שתף קטע נבחר

נמצא הטלפון האבוד של תאיר ראדה

אחרי חשיפת "ידיעות אחרונות" על היעלמות הממצא מזירת הרצח, במשטרת הגולן נענו לכאבה של האם אילנה ראדה. בחיפוש מדוקדק הטלפון נמצא מוסתר בין עשרות מוצגים ישנים

סוף לפרשת הטלפון הסלולרי האבוד של תאיר ראדה. אתמול (יום ה') הוא אותר סוף־סוף על ידי שוטר שדמעות אמה של הנערה נגעו ללבו. עם זאת הפרקליטות הודיעה כי המכשיר עצמו לא יוחזר לאמה של תאיר, אילנה ראדה.

 

הרצח התרחש ב־2006. גופתה של תאיר (13 וחצי) נמצאה מוטלת בשירותי בית־ספרה בקצרין שברמת הגולן. לאחר משפט סבוך ומטלטל, שהגיע עד לפתחו של בית־המשפט העליון, הורשע ברצח רומן זדורוב שעבד באותו יום בשיפוצים בבית־הספר. רבים סבורים עד היום כי לא הוא שביצע את הרצח.


תאיר ראדה והטלפון האבוד שנמצא ()
תאיר ראדה והטלפון האבוד שנמצא

אחד המוצגים המרכזיים בפרשה היה הטלפון הסלולרי של תאיר, שנמצא בכיס מכנסיה. באמצעותו ניתן היה לבדוק בין היתר את ההודעות שקיבלה וכן לברר האם יש עליו סימני די־אן־אי שעשויים להוביל לרוצח. במזכר שהועבר בזמנו לראש מחלקת תשאול במשטרה הובהר כי יש תכנים שניתן להוציא רק מתוך המכשיר עצמו.

 

כך או כך, בפברואר השנה פנתה האם אילנה ראדה לפרקליטות וביקשה להחזיר לה את חפציה האישיים של בתה שנלקחו לטובת החקירה, ובהם הטלפון הנייד וכן מחשב שנלקח מהבית.

 

"ידיעות אחרונות" חשף אז כי לתדהמת האם נמסר לה כי הטלפון הלך לאיבוד. בפרקליטות ובמשטרה חיפשו אחר המכשיר האבוד, אך לשווא. לפני כשבועיים דרשה האם אילנה מבית־המשפט המחוזי בנצרת, באמצעות פרקליטה עו"ד מוטי טימסית, להורות על פתיחת חקירה לבירור נסיבות אובדן הטלפון. אתמול הודיעה לו הפרקליטות שהטלפון אותר.

 

מתברר כי רשם המוצגים של תחנת גולן, אשר דמעותיה של האם נגעו לליבו, החליט לעשות כל מאמץ כדי לאתר את הטלפון על מנת להחזיר לאם את הזיכרון מבתה המנוחה. הוא חיפש אחריו בעקשנות בין עשרות מוצגים ובמהלך הסריקות מצא אותו בתוך מעטפה, שהייתה כנראה חבויה בין שני מוצגים אחרים.

 

מהמשטרה נמסר כי הם מקווים שאיתור הטלפון יביא מעט מזור לכאב העצום על האובדן הטרגי.

אילנה ראדה. מבקשת לקבל את החפצים (צילום: אפי שריר) (צילום: אפי שריר)
אילנה ראדה. מבקשת לקבל את החפצים(צילום: אפי שריר)

פרקליטת מחוז הצפון עו"ד מירית שטרן אמרה אתמול: "למרות שהתשובה הראשונית של המשטרה הייתה שהמכשיר אינו ברשותם, נעשו מאמצים חוזרים ונשנים על ידי הפרקליטות והמשטרה לאתרו, והיום התבשרנו שהמכשיר נמצא ברשות תחנת גולן. לאורך הדרך הבנו שהמכשיר הוא בעל ערך סנטימנטלי עבור אילנה ראדה ולכן היה חשוב לאתר אותו". עם זאת, בכוונת הפרקליטות למסור לאם משום מה רק את התוכן שהיה במכשיר (הודעות וכדומה) ולא את הטלפון עצמו.

 

עו"ד טימסית אמר כי ידרוש גם את החזרת המכשיר. עוד הוסיף: "אני מברך על מציאת הטלפון, אלא שנסיבות מציאתו מעוררות תהיות. הרי יכלו למצוא אותו מרגע שנודע שהוא אבד, ולא זמן קצר לאחר שבית־המשפט הורה להגיב על בקשתנו לחקור את נסיבות ההיעלמות. לא יעלה על הדעת שהפרקליטות והמשטרה יאבדו מוצג חקירה בתיק רצח כזה. אני נוטה להאמין למדינה שמדובר באובדן ולא בהיעלמות הטלפון, אבל לאור הנסיבות איני יכול לשלול את האפשרות שלא מדובר באובדן". אילנה ראדה אמרה אמש: "אני מבקשת באופן נחרץ לקבל חזרה את החפצים האישיים שלנו ושל תאיר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים