שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  לתת לדור ה-Z להיצמד למסכים
  אם חששתם שהילדים הטכנולוגים של היום יבלו קיץ שלם מול מסכים, תופתעו לגלות שיש דרך למנף את זה ולהוציא מהם את המיטב
  הדור שנולד למילניום הוא דור שלא ידע טלפון חוגה. הוא דור שלא משחק בספונטניות בחוץ עם ילדים אחרים (אלא אם כן החליף קודם 50 הודעות טקסט שבסופם קבעו לשחק באון ליין). לדור ה-Z יש הרבה מסכים. מסך טלפון חכם, שהוא כבר מזמן לא רק טלפון, אייפד, מסך המחשב, מסך טלויזיה וזה לא הכל. הדור הזה מלא בחברים וירטואלים, ויש הטוענים שהוא הדור של האנשים הכי בודדים שקם. הוא דור שמכור לטכנולוגיות. בנים, בנות, צעירים מאוד לעיתים. מה לגבי הדורות הבאים, אין עדיין תחזיות.

   

  הטכנולוגיות מתקדמות בקצב מהיר. והילדים והנוער מפנימים אותם במהירות. הדור הזה שהטכנולוגיות המתקדמות נמצאות בכף היד שלו, תרתי משמע, הוא

  דור מיוחד, ידען מאוד ויצירתי מאוד. "התלונה"על הדור המאוד טכנולוגי הזה נובעת לעיתים מכך שהדורות שקדמו להם, ולא הרבה שנים לפני כן, רק יודעים על קיומם של יו-טיוב, אינסטאגרם וסנפצ'ט, ואולי האפליקציות אפילו מותקנות במכשירים שהם נושאים בכיסם, אבל הם לא בהכרח משתמשים בהם ברמה הגבוהה אליה יכולים הילדים הצעירים יותר, שבשבילם הן טבעיות. הם נולדו איתם בכף היד. למרות שהם חשופים לתכנים מבלי של'מבוגר האחראי' תהיה באמת יכולת לשלוט עליהם הם עושים נפלאות. דור ה-Z הוא דור שיוצר בטכנולוגיות מתקדמות שחברות ההייטק המתקדמות בעולם משתמשות בהן בדיוק באותה צורה.

   

  מימין: ארז רול, דותן טמיר, היזמים של מחנות הקיץ הטכנולוגיים בישראל ()
  מימין: ארז רול, דותן טמיר, היזמים של מחנות הקיץ הטכנולוגיים בישראל

   

  עם המודעות הגוברת לתופעות מסוג זה, קמים ארגונים שמתריעים, יוצאים מחקרים, יש סטטיסטיקות ועוד. אבל הילדים האלה לא קוראים אותם. הם מחוברים לעולם התוכן שהם מורגלים בו מרגע שהם מתעוררים ועד שהם עוצמים את עיניהם. כאן נכנסת הזדמנות לחבר אותם למסגרת חינוכית, שתיתן להם כלים נוספים בסביבה תומכת ומאתגרת, כדי שהם יוכלו לפתח את האני שלהם ולהביא את עצמם באוירה נינוחה ומבינה לליבם. במחנות הקיץ בסביבה נטולת לחצים יום-יומיים אליה הם מורגלים בימי לימודים מן המניין. מתוך האתגר שמגיע עם הדור הזה נולד לפני עשר שנים מחנה הקיץ הטכנולוגי שמנגיש את הכלים הדרושים לעתיד הילדים בדרך שנעימה ומוכרת להם, מבלי להגביל אותם. נהפוך הוא - באמצעות העולם שכל כך נהיר להם, מפתחים את הכישורים החברתיים, הבין אישיים, את החשיבה היצירתית וכל זה בסביבה מפוקחת ומחבקת.

   

  קמפים טכנולוגיים באומת הסטארטאפ באים לחגוג את הראש היצירתי של הילדים. הם נותנים הזדמנויות רבות לילדים, כל אחד בתחומו כדי להביא את עצמו לידי ביטוי. בין אם הילד אוהב לעמוד מול המצלמה, ובין אם הוא מעדיף להיות דוקא זה שמאחוריה ויערוך את הצילומים. ילדים יוצרים מוזיקה, ילדים משפיעים על מוזיקה קיימת, הם מייצרים אופנה ומבנים בתלת מיימד שהם מתכננים בעצמם. הילדים מוזמנים לסביבה המוכרת להם, וכל אחד בתחומי העיניין שלו מתפתח במקום שנעים לו. הוא נפגש שוב עם מיינקראפט, ותחת הדרכה הוא מפתח יכולות חדשות. במקום רק לשחק, הוא מעצב מחדש את המשחק. התהליך מלהיב את הילדים ומוציא מהילדים דברים שהם בעצמם לא ידעו שקיימים בתוכם.

   

  תחום פופולארי נוסף שהילדים עוסקים בו הוא היוטיוב. היוטיוב שהוא בעצם הטלויזיה של בני הדור הזה ממנו הם שואבים הרבה מהידע שלהם, נותן להם הזדמנות לעבור מעמדת "הצופה"לזה שמייצר את התוכן. הם מצלמים אותו, עורכים ובדרך לומדים כישורי חיים. ילדי דור ה-Z מורגלים בסיפוק מיידי. בסדנאות הם לומדים לקבל את מבוקשם בקצב האפשרי ומבלי שמופעל לחץ. הם יוצרים, כל אחד לעצמו, מתייעצים ומבקרים האחד את השני. הם לומדים מבלי לשם לב והראש ממשיך לעבוד שעות נוספות גם כשהם הולכים לבריכה לפרוק אנרגיות ולהרגיש חופשת קיץ.

   

  ילדי דור ה-Z בקשר עם העולם הרחב. הסביבה החברית לכאורה לא נתחמת יותר באזור המגורים, או בחברים שפוגשים בהפסקה בבית הספר. במחנות הקיץ הטכנולוגיים יש להם הזדמנות לפגוש ילדים מכל העולם עם המכנה המשותף המאוד מסויים שמתחבר אליהם. במקום בו נפגשים הילדים עם ילדים מיותר משלושים מדינות, הם לומדים באופן טיבעי על תרבויות אחרות. הם מגיעים ביום הראשון לשער הכניסה כשהם לא תמיד מכירים אף אחד, ומתחילים כולם מאותה נקודת התחלה. הם לומדים סובלנות לאחר בדרך הכי בסיסית, ונהנים להכיר דוברי שפות אחרות. במעבדות המחשבים הם נחשפים לאותם תכנים ומפרים האחד את השני. גם בחברות ההיי טק המתקדמות ביותר הפנימו את הצורך בשילוב של אנשים מתרבויות שונות עלמנת למקסם את המוצרים. ההיתוך הזה שנוצר בין אנשים שמגיעים מרקעים שונים מוביל לתוצאות טובות ולהעשרה האחד את השני. אינטל, לדוגמה, היא אחת הדוגמאות לשילוב של אנשים מכל המגזרים בישראל, נשים, גברים, חרדים, ערבים, דרוזים ועוד. גם שם הבינו שהמגוון הוא מתכון ליצירתיות והצלחה. מחנה קיץ טכנולוגי נותן הכנה לעולם העתיד, בשפה של ילדי המילניום ובגישה מכילה, שתיקח אותם להצלחה ולאושר. לא דבר טריוויאלי לילדי הדור הזה.

   

  www.bigidea.camp

   


  פורסם לראשונה 09/04/2017 15:57

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים