שתף קטע נבחר

תיעוד מאזור המתקפה הכימית בסוריה

פעיל אופוזיציה סורי הגיע לעיירה חאן שייחון, שלפי החשד הופצצה בגז סארין, וניסה להפריך את הגרסה של רוסיה ואסד. הפעיל אמר שהמאגרים "הכימיים" שנטען שהופצצו הם למעשה מאגרי תבואה - שהופצצו כבר לפני חצי שנה

 

גורמי אופוזיציה סורים פרסמו ביממה האחרונה תיעוד מהאזור בעיירה חאן שייחון בפרברי אידליב, שלפי החשד הותקף שלשום בגז סארין. הפעיל הסורי האדי אל-עבדאללה הגיע למקום, וניסה להפריך את הגרסה של המשטר הסורי ורוסיה - לפיה האסון נגרם כתוצאה מהפצצה של מאגר כימי של המורדים ליד ריכוז אוכלוסין. התיעוד של אל-עבדאללה כלל גם צילום רחפן של האזור.

 

בסרטון של אל-עבדאללה הוא טוען שהמכלים שלפי רוסיה והמשטר הכילו חומרים כימיים הם למעשה מאגרי תבואה, שכבר נהרסו בהפצצות מטוסים רוסיים. "נכנסו לכאן, לאזור האסמים בחאן שייחון, האזור שרוסיה והמשטר הסורי טענו שהוא מפעל לנשק כימי. באנו לכאן כדי להוכיח את מה שכבר מוכח".

שלט שמזהיר מאמצעי לחימה שלא התפוצצו ()
שלט שמזהיר מאמצעי לחימה שלא התפוצצו
 

תמונות מהמתקפה הכימית באידליב (צילום: AFP) (צילום: AFP)
תמונות מהמתקפה הכימית באידליב(צילום: AFP)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

"האזור הזה הוא אזור של מאגרי תבואה, שמטוסי חיל האוויר הרוסי השמידו לפני שישה חודשים", אמר אל-עבדאללה. "חלק מהמאגרים נותרו שלמים במידת מה, והפכו למקום עבור חיות מרעה. כפי שמוכיחות התמונות אפילו חלק מהן נהרגו אחרי שנחנקו מהגזים הרעילים כשמטוסי חיל האוויר הסורי תקפו את האזור", הוסיף.

 

אל-עבדאללה התעקש שמדובר באזור נטוש, ומגוחך שמדינה כמו רוסיה והמשטר הסורי מאמצים גרסה שקרית שמדובר במאגר לנשק כימי. "כל מדינות העולם יודעות שהמשטר הסורי הוא שהפציץ את האזור בטילים שאחד מהם הכיל גז סארין", אמר. בסרטון גם ניתן לראות בור ועליו שלט: "סכנה, אמצעי לחימה שלא התפוצצו".

 

היום שוחח נשיא רוסיה ולדימיר פוטין עם ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו, ואמר לו שההאשמות נגד סוריה על תקיפה כימית הן "חסרות בסיס". בשיחת טלפון בין המנהיגים אמר פוטין כי ההאשמות הללו "אינן מקובלות" לפני חקירה מלאה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שלט שמזהיר מאמצעי לחימה שלא התפוצצו
מומלצים