שתף קטע נבחר

נציגי ממשל בארה"ב: אפליית שכר בגוגל על רקע מגדרי

בעקבות תלונה שהוגשה בחודש ינואר האחרון, משרד העבודה האמריקני פתח בחקירה נגד ענקית הטכנולוגיה בנוגע לאפליית שכר על רקע מגדרי. גוגל בתגובה: "לא שמענו על הטענות עד שאלה הועלו בבית המשפט. אנו מבצעים ניתוח מקיף על התשלומים, ולא נמצא פער על בסיס מגדרי"

במהלך חקירה של משרד העבודה האמריקני, נמצא שישנם פערי שכר משמעותיים אצל ענקית הטכנולוגיה, גוגל. החוקרים אומרים כי נמצאו הבדלים בשכר העבודה של נשים מול גברים המבצעים את אותה עבודה.

 

על פי דו"ח שפורסם באתר The Guardian, במהלך שימוע שנערך אתמול (יום ו') בסן פרנסיסקו,  העידה מנהלת אזורית של משרד העבודה, ג'נט וויפר, כי "גילינו הבדלים שיטתיים בשכר המפלים לרעה נשים כמעט בכל סוגי המשרות".

 

בכתבה שפורסמה באתר ה-New York post נכתב כי גוגל בתגובה הכחישה את האשמות, ואמרה שהיא לא שמעה טענות שכאלה עד שהועלו בדיון בבית המשפט. "בכל שנה אנו מבצעים ניתוח מקיף על התשלומים, ולא מצאנו פער על בסיס מגדרי".

 

חקירת משרד העבודה האמריקני נפתחה בעקבות תביעה שהוגשה בחודש ינואר, המבקשת לאסור שיתופי פעולה בין גוגל לממשל הפדרלי, אלא אם כן החברה תעמוד בביקורת על נתוני השכר שלה. גוגל מסרה כי היא העבירה חלק מהרשומות המבוקשות, אך מנעה מידע נוסף, מכיוון שהיא שומרת על פרטיות עובדיה.

 

נציין כי בעבר גוגל וחברות טכנולוגיה אחרות גייסו לתפקידים טכניים בעיקר גברים לבנים ואסיאתים, אך למרות מאמציהן לשנות את התמונה ולשפר את נהלי גיוס עובדיהן, מאמציהן נכשלו. לדוגמה, בראיה מרחבית, רק שליש מכלל 70 אלף עובדיה של ענקית הטכנולוגיה, הן נשים. 

 

בימים אלה משרד העבודה האמריקני בוחן את פערי השכר ושיטות גיוסי העובדים בחברות הטכנולוגיה שבעמק הסיליקון, במסגרת סמכות המשרד לחקור חברות המנסות לזכות בחוזים ממשלתיים משתלמים.

 

בדומה למקרה המדובר, מוקדם יותר השנה, משרד העבודה תבע גם את חברה אורקל, בטענה כי תשלום העבודה שיצרנית התוכנה העסקית מעבירה לגברים לבנים גבוה יותר משכר הנשים והגברים הלא לבנים במשרות מקבילות.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Gettyimages
גוגל שלט רשת חברתית רשתות חברתיות טכנולוגיה בניין
צילום: Gettyimages
מומלצים