שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  אפריקה תעשיות מוכרת את נגב קרמיקה לקרן ויולה

  הקרן תזרים לחברה סכום של 50 מיליון שקל ובמקביל תתבצע פרישה מחודשת של חובות נגב מול הבנקים - בסכום של כ-260 מיליון שקל

  לאחר תקופה ארוכה של מגעים מול גורמים שונים, אפריקה תעשיות מוכרת את נגב קרמיקה, החברה המתנהלת בשנים האחרונות תחת צל כבד של חובות לבנקים. כפי שפורסם לאחרונה, הרוכשת היא קרן ויולה.

   

  קרן ויולה קרדיט מקבוצת ויולה, יחד עם קבוצה בראשות איש העסקים יריב לרנר, הודיעה היום (ג') על חתימה של הסכם לרכישת נגב קרמיקה מאפריקה תעשיות שבשליטת אפריקה ישראל - העסקה נעשית לפי שווי של כ-335 מיליון שקל לנגב.

   

  העסקה כוללת הסדר חוב עם הבנקים, במסגרתו תתבצע פרישת חוב של 260 מיליון שקל. במקביל תזרים הקרן לחברה סכום נוסף של כ-50 מיליון שקל, המיועד
  לשיפור תזרים המזומנים. כמו כן על פי שיקול דעתה של הרוכשת, היא תזרים לחברה עוד 25 מיליון שקל נוספים במהלך השנתיים שלאחר השלמת העסקה.

   

  נגב שהוקמה בסוף שנות ה-60 מעסיקה כ-750 עובדים. היא עוסקת בשלושה תחומים מרכזיים: ייצור אריחי גרניט פורצלן במפעל יצור בירוחם, קמעונאות למוצרי גמר לבית תחת המותגים ויה ארקדיה, נגב , וסופר קרמיק, ופעילות יבוא והפצה סיטונאית באמצעות זיכיון בלעדי לשיווק מוצרי גרוהה בישראל.

   

  כחלק מרצינות הכוונות של הרוכשת היא תעמיד לרשות החברה בנאמנות, תוך 48 שעות ממועד החתימה על הסכם, סך של 10 מיליון שקל. כאשר היה והעסקה לא תצא לפועל יחולט סכום הפיקדון כפיצוי מוסכם על הצדדים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים