שתף קטע נבחר

צו ביניים לעיריית ירושלים: "לא להעביר כסף לאירוע ש"ס"

בית המשפט המחוזי הוציא צו האוסר על עיריית ירושלים להעביר כספים למימון האירוע השנתי של ש"ס עד לדיון בנושא. בשבוע שעבר פורסם ב-ynet וב"ידיעות אחרונות" כי העירייה מוציאה כמיליון וחצי שקלים למימון האירוע, בעוד בכיריה מודים כי מדובר באירוע פוליטי ומפלגתי

 

לאחר הפרסום ב-ynet ו"ידיעות אחרונות" , האירוע השנתי של ש"ס בירושלים בסכנת ביטול: השופט ארנון דראל מבית המשפט המחוזי בעיר החליט היום (ג') להוציא צו ביניים האוסר על עיריית ירושלים להעביר כספים למימון אירוע "הקבלת פני רבו" עד לדיון שיתקיים בנושא בימים הקרובים. לדיון הוזמנו גם נציגי העירייה.

 

אירוע "הקבלת פני רבו" הוא אירוע שנתי המתקיים בחול המועד פסח מטעם מפלגת ש"ס ובמימון עיריית ירושלים, שאישרה השנה להוציא מקופתה כמיליון וחצי שקלים. השנה מתוכנן האירוע להתקיים באצטדיון טדי בעיר, וייקחו בו חלק מועצת חכמי התורה של ש"ס. גם באירוע הזה, נשים הודרו מקדמת הבמה. מדובר באירוע המסורתי של תנועת "אל המעיין" ובמימונה של עיריית ירושלים וראש העיר ניר ברקת, שכזכור יצאו למחאה ולשביתות בשל היעדר תקציב מספיק לעיר.

ראש מנהל תרבות ופנאי בעירייה מאשרת כי מדובר באירוע של ש"ס ()
ראש מנהל תרבות ופנאי בעירייה מאשרת כי מדובר באירוע של ש"ס

להימנע מהעברת כספים למימון האירוע עד לדיון בנושא. החלטת השופט דראל ()
להימנע מהעברת כספים למימון האירוע עד לדיון בנושא. החלטת השופט דראל

הזמנה לאירוע לתושבי בת ים - על חשבון תושבי ירושלים ()
הזמנה לאירוע לתושבי בת ים - על חשבון תושבי ירושלים

עיריית ירושלים טענה כי לא מדובר באירוע פוליטי, אלא של רשת החינוך "אל המעיין". אולם מפרוטוקלים שהגיעו לידינו עולה כי בעירייה ידעו היטב באיזה אירוע מדובר. כאשר שאלו מנכ"ל העירייה אמנון מרחב וגזבר העירייה אלי זיטוק באיזה אירוע מדובר? ענתה להם ראש מנהל תרבות חברה ופנאי, אריאלה רג'ואן: "של ש"ס". כך, מצאו עצמם מיליון וחצי שקלים מכיסם של תושבי ירושלים בדרכם למימון אירוע שנראה כאירוע פוליטי ומפלגתי, בהסתמך על פרוטוקל הישיבה.

 

החלטתו של השופט דראל התקבלה בעקבות עתירה שהגיש עו"ד יוסי חביליו, לשעבר היועץ המשפטי של עיריית ירושלים ואחד מיריביו הפוליטיים של ניר ברקת, שדרש לאסור על העירייה לתקצב את האירוע משום שמדובר באירוע פוליטי, ולא תורני כפי שהוא מוצג.

התקציב לאירוע ()
התקציב לאירוע

הזבל ברחובות ירושלים במהלך השביתה (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
הזבל ברחובות ירושלים במהלך השביתה(צילום: גיל יוחנן)

עו"ד חביליו אמר לאחר ההחלטה: "זו שערוריה שעיריית ירושלים מממנת כנס פוליטי שנועד כולו להאדיר את מפלגת ש"ס וראשיה. ברקת משתמש ללא בושה בכספי הציבור הירושלמי לצרכיו הפוליטיים. אין לנו התנגדות לתמיכות באירועים של חרדים, אולם הדבר הזה צריך להיעשות כדין ובצורה שוויונית. אני שמח שבית המשפט קיבל בשלב זה את טענתנו".

 

כזכור בחמש השנים האחרונות ירדה הבירה מהאשכול הסוציו-אקונומי הרביעי לשלישי וניר ברקת דרש בכל תוקף תוספת תקציבית לעיר - מה שלא הפריע לו לתקצב במיליון וחצי שקלים את האירוע השנתי של ש"ס.

"שערוריה שעיריית ירושלים מממנת כנס פוליטי שנועד כולו להאדיר את מפלגת ש"ס וראשיה". עו"ד יוסי חביליו ()
"שערוריה שעיריית ירושלים מממנת כנס פוליטי שנועד כולו להאדיר את מפלגת ש"ס וראשיה". עו"ד יוסי חביליו

"צר לנו שחביליו ומבזבז את זמנו של בית המשפט על עתירת שווא". ברקת (צילום: דניאל אליאור) (צילום: דניאל אליאור)
"צר לנו שחביליו ומבזבז את זמנו של בית המשפט על עתירת שווא". ברקת(צילום: דניאל אליאור)

בעבר כבר הגיש עו"ד יוסי חביליו עתירות לבית המשפט, המבקשות למנוע מן העירייה לתקצב אירועים אלו בטענה שמדובר באירועים פוליטיים. אז טענה העירייה כי מדובר באירוע של רשת החינוך החרדית ולא של מפלגת ש"ס. בית המשפט קיבל את עמדת העירייה כי אין מדובר באירוע פוליטי, ולא מנע את קיום האירוע ותקצובו. עם זאת, הוא מתח ביקורת על האופן שבו הועברו הכספים מעיריית ירושלים. הפעם מבקש בית המשפט הבהרות מעיריית ירושלים.

 

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "כבר בעתירתו הקודמת של יוסי חביליו קבע בית המשפט שלא מדובר באירוע פוליטי, וצר לנו ששוב חביליו עותר לשווא ומבזבז את זמנו של בית המשפט על עתירת שווא. חביליו מונע מנקמה על עזיבתו את העירייה ופוגע בכך במגזר שלם המעוניין ב'אירוע דתי-תרבותי ששורשיו נטועים עמוק במסורת היהודית', כפי שהגדיר בית המשפט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים