שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  מדורת השבט יושבת בלונג איילנד
  איתן בהירי הקים בלונג איילנד שבט צופים תוסס אותו מנהלים הורים וגם מתנדבים שמגיעים מהארץ. הם יחגגו את ההישג במסיבה שנתית ב-6 במאי

   

  כישראלים בוגרים שחיים באמריקה, אנחנו יכולים ליהנות מהתרבות המקומית, לבחור את המנהגים ואת ההרגלים שאנחנו רוצים לאמץ, כשבבסיס שלנו יצוקים החוויות והיסודות של החיים בישראל.  הילדים שבחרנו לגדל באמריקה לא זכו לחזק באותה המידה את העקרונות והזכרונות הנטועים בנו, ואנחנו מחפשים כל דרך כדי להוביל אותם כמה שיותר קרוב, אפילו אם מעבר לים.

   

  איתן בהירי הגיע עם משפחתו לארה"ב לפני 12 שנים. כשהם בונים את חייהם באריזונה, הם ניסו לייצר מסגרת קהילתית ישראלית לילדים שלהם, אבל התקשו לאתר כזו. "חיפשנו דרך לבנות קהילה ישראלית שתתאים לילדים שלנו, חיפשנו מסגרות, אבל לא היה שום דבר פורמלי. לכן יצרנו מסגרות א-פורמליות סביב הבית שלנו. היה חשוב לנו לשמור על התרבות הישראלית, לאו דווקא היהודית".

   

  כשעברו ללונג איילנד גילו להפתעתם שבמנהטן מנוהל שבט תפוח, שהוא הסניף המקומי של צופי ישראל, וגם במחיר של 4 שעות נסיעה למנהטן לפחות פעם בשבוע, היה ברור להם שאין כנראה שום מסגרת נוספת שתחבר את הילדים שלהם להוויה הישראלית ולילדים ישראלים-אמריקאים כמותם.

   

  בשנים האחרונות בהירי כבר לא נוסע לעיתים תכופות כל כך לפעולות בעיר. היום הוא ראש 'שבט גפן', שבט הצופים של לונג איילנד. "אנחנו מנסים כמה שיותר לנהל את השבט באמת כמו תנועת נוער", הוא מספר. "בתנועות נוער בארה"ב ברוב המקרים, את רוב הפעילות ההורים קובעים, אבל בתנועות נוער בארץ, הנוער עצמו עושה את זה. היה חשוב לי שהתיכוניסטים יקבלו את הכלים לנהל את תנועת הנוער ועצמאות לקבוע תכנים, לנהל את עצמם ואת לוחות הזמנים מול בתי הספר".

   

  "הכי קרוב לפעילות בישראל". שבט גפן ()
  "הכי קרוב לפעילות בישראל". שבט גפן

   

  את שבט גפן מנהלים הגזברית אורלי רגב וחברי הוועד ויקטור ניסים ומירי גרנוב. בשבט ישנן קבוצות חניכים מגובשות מכיתה ג' עד ט' והחניכים בכיתות

  הגבוהות כבר עוברים הכשרה שלמה כאשר המדריכים שלהם הם קבוצת השכב"ג. "אנחנו אחד השבטים היחידים בארה"ב שמביא שליחים מהארץ אשר מסייעים בהרצת השבט. השליח שמנהל השנה הוא נמרוד בז'רנו ואיתו עובדים 4 ש"שינים שתומכים בפעילות השבט: רועי גורין, מאיה בן יעקב, נטע אזולאי וירדן רשלבך. במסגרת ההתנדבות שלהם הם תומכים ופעילים בשבט ובקהילה בכלל. אנחנו בונים את זה הכי קרוב לפעילות בישראל, הפעולות בעברית, יש לנו ימי צופה ומחנות ארוכים שבהם אנחנו עושים פעילויות, רבות מהן סביב חיזוק הקשר לישראל. וכך, כשהחניכים מתבגרים, תעמוד בפניהם האפשרות לעמוד בקשר עם ישראלים ועם ישראל, יש להם מערכת חברתית חדשה וקשר עם ישראלים אמריקאים אחרים".

   

  לקראת יום העצמאות הקרוב יהיו אלו הורי החניכים שיפגשו לערב חגיגי של מסיבה ישראלית שבמסגרתה ייאסף כסף שיוקדש בעיקר לפעילות השבט, ולמלגות למשפחות שירצו לשלב את ילדיהם בפעילות השבט אך זקוקים לסיוע כלכלי.

   

  המסיבה תיערך זו השנה השלישית, ב-JCC ברוזלין, ב-6 במאי החל מהשעה 8:30. הפעם ייהנו המשתתפים מאוכל ישראלי, בר פתוח, הגרלות, הופעה מפתיעה ואפשרות להגריל פרסים אטרקטיביים כמו כרטיסים למופע הקרוב של יצפאן וציפי שביט, או השכרת רכב לשבוע בביקור הקרוב בישראל.

   

  לפרטים נוספים:

  gefen.israelscouts.org

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים