שתף קטע נבחר

תושב חולון ששרף למוות אחות בקופת חולים נאשם ברצח

כתב אישום חמור הוגש נגד אשר פרג' על רצח האחות טובה קררו, בת 55, בקופת חולים הכללית בחולון: "שפך על המנוחה את החומר הדליק והצית אותה, בכוונה לגרום למותה". פרג' הסביר: "היא הרגה אותי עם הזריקה שנתנה לי לפני חודשיים במקום שפעת. הדלקתי אותה כמו שהיא הרגה אותי"

 

כתב אישום בגין רצח הוגש הבוקר (יום ד') נגד אשר פרג', ששרף למוות את האחות טובה קררו (55) בחולון ב-14 במרס. בכתב האישום שהוגש נגדו בבית המשפט המחוזי תל אביב, טוענת הפרקליטות: "ב-3 בינואר הגיע הנאשם למרפאה לצורך קבלת חיסון נגד שפעת, אותה נתנה לו המנוחה. בהמשך, משסבר הנאשם שהחיסון גרם לו לכאבים ולתחלואים שונים, פתח במסכת של האשמות, הטרדות ואיומים כלפי המנוחה, בין במישרין ובין בעקיפין, באמצעות מכריה. על רקע זה גמלה בלבו ההחלטה לגרום למותה של המנוחה".

 

לקריאת כתב האישום המלא - לחצו כאן

 

פרג' (78), כך בכתב האישום, הצטייד בבקבוק ובו חומר דליק ובשני מצתים. ב-13 במרס התקשר למרפאה וקבע תור לביצוע בדיקת דם אצל המנוחה. למחרת הגיע למרפאה כשהוא מצויד במצת ובבקבוק המכיל חומר דליק, והמתין לתורו בסמוך לחדר המנוחה, עד שנקרא על ידה לביצוע בדיקת הדם.

 

טובה קררו. הוצתה למוות. אשר פרג': נאשם (צילום: טל שחר) (צילום: טל שחר)
טובה קררו. הוצתה למוות. אשר פרג': נאשם(צילום: טל שחר)
 

"כששהו הנאשם והמנוחה בחדרה, שפך הנאשם על המנוחה את החומר הדליק והצית אותה, בכוונה לגרום למותה. מיד לאחר מכן, עזב הנאשם את חדרה של המנוחה, בעודה נשרפת חיים, ויצא למסדרון המרפאה כשהוא אוחז בידו האחת בבקבוק בו בערו שאריות החומר הדליק ובמצת בוער בידו השנייה. הנאשם השליך את הבקבוק והמצת מידיו ועזב את המקום. מותה של המנוחה נקבע במקום".

 

בבקשת המעצר כתבה עו"ד תמר אניס מפרקליטות מחוז תל אביב פלילי: "אין צורך להכביר מילים על אודות חומרת מעשיו של המשיב, שביצע באכזריות רבה רצח מחריד של אישה חפה מפשע, אחות במרפאה של קופת חולים. כל חייה הוקדשו למתן טיפול רפואי לאנשים הזקוקים לו.

 

בנותיה של קררו, היום בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
בנותיה של קררו, היום בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

 

 

"הוא גילה תעוזה, נחישות והתמדה בהגשמת מזימתו הזדונית לרצוח את המנוחה, תעוזה שבאה לידי ביטוי בהגעתו למרפאה הנמצאת בלב העיר חולון בשעות הבוקר, בעת שהמרפאה הומה אדם. לצורך ביצוע מזימתו הנפשעת קבע מבעוד מועד תור למנוחה, ולה בלבד, הצטייד בבקבוק המכיל חומר דליק וכן במצת, חיכה לתורו, נכנס לחדרה, ורק לאחר שביצעה בו את בדיקת הדם, שפך עליה חומר דליק והצית אותה בקור רוח מקפיא, וכתוצאה מכך גרם למותה".

 

בידי הפרקליטות ראיות לביצוע הרצח. בין השאר גם תיעוד של השוטר רס"ל טאפש נידאל, שעצר אותו זמן קצר לאחר האירוע: "אמרתי לחשוד, 'למה עשית את זה?' החשוד מסר - 'כי היא הרסה לי את החיים ואני גם עכשיו שרפתי אותה והרסתי לה את החיים'. שוב שאלתי אותו 'למה שרפת אותה?', והחשוד מסר 'כי ביקשתי זריקה, ולא נתנה לי מה שצריך'".

 

בהמשך, הקליט השוטר נידאל את דבריו של החשוד בטלפון הנייד שלו, ובהקלטה נשמעת פעם נוספת הודאתו: "שפכתי עליה דלק והדלקתי אותה", הוא חזר ואומר: "היא עשתה לי זריקה, אמרה לי נגד שפעת אבל לא נגד שפעת". פרג' הסביר: "היא הרגה אותי עם הזריקה שנתנה לי לפני חודשיים במקום שפעת, זריקה אחרת עשתה לי כאבים. הדלקתי אותה כמו שהיא הרגה אותי". 

 

אשתו של פרג' העידה בחקירה: "כל יום הוא היה מקלל אותה ואומר שהיא גרמה לכאבים ברגליים ולשיתוק, אבל הוא לא היה משותק, היא עצמה התקשרה אליי וביקשה שאגיד לו שיפסיק לקלל אותה". אשתו אמרה עוד: "השיחה הייתה לפני שלושה שבועות והוא היה לידי. אמרתי לו כשאני מדברת איתה בטלפון, הזהרתי אותו וביקשתי ממנו שיפסיק ושהיא אמרה שאם הוא לא יפסיק היא תלך למשטרה".

עו"ד אופיר כתבי, מייצגת את הנאשם (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
עו"ד אופיר כתבי, מייצגת את הנאשם(צילום: מוטי קמחי)
 

לאחר הרצח שוחח פרג' עם אשתו. לדבריה, "התקשרתי אליו לטלפון שלו ואז דיברתי איתו והוא אמר לי שהוא שרף את טובה. הוא נשמע רגיל. אז השוטרים עצרו אותו, והוא ישר אמר, 'אני עשיתי את זה'. השוטר שמע. 'שפכתי בנזין על טובה'. הוא אמר שהוא עשה לה את זה בגלל שהיא עשתה לו זריקה של שיתוק". 

 

נופר ורינת, בנותיה של קררו הגיעו לבית המשפט. "היה חשוב לנו לשמוע את האישומים נגדו. אנחנו לא מוצאות לנכון לקלל אותו או לצעוק עליו, זה לא ייתן לנו שום דבר. לא ככה חונכנו, לא ככה גדלנו, אלה לא הערכים שאמא שלי ואבא שלי הנחילו לנו. עוברת עלינו תקופה מאוד מאוד מאוד קשה, פשוט אי אפשר להסביר, ביום בהיר השמים נפלו עלינו". עוד אמרו: "נעשה הכול כדי שהנושא הזה יישאר על סדר היום, לא ייתכן שאנשים יפחדו ללכת לעבודה".

 

עו"ד אופיר כתבי, שמייצגת את פרג' מטעם הסנגוריה הציבורית, ציינה כי "יש מקום להסתכלות, לבחון את מצבו הנפשי של הנאשם". לדבריה, "חומר הראיות יעבור אלינו בתקופת הדחייה, נלמד אותו ונגיב בבית המשפט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טל שחר
אשר פרג', טובה קררו
צילום: טל שחר
מומלצים