו של המשטר הסורי הם אלה שהפציצו את האזור. עוד נטען כי תופעות הלוואי של הנפגעים דומות לתופעות הלוואי כתוצאה משימוש בגז סארין. "התמונות הראשונות שהגיעו משם מראות שמדובר בפשע מזוויע שדומה באופיו לפשע שאירע בא-רוטה המזרחית בקיץ 2013 ושהקהילה הבינלאומית פסחה עליו ללא עונש", נאמר בהודעה.

 

לאורך מלחמת האזרחים מכחיש המשטר הסורי את ההאשמות על תקיפות כימיות באזורים בשליטת המורדים. גורם בצבא אסד הכחיש היום את הדיווחים על התקיפה הכימית ואמר כי כוחות המשטר לא השתמשו ולא משתמשים בנשק כימי, "לא בעבר ולא בעתיד".

 

אתמול נהרגו 30 אזרחים בהפצצות של משטר אסד באזור א-רוטה בפרברי דמשק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים