שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בשל מצבו הרפואי: הרב ברלנד ישוחרר היום ממאסר
  הרב, שהורשע בהסדר טיעון בעבירות מין, ישוחרר חמישה חודשים אחרי שנגזר עליו מאסר של שנה וחצי. סוהרי כלא ניצן יעזבו את המחלקה שבה שוהה הרב בבית החולים הדסה

   

  הרב ברלנד (צילום: עמית שאבי ) (צילום: עמית שאבי )
  הרב ברלנד(צילום: עמית שאבי )

  ראש ישיבת "שובו בנים", הרב אליעזר ברלנד, ישוחרר היום (ה') ממאסרו בשל מצבו הרפואי. הרב ריצה חמישה חודשים מתוך שנה וחצי שנגזרו עליו בגין עבירות מין. הפרקליטות הודיעה כי לא תוגש עתירה על החלטת ועדת השחרורים מהחודש שעבר בעניינו.

   

  מפקד כלא ניצן יחתום בהמשך היום על טופסי השחרור של הרב, וסוהרי הביטחון יעזבו את המחלקה בבית החולים הדסה בירושלים שבו הוא שוהה. 

   

  ממשרד המשפטים נמסר כי "פרקליטות מחוז מרכז הודיעה לוועדת השחרורים שליד בתי הסוהר כי לאחר שבחנה את מכלול נסיבות העניין, ובכלל זאת את מצבו הרפואי הקשה של האסיר, סיכויי עתירה על החלטת ועדת השחרורים, והעובדה כי יש בתנאי השחרור המכבידים כדי להבטיח את שלומם של נפגעי העבירה, החליטה הפרקליטות כי החלטת ועדת השחרורים בעניין אליעזר ברלנד עומדת במתחם הסבירות, ואינה מצדיקה הגשת עתירה מנהלית".

   

  הסדר טיעון עם הרב ברלנד    (צילום: אלי מנדלבאום)

  הסדר טיעון עם הרב ברלנד    (צילום: אלי מנדלבאום)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בית משפט השלום בירושלים הרשיע בנובמבר האחרון את הרב במסגרת הסדר טיעון בעבירות של ביצוע מעשים מגונים שלא בהסכמה, מעשים מגונים בקטין תוך ניצול יחסית תלות, מרות וחינוך, וכן בתקיפה ופציעה בנסיבות מחמירות. מכתב האישום המתוקן נמחקו אישומים בנוגע לשתיים מארבע המתלוננות נגד הרב.

   

  בכתב האישום המקורי צוין כי ברלנד קיבל בביתו ובמקומות אחרים את בני ובנות הקהילה, ופונים אחרים, לפגישות אישיות שנועדו למתן הדרכה רוחנית, ייעוץ בעניינים שונים או ברכה. בנוסף צוין כי לעיתים ניצל הנאשם את קיומן של פגישות אלה, ואת מעמדו בעיני קהילתו והפונים אליו, לביצוע מעשים מיניים - שלא בהסכמה או תוך ניצול יחסי תלות, מרות או חינוך - בנשים וקטינות. לאחת מתוך ארבע הנשים שתקף מינית - לפי כתב האישום - אמר: "אחבק אותך עד צאת השבת".
  הרב ביקש סליחה מהמתלוננות (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
  הרב ביקש סליחה מהמתלוננות(צילום: עמית שאבי)
  אחד האישומים שהוסר עוסק במתלוננת, כיום בת 25, שהגיעה לביתו של ברלנד לאחר חצות, במועד לא ידוע ובעת שהייתה נערה, כדי להתייעץ איתו בעקבות משבר רוחני שחוותה. לפי כתב האישום המקורי, הרב נישק את המתלוננת בלחיה, חיבק אותה ומישש את חזה מעל לבגדיה.

   

  אישום אחר שהוסר במסגרת הסדר הטיעון מתייחס למקרה שבו אישה מבוגרת הגיעה לרב כדי להתייעץ איתו בענייני שידוכין. לפי כתב האישום המקורי, הרב ברלנד אמר לה שהוא יהיה אביה ובעלה, ונישק אותה כמה פעמים בפניה, ללא הסכמתה.

   

  אישום שכן נכלל בהסדר הטיעון מדבר על מקרה שאירע באוקטובר 2011, אז הגיעה לרב נערה כדי לקבל את עזרתו וברכתו. לפי כתב האישום, הרב נצמד בחוזקה אל גופה, שלח את ידו אל חזה ותפס בו למשך כמה שניות. במקביל, נישק הרב את המתלוננת על צווארה והצמיד את רגליו אל רגליה. לאחר מכן אמר לה הרב כי ייתן לה כסף לקניית רכב על מנת שתוכל לבוא אליו כל יום, וכי הוא לקח את כל עבירותיה ועתה היא "נקייה".

   

  אישום נוסף עוסק בצעירה שהגיעה לרב, שעל פי כתב האישום חיבק אותה בחוזקה, הכניס את ידיו מתחת לבגדיה ומישש את חזה. בשלב מסוים, הכניס הרב את לשונו לפיה של הצעירה ולאחר מכן אמר לה שהוא מעלה אותה אל "עולם האצילות".

   

  האישום האחרון נגד הרב ברלנד עוסק בצעיר שעזב את קהילת "שובו בנים", והעלה טענות על התנהלותו המינית של הרב, שאמר לשניים מחסידיו כי יש להרביץ לאותו צעיר ולשבור את עצמותיו. השניים תקפו אותו והוא נאלץ להתפנות לטיפול רפואי. החסיד שהותקף הוא בעלה של האישה שהתלוננה כי הרב הכניס את לשונו לפיה.

   

  לפני שבית המשפט אישר את הסדר הטיעון וגזר על הרב 18 חודשי מאסר, הוא הביע חרטה על מעשיו וביקש סליחה מהמתלוננות. ברלנד ציטט מפרשת השבוע על מעשה יהודה ותמר: "במה שהודיתי הודיתי ואין לי עכשיו יותר עסק עם נשים". בצאתו מבית המשפט אמר: "אני מבקש סליחה מכל עם ישראל".

   

  הוא הסביר אז: "בפרשת השבוע קראנו שיהודה אמר 'הוציאוה ותישרף'. המדרש אומר שמדובר לא על הוצאה אלא על הצתה באש. המשפט היהודי העתיק גזר על אנשים כאלה עונש של שריפה וסקילה. היום השתנו העתים ויש המון הקלות. זה לא גורע מחומרת המעשים שלי. אני מתחרט באמת, מעומק הלב על כל פגיעה שפגעתי באיש או באישה. כל פגיעה שנגרמה על ידי במישרין או בעקיפין. חרטה אמיתית".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים