שתף קטע נבחר

ליברמן: "המתקפה הכימית - הוראה ישירה של אסד"

לאחר הטבח הכימי באידליב, שבו נהרגו יותר מ-100 בני אדם, שר הביטחון אומר כי אסד אחראי לפעולה "בוודאות של 100 אחוז". עוד אמר ליברמן: "המילה שלום לא רלוונטית למזרח התיכון. זה כמו לשאול אם קניבל יכול להיות צמחוני". הראיון המלא ביום שני ב"ידיעות אחרונות"

 

השר ליברמן (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
השר ליברמן(צילום: אוהד צויגנברג)

"שתי ההתקפות הכימיות הרצחניות על אזרחים במחוז אידליב בסוריה ועל בית החולים המקומי נעשו בהוראה ישירה ומתוכננת של נשיא סוריה, בשאר אסד באמצעות מטוסים סוריים", כך אומר שר הביטחון אביגדור ליברמן. "אני קובע את זה בוודאות של 100 אחוז".

 

"הדבר האכזרי ביותר", מוסיף ליברמן, "הוא שאותם פצועים שפונו מאזור ההפגזה לבית החולים, הותקפו פעם שנייה בנשק כימי בזמן שמטוסי הצבא הסורי הפגיזו את בית-החולים". על השאלה אם הייתה מעורבות רוסית בביצוע המתקפה הכימית, השיב שר הביטחון ליברמן: "לא יודעים. אנחנו כן יודעים שזו פעולה סורית של אסד מ-א' ועד ת'".

 

ליברמן גינה בחריפות את האדישות בעולם לנוכח המתקפה הכימית, ואמר: "התגובה של הקהילה הבינלאומית היא אפס. פשוט לא קיימת. זה מחזיר אותי למסקנה שמדינת ישראל חייבת לסמוך רק על עצמה. אסד ניסה בעבר להשיג נשק גרעיני באמצעות צפון קוריאה, וגם האדונים האחרים באזור כמו חיזבאללה ונסראללה לא שונים ממנו".

 

ליברמן הוסיף: "יש כאן אנשים שהם קניבלים. כששואלים אותי למה אין שלום במזרח התיכון זה כמו לשאול אם קניבל יכול להיות צמחוני. המלה שלום לא רלוונטית למזרח התיכון. אנחנו יכולים להגיע להסדרים מדיניים אבל לא לשלום".

 

ישראל צריכה להגיב על הנעשה בסוריה?

 

"למה אנחנו צריכים להוציא את הערמונים מהאש? זו אחריות של הקהילה הבינלאומית. אני לא מוכן שנהיה השמוק שכל העולם משתין דרכו. שהעולם ייקח אחריות ובמקום לדבר שגם יעשה".

 

הראיון המלא יפורסם ביום שני ב"ידיעות אחרונות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
שר הביטחון ליברמן
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים